LuckyVagabond LuckyVagabond komentáře u knih

Mračna Mračna Roman Bureš

Český sci-fi komiks z prostředí nahatých, zarostlých naturistů a naturistek? To jsem prostě musel mít jako fanoušek naturismu a komiksu :) A příjemně mě to překvapilo. Vychytaná kresba typická pro Romana Bureše a vtipný příběh ze světa, kde naturismus je norma, ale hrdinové musí čelit textiláckému spiknutí z vesmíru. Sběratelská lahůdka.

10.01.2019 5 z 5

Praha moderní IV. Praha moderní IV. Petr Kratochvíl

Kvalitně zpracovaný přehled moderní architektury v Praze. Texty vypichují jen ty nejzajímavější a nejpodstatnější věci. Tedy není to přeomáčkované zbytečnými informacemi. Dobře zvolené černobílé fotografie krásně vše doplňují.

07.01.2019 5 z 5

První republika První republika Angelo Purgert

Když vezmu v potaz, že se na celém projektu zúčastnilo v průběhu devíti let 160 lidí bez nároku na honorář, kteří museli autenticky zobrazit neskutečně složité účesy, make-up, oblečení, sehnat krásná dobová auta a domluvit prvorepublikové interiéry, tak tuto snahu prostě musím ocenit a nebazírovat na nějakém uměleckém přesahu, což asi nebyla ani pointa. Na knize jde vidět, že na estetice si smetánka té doby opravdu potrpěla. A je to krásná, obdivuhodná podívaná. Člověk si smutně řekne proč se i dnes nemůžeme těšit takové okolní kráse ve stylu, účesech, oblečení, architektuře... Na druhou stranu si člověk oddechne, že dnes ženy a muži můžou vyjít do společnosti oblečení neformálně, nenagelovaní, neoholení, bez make-upu, bez cigaret a doutníků, nemusí u toho popíjet whisky a nebo naopak můžete, ale tak jak tak vás za váš způsob sebevyjádření nikdo soudit nebude. Společnost se přes to částečně už přenesla. Zajímavý estetický vhled do doby první republiky.

06.01.2019 4 z 5

Národní parky střední Evropy Národní parky střední Evropy Miloš Anděra

Hmm spíše jde o detailní přehled parků, kdy kvantina předčila kvalitu. Fotky mě moc nezaujaly. Informace ušly. Čekal jsem od toho více.

04.01.2019 3 z 5

Rodinný ústav: rodinný tragikomiks Rodinný ústav: rodinný tragikomiks Alison Bechdel

Tak tento komiks mě bohužel nezaujal. Bylo to dost osobní a plné pocitů, ale neskutečně rozvleklé bez nějakého zajímavějšího příběhu. Asi bych to lépe ocenil, kdybych byl homosexuál a ideálně i žena.

30.12.2018 2 z 5

Juliette Society Juliette Society Sasha Grey

Moc jsem si přál aby mě kniha od Sashy Grey bavila. V pornu je to prostě legenda. Přes špatné recenze jsem ji dal šanci a s nadšením jsem se do knihy pustil. Prvních deset stran mě bohužel odradilo a ani přeskakování stránek k peprnějším částem nepomohlo. Styl psaní otřesný. Příběh hodně slabý. Ani ten pikantní sex to nezachránil. Nedočteno. 1 hvězda za sympatie k Sashe.

22.12.2018 1 z 5

Jak postavit malý dům Jak postavit malý dům Vojtěch Valda

Nejlépe zpracovaná kniha na téma dřevostaveb, navíc reflektující minimalistické potřeby dnešní mladé generace.

18.01.2019 5 z 5

Kronika bolševismu Kronika bolševismu Zdeněk Ležák

Zajímavé počteníčko. Knihu dobře popsal dole v komentáři "callahanh" Já bych jen dodal pár pocitů ze čtení. Je neuvěřitelné jakých jatek a utrpení se lidé byli schopni dopouštět. Díky knize jsem pochopil, proč byla ve společnosti touha najít nějakou alternativu zastaralým společenským pořádkům a jak bylo náročné nějakou změnu promyslet, dohodnout se na ní a prosadit ji. Zase to doprovázely neustálé konflikty, hlad, bída, jatka a utrpení a spousta pokusů a omylů. O trochu více chápu, proč byl pro lidi komunismus úleva a menší zlo než to, co mu předcházelo a proč v tom někteří lidé spatřovali budoucnost a podporovali to. O to méně chápu lidi, kteří vnímají dnešní dobu neustále negativně a tvrdí, že se všechno pořád zhoršuje. Kdy to bylo lepší? Za komunismu? Před komunismem? Možná by jim tato kniha ozřejmila a připomněla v jaké pohádce si dnes žijeme i když je samozřejmě pořád nekonečně mnoho prostoru pro zlepšování. Kniha mi krásně a čtivě dobarvila povědomí o tomto složitém historickém období.

02.01.2019 5 z 5