luckah luckah komentáře u knih

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

I když má kniha dvakrát více stran, než první díl, rozhodně nenudí, děj se nevleče. Ve vší té tíze hrozné doby čtenář čeká a doufá, že se hrdinové dočkají alespoň trochu štěstí a klidného života. Jenže doba jim háze klacky pod nohy a překážky jsou mnohdy (alespoň pro mne) nepřekonatelné. Hlavní postavy se se svým osudem popsují po svém a já je i dlouho po přečtení knihy obdivuji, jak to vůbec zvládli přežít.

31.01.2021 5 z 5

Gabra a Málinka, povedené dcerky Gabra a Málinka, povedené dcerky Amálie Kutinová

V dětství jsme sérii okolo těchto dvou nezbedných sestřiček se svou sestrou přímo hltaly. V dospělosti mi to nedalo, chtěla jsem srovnání svých tehdejších dojmů s dneškem. Knížky na mě působí stále stejným veselým dojmem, příběhy se čtou jedním dechem a není problém přečíst všechny díly Gabry a Málinky během týdne. Pokud chcete pobavit své děti, nebo i sebe, rozhodně doporučuju.

24.08.2012

Školák Kája Mařík 1. díl Školák Kája Mařík 1. díl Felix Háj (p)

Kniha mého dětství, mnohokrát přečtená. První díly nejlepší, další už méně podařené, ale přesto nedám na Káju dopustit. Jeho dobré srdce je vyváženo dětskými lumpárnami a tak to má u dětí být :-)

24.08.2012 5 z 5

Šanghajské nádraží Šanghajské nádraží Bartle Bull

Velmi napínavé čtení. Nejprve trochu zmatek v postavách, ale kniha vám dá možnost se v nich časem orientovat. Líbil se mi popis prostředí a především příběh hlavního hrdiny. Neukončený konec knihy mě okamžitě přinutil koupit si její pokračování - Čínskou hvězdu. Pro všechny, co mají rádi historické romány, doporučuji! :-)

23.08.2012 4 z 5

Místo splněných přání Místo splněných přání Jude Deveraux (p)

Zajímavý nápad, dobré zpracování. Fandila jsem hrdinkám a jsem ráda, že to dopadlo, jak to dopadlo :-) Pro mě jedna z nejlepších knih Jude Deveraux.

23.08.2012 4 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Zpočátku mě kniha nadchla, připomínala mi můj oblíbený seriál Panství Downton. Ovšem závěr mě hodně zklamal, byl uspěchaný a hodně naivní, Hollywoodský happy end prakticky pro všechny postavy mi do zasazení děje nepasoval.

06.01.2020 2 z 5