lucie0951 lucie0951 komentáře u knih

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Kniha, která potěší a pobaví za dlouhých zimních večerů. Vřele doporučuji:)

30.01.2018

Hrrr na ně! Hrrr na ně! Terry Pratchett

Je škoda, že nelze udělit více než pět hvězdiček. Tato kniha je naprosto senzační. :-D

21.04.2016 5 z 5

Podivný regiment Podivný regiment Terry Pratchett

Podivný regiment je kniha o smíchu zakrývajícím slzy. Velice mě dojala, ale také pobavila. Asi nejvíce ze všech jsem se musela smát nadporučíku Rubaškovi pro jeho neochvějné přesvědčení, že právě on je nejdokonalejším adeptem na ztvárnění ženy. Nejmrazivější pocity ve mně vyvolala manipulace jinak velmi sympatického seržanta Honzáruma.

18.06.2015 5 z 5

Pan Kaplan má třídu rád Pan Kaplan má třídu rád Leonard Q. Ross (p)

Tohle rozhodně není můj šálek kávy, snažila jsem se začíst, leč marně. Když to čtu, připadá mi, že se přidávám k posměchu prosťáčkovi, který mimo jiné nemá talent na jazyky, nakonec jsem knihu odložila nedočtenou.

05.02.2023 1 z 5

Malí bohové Malí bohové Terry Pratchett

Humor ostřejší než Smťova kosa. Nic víc není třeba dodávat.

05.07.2015 5 z 5

Šibalské pohádky - Zvířecí příběhy z celého světa Šibalské pohádky - Zvířecí příběhy z celého světa John Matthews

Nádherná kniha pro děti a dospělé

07.08.2019 5 z 5

Na výletě s Mary Poppins Na výletě s Mary Poppins Héléne Druvert

Půvabné, ale možná příliš křehké dílko:-)

26.09.2018 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nádherný dojemný příběh, víc není třeba dodávat.

05.07.2017 5 z 5

Vojna a mír Vojna a mír Lev Nikolajevič Tolstoj

Literární skvost, není potřeba nic dodávat.

15.06.2017 5 z 5

Země lidí Země lidí Antoine de Saint-Exupéry

Nádherná, místy velice dojemná kniha.

29.05.2017 5 z 5

Daleko od hlučícího davu Daleko od hlučícího davu Thomas Hardy

Děj je rozvláčný a hrdinka značně nesympatická, takže jsem nakonec ani neměla pocit, že by příběh skončil šťastně. Litovala jsem Boldwooda, Fanny Robinovou,ale svým způsobem i Oaka.

19.03.2017 3 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Terry Pratchett

Noční hlídka je nejlepší z příběhů městské hlídky,jež jsem dosud četla.

25.01.2017 5 z 5

Svobodnej národ Svobodnej národ Terry Pratchett

Tato kniha byla mým prvním setkáním s tvorbou T. Pratchetta. Musím se přiznat, že jsem ji dočetla až na druhý pokus, Asi zafungovaly třetí myšlenky, ale především mě okouzlili svobodomyslní piktmužíci Nac Mac Fíglové a jejich děsivá poezie.

05.08.2015 4 z 5

Modrá krev: o upírech a lidech Modrá krev: o upírech a lidech Daniela Mičanová

Autorka se již na přebalu této první knihy doznává k inspiraci dílem Anne Riceové. Celá tato série mě přesvědčila, že se opět našel učedník, jenž překonal svého mistra. Nádherné čtení, občas příjemně mrazivé, ale také vtipné. Rozhodně ty nejlepší upírské romány, jež jsem kdy četla.

18.06.2015 5 z 5

Velmi anglická vražda Velmi anglická vražda Verity Bright

Příjemné oddechové čtení.

20.09.2023 4 z 5

Obléknu si půlnoc Obléknu si půlnoc Terry Pratchett

Je nenávist nebezpečnější jako psychická nákaza šířící se prostorem nebo až ve chvíli, když si opatří fyzického nositele? Těžko říct, ale boj s ní nikdy nesmíte vzdát, přestože se stáe vrací. Opět skvělý příběh o závažném tématu z pera dnes již bohužel zesnulého sira T. Pratchetta.

25.10.2018 5 z 5

Gerda: Příběh velryby Gerda: Příběh velryby Adrián Macho

Dojemný příběh s krásnými ilustracemi pro malé i velké čtenáře

18.09.2018 5 z 5

Zimoděj Zimoděj Terry Pratchett

Úchvatná kniha, opět lituji, že mohu dát jen 5*

16.07.2018 5 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Opět překrásná kniha z pera N. Gaimana. Nabízí nesčetně témat k zamyšlení. Lituji, že mohu dát jen pět hvězd.

04.05.2017 5 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Mort je opět naprosto fantastický příběh z pera Terryho Pratchetta. Je to zamyšlení nad tím, kam vás až může dovést pracovní deformace (začnete mluvit velkým písmem).

13.08.2015 5 z 5