luciaracher luciaracher komentáře u knih

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Tohle bylo moc super! Na začátku mi trvalo se začíst, ale hned jak se mi to povedlo, nemohla jsem se odtrhnout. Celou dobu jsem byla v napětí, jak to celé dopadne.
Konec do teď moc nepobírám. Pořád nad tím přemýšlím . Já jsem moc spokojená, dostala jsem to, co jsem od toho čekala.
Je to taková jednohubka na jedem večer, ale určitě si ji moc užijete.
A koncem knihy tento příběh nekončí. Autorka pro čtenáře připravila hru, která je zavede možná i na Jiné místo .

02.03.2023 3 z 5

Deník průměrné zamilované blbky Deník průměrné zamilované blbky Júlia Matulová

Na knížku jsem měla obrovská očekávání. Má úplně úžasnou obálku (Ano, říká se “nesuď knihu podle obálky” a já jsem to opět porušila ) Těšila jsem se na letní YA romantiku z táborového prostředí. To jsem dostala a zároveň ani vlastně ne.
Hlavní postava mi byla opravdu jenom trošku sympatická. Má jí být přes 20 a chovala se jako 13 létá holka na táboře. Nechovala se ani trochu na svůj věk. Chcete mi říct, že dospělý člověk neumí udělat krupicovou kaši? Nezná paštiku?
Sam nejlepší kamarádka byla na facku už od začátku. Takovou kamarádku bych opravdu nechtěla.
Borce jsem si taky moc neoblíbila. Choval se tak zvláštně. Jeden den přijde, druhý den se na ni ani nepodívá. Přitom mu bylo 23!!! Dodržování nějaké osobního prostoru mi taky nic neříká. Ke mně kdyby přišel někdo, se kterým se znám pár minut a začal mě škrabkat po zádech, tak bych kolem něj chodila obloukem.
Viděla jsem, že spoustě lidí nesedl styl psaní. Mně by se tedy líbil! Bylo by to zase něco jiného. Má to být psané formou deníku, ale jsou to jen nesouvislé myšlenky, které po sobě opravdu nedávají smysl.
Snad nikdy jsem ještě neříkala/nepsala někomu, aby se vyvaroval koupi nějaké knihy. Ale u téhle to bohužel udělám. Za mě se koupě této knihy moc nevyplatí. Někomu sednout může, ale mně opravdu nesedla.

02.07.2022 1 z 5

Alespoň prozatím Alespoň prozatím Amélie Salingerová

MILUJU TO! Tahle knížka vás zaujme hned od prvního řádku anotace! (nejlepší samozřejmě je, když se s tím i ztotožníte). Marina mi byla hrozně sympatická hned od začátku. Jakub byl můj knižní crush už od 1. stránky kde se objevil! Erika (Jakubova sestra) byla taky úžasná. Abych to shrnula, VŠECHNY (ale fakt všechny) postavy jsou šíleně sympatické a hned si je zamilujete . Hrozně se mi líbily poznámky o knížkách, které se tam objevovaly!!

A ta romantika! No to bylo tak roztomiloučké! Smála jsem se celou dobu jak pitomec :D Bylo to fakt krásné!

Moc tuhle knížku všem doporučuji! Jsem hrozně ráda, že jsem si jí mohla přečíst :) Byla to jízda od začátku do konce!

A teď vás z celého srdce prosím, abyste si ji přečetli! Určitě tím neprohloupíte! Miluju ji moc moc a budu ji i nadále doporučovat!! U mě se zařadila do třetice nejlepších knih za tento rok

28.05.2022 5 z 5

Pozlacené Pozlacené Namina Forna

(SPOILER) Jako první, miluju tu obálku! Je fakt úžasná! Začnu asi věcmi, které se mi líbily! Hlavní hrdinka byla fajn, bavily mě sledovat její myšlenky a byla moc sympatická a hrozně moc silná!! Témata okolo feminismu a patriarchátu byla skvěle promyšlená a chvílemi bych i dokázala věřit, že něco takového opravdu někde může být a je to reálné. Svět byl opět taky dobře promyšlený!
No a teď se dostáváme k “minusům” Je to pouze můj názor! Myslím, že kdybych knihu četla v jinou dobu, dám jí 5 hvězdiček. Moje chyba byla, že jsem měla obrovská očekávání díky obálce. Kdybych neměla, určitě bych dala minimálně o hvězdičku víc. Potom mi to hrozně pomalu utíkalo. Chytala jsem z toho čtečí krizi a musela se k tomu nutit. A nejvíce mě zklamal konec. Hrozně moc jsem fandila Dece a druhému hrdinovi/hrdince a nakonec nic. Skončilo to úplně jinak, než jsem čekala.. Ale tak to je opět moje chyba!! Druhému dílu určitě šanci dám. Doporučila bych tuhle knížku lidem, kteří nemusí moc romantiku - byla tam až u konce a mají radši fantasy. Vy určitě zklamání nebudete

12.05.2022 2 z 5