Lisa_Flames Lisa_Flames komentáře u knih

Kočky mluví ze spaní Kočky mluví ze spaní František PON.

Až na pasáže nevěnované kočkám, překlepy a strašné ilustrace, ze kterých budu mít noční můry, byla tato knížka zábavná a nejednou jsem v tom kočičím řádění poznala i naše darebáky.

03.02.2022 4 z 5

Pradorský měsíc Pradorský měsíc Neal Asher

Klišé. Blábol. Spousta věcí v knize mi nejde na rozum, dějové linky jsou na sebe naplácané a ztvárnění pradorské rasy taky nedavá moc smysl. A to i právě z pohledu evoluční biologie, na kterou se dokonce autor v nize odvolává a očividně o jejích principech nic neví. Na druhou stranu mě to pobavilo, ikdyž se to četlo fakt blbě.

Přesto bych dala autorovi ještě šanci, přecejen už mám další díl koupený.

29.01.2022 1 z 5

Vrána v našich životech, kultuře a historii Vrána v našich životech, kultuře a historii Boria Sax

Zatím knize vyčítám pouze nepřesné informace z poslední kapitoly, kdy zmínil pouze režiséra filmu The Crow a nikoli autora původního komixu a příběhu. Každopádně mě to nutí se zamýšlet na dalšími chybami v knize a její věrohodnosti. Jinak byla velice zajímavá a předpokládám, že se k některým informacím budu vracet.

28.01.2022 5 z 5

Olejomalba pro začátečníky Olejomalba pro začátečníky Francisco Asensio Cerver

Ze začátku není výčet potřeb a metod špatný, stejně mi ale chybí víc informací, zároveň se zde najdou i věci v rozporu s jinými knihami na téma výtvarných technik - například výjimečnost olejových barev nebo podpora štětců ze zvířecí srsti, při tom dnes už je syntetický chlup daleko lepší varianta (levnější, kvalitnější, lépe se s ním pracuje a déle vydrží i nedbalé zacházení). Nelíbí se mi také poněkud arogantni styl ve kterým je kniha napsaná a autor ve mě nevzbuzuje důvěru ani svými obrazy. Se zklamáním mohu říct, že mě více naučilo 15 min video na YouTube.

04.10.2021 2 z 5

Akrylová malba Akrylová malba Michael Sanders

(SPOILER) Krásné názorné ukázky, tipy a obecně dobré rady jak zacházet s akrylem - pokud začínáte. Vytkla bych spíše formát knihy - fond v uvodních částech se špatně čte a stejně tak nevýrazné písmo zasazené do širokých odstavců.

Spoiler: autor má rád lodě.

04.10.2021 4 z 5

Základy realistické kresby Základy realistické kresby Jana Petrásková

Kniha je opravdu dobrá pro začátečníky. Pro pokročilé osoby se taky najde pár dobrých rad a kniha stojí za přečtení. Ovšem... rozmazávat tuhu jakýmkoli způsobem a nedej bože to nazývat "stínování", to by mělo být trestné. :D

02.10.2021 4 z 5

Vetřelec - Peklo Vetřelec - Peklo Christopher Golden

Kniha není špatná, ale nedokázala jsem se do ní začíst tak, jak do jiných knih o vetřelci. Z nějakého důvodu mi tam chybělo pořádné napětí.

23.09.2019 4 z 5

Veselé a strašidelné povídky z Jávy Veselé a strašidelné povídky z Jávy Zorica Dubovská

Spouta příběhů v týto knize mi připadala zprvu o ničem, bezvýznamné tlachání bez hlubší pointy. Ale některé jsem dokázala docenit,... a ty zbylé až po druhém přečtení a zamyšlení se nad smýšlením autorů. Jinak knížka je krátká a čtivá.

18.11.2021 4 z 5

Postavy grónské mytologie Postavy grónské mytologie Aage Gitz -Johansen

V knize mi chybělo více informací o postavách a i těch postav bylo velmi málo. V jejich legendách existují i zajímavější bytosti, které stojí za zmínku.

03.10.2021 3 z 5

Appaloosa Appaloosa Robert B. Parker

Moje první westernovka jsem dojatá! Nádherná knížka.

30.11.2020 5 z 5

Síla Síla Siri Pettersen

Knihu jsem přečetla na za den, nemohla jsem z ní spustit oči. Napínavé, krásné,... sérii budu propagovat i svým přátelům.

15.05.2020 5 z 5

Vetřelec / Aliance Vetřelec / Aliance Jerry Oltion

Knihu jsem si zapůjčila ze skladu knihovny jen proto, že název jedné části byl "vetřelec" a až doma jsem se dozvěděla, že kniha je úplně o něčem jiném. To, že všude nestříkala krev bylo mé jediné zklamání. Autoři obě své části podídek velice dobře zpracovali. Je to čtivé, zábavné a to především ve filozofických částech, kde se roboti snaží porozumět, co to vlastně člověk je. Tyto pasáže pak čtenáře nutí se nad touto otázkou zamyslet také.
Určitě si přečtu i jiné díly. :)

09.05.2019 4 z 5