Lizard Online Lizard komentáře u knih

Nesviť mi do repráku! Nesviť mi do repráku! Alena Konečná

Drobná knížečka malého formátu o pár stránkách. Dostala se mi do ruky úplnou náhodou a přečetla jsem jí během odpolední kávy. V knize je krátce zachycený příběh rodiny, která si vzala do pěstounské péče nevědomky mentálně postiženou holčičku. Autorka zachycuje především své počáteční a často negativní emoce. Hledá cestu rovnováhy a především cestu k samotnému postiženému dítěti. Přiznává své strachy, obavy, špatnosti... Kniha je o PŘIJETÍ.... věřím, že mnohým rodičům dokáže otevřít oči...

04.02.2021 2 z 5

Od slackline k tiché radosti Od slackline k tiché radosti Anna Hanuš Kuchařová

Tady není třeba více slov .... KRÁSNÁ KNIHA .... jsem ráda, že ji mám ve své knihovně. Naprosto se ztotožňuji s předchozími pozitivního komentáři.

26.01.2021 5 z 5

Dědeček si věděl rady Dědeček si věděl rady Susanne Bruns

Malá a útlá knížečka se zahrádkářskými radami. Srozumitelná i pro úplného začátečníka. Obsahuje spoustu stručných, výstižných a zajímavých informací. Ani jsem nečekala, že mě kniha o zahradě bude bavit :-)

03.08.2020 4 z 5

Hitlerův rudý mládežník Hitlerův rudý mládežník Günter Lucks

Nejprve mě kniha moc nebavila, ztrácela jsem se v názvech, datumech, jménech, v celkovém politickém dění..... dokonce jsem chtěla knížku odložit.... ale vydržela jsem a závěrem musím uznat, že to tak špatné čtení nebylo. Nejen, že vás autor seznámí s válečnou a politickou situací v Německu, ale dá vám možnost se na válku a dění okolo ní dívat očima dítěte - kluka, jenž vyrůstá ve velmi politicky angažované rodině a jenž si sám vytváří své politické smýšlení... Zajisté se najdou i čtivější knihy s podobným tématem, ale i tak řadím tuto knihu mezi ty zajímavější. Sice mohla být zpracována čtivěji a přehledněji (bohužel jsem v knize nacházela i dost chyb či chybějících slov), ale času nad ní nelituji a doporučuji každému, kdo si chce "rozšířit" obzory a nevadí mu příliš "historických dat" (někdy na úkor samotného příběhu).

04.04.2020 4 z 5

Jak oškubat mafiány a zůstat naživu Jak oškubat mafiány a zůstat naživu William Boyle

Další kniha, která "neurazí, nenadchne".... Celkově se čte dobře, ale chybělo tomu více humoru a vtipu...

04.04.2020 2 z 5

Vrány z Hruškovic Vrány z Hruškovic Aldous Huxley

Takové čtení před spaním :-) Vystupující zvířata mají lidské vlastnosti. Myslím, že si v tomto krátkém příběhu každý čtenář najde to své. Velkým plusem jsou hezké ilustrace a pro začínající čtenáře větší písmenka. Úsměvná malá knížečka :-)

07.01.2020 4 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Stručný příběh děvčátka, které pocházelo z Nového Města na Moravě, zemřelo v plynové komoře a zbylo po něm po válce jen pár věcí.... kufřík, obrázky, fotografie....
Kniha je čtivá, velmi stručná, příběh není tolik drastický.... myslím, že přesně tímto splňuje svůj účel - zpracování tématu holocaustu pro děti, které takto mohou lépe pochopit minulost než-li pouhou četbou informací v učebnici.
Je obdivuhodné, jak celá kniha vznikla, co stojí za tímto příběhem a jak se jej podařilo dát dohromady. Je podle mě jen škoda, že je kniha vzhledem ke svému účelu pojata velmi stručně, nejde více do hloubky a tak nějak končí vlastně “pozitivně”. Podle mě jsou ke čtení lépe zformulované příběhy s touto tématikou, ale i tak jsem ráda za jeho přečtení.

07.08.2019 3 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Jako i jiní, i já jsem četla knihu v rámci čtenářskeho klubu Martinus. A přiznám se, že jinak bych po této knize ani nešáhla.... Avšak kniha mě překvapila. Takovou smršť pocitů a myšlenek jednoho člověka jsem v knize asi ještě nezažila. Některé popisované scény bych si tedy odpustila, ale chápu jejich význam a místo v celém příběhu. Oceňuji i zakončeni knihy. Nelituju času nad touto knihou a jak už tu někdo předemnou psal, obdivuji poetický jazyk autora.

15.03.2019 4 z 5

Žítkovské čarování Žítkovské čarování Jiří Jilík

Velice zajímavé téma. Až si člověk uvědomí, jak málo toho o své vlasti a historii ví - natož potom o historii místa, kde se narodil a celý život žil.... Bohužel mi ale přišlo téma nešťastně zpracované. Dost informací se v knize opakuje a tím, že jsou v ní doslova popsány i formule, které Bohyně používaly, ztratila pro mě kniha na “tajuplnosti”. Nějak se mi nechce věřit, že by své několik desítek let v rodině předávané moudrosti Bohyně tak snadno svěřily veřejnosti...Kniha se dobře čte, je skvělým doplněním ke knize od Tučkové, ale dle mého názoru mohla být zpracována více do hloubky - do historie samotného života Bohyň. Působila na mě spíše dojmem, že se autor snažil díky tomuto tématu zviditelnit nežli by ho tolik zajímalo.

11.01.2019 2 z 5