LiKa00 LiKa00 komentáře u knih

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Krásný ale smutný příběh skvělého pejska. Bohužel se hodně psů potýká s takovým životem. Já osobně jsem knihu číst nechtěla, říkala jsem si, že to bude určitě smutné a já nenávidím, když někdo zvířatům ubližuje. Ale poté jsem ji dostala k Vánocům a tedy ji byla nucena si přečíst. A nelituji toho, opravdu teď na své čtyřnohé kamarády doma pohlížím jinak.

23.08.2020 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Tak ze začátku jsem měla nutkání knihu odložit, protože mě úplně moc nechytla, ale jakmile jsem se začetla, tak jsem se do příběhu ihned zamilovala. Moc se mi vyprávění líbilo, hlavně ta příroda, kterou i já miluji. Kyu jsem si taky moc oblíbila, protože byla jiná a zvláštní, prostě přírodní. Moc hezká kniha, na kterou budu ještě nějaký čas vzpomínat.

24.06.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Za mě skvělá kniha. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a dělat něco jiného než ji jen číst. Moc se mi líbila. Neustále se tam něco dělo. Opravdu skvělé čtení.

11.09.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Další kniha, kterou jsem četla o holokaustu. Ta první kniha byla o hodně drsnější, člověk v ni viděl tu krutost a bezmocnost zároveň, u té jsem se i rozplakala. Tato kniha je psaná tak trochu nadlehčeně, nejsou tam podle mě ukázány ty nejhorší strasti. Samozřejmě každý neměl to štěstí jako Lale a nevyšlo mu mít takovouhle pozici a utéct z všech možných míst. Samozřejmě i tato kniha měla silný příběh jako každé vyprávění člověka, který takovou hrůzu prožil. Je skvělé, že existují lidé, kteří šíří tyto příběhy a ukazují tak lidem něco, co by se už nikdy nemělo opakovat.

30.05.2019 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

(SPOILER) Má už opravdu několikátá kniha z období holocaustu. Je to zase jiný příběh než jsem doposud četla. Zakázaná láska mezi katem a obětí. Zase pohled i z té druhé strany, co se odehrávalo v hlavě mladého nacistického dozorce a jak ho změnila láska k Židovce. Probudilo se v něm zase to člověčenství, jak bylo v knize zmíněno. Kniha byla čtivá a moc se mi líbila.

30.05.2021 5 z 5

Království hříchu Království hříchu Meghan March

Ze začátku jsem si říkala, že je to nejslabší díl, ale nakonec je to pro mě nejhezčí díl. Jak už oba drží pospolu a chovají se jako pár. Žádný z nich nemá navrh, ale hezky spolu fungují, to se mi moc líbilo. A nakonec ta celá zápletka s Destiny byla moc napínavá a zajímavá. Bylo to moc příjemné čtení všechny díly dohromady.

09.03.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Skvělá, nádherná, úžasná kniha. Opravdu moc se mi líbila. Atmosféra Kodaně a samotného tamního životního stylu působila tak nádherně uklidňující. Příběh byl čtivý, musela jsem číst pořád dál, jak mě to lákalo. Opravdu moc krásný příběh. Těším se až si přečtu autorčiny další knihy.

13.10.2021 5 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Skvěle napsaná kniha. Hltala jsem ji už od samého začátku. Moc mě bavilo střídání minulosti a současnosti. Až do samého konce člověk nevěděl, jak to skončí. Vždy se tam střídalo zlo a dobro. Nejvíce jsem byla ráda, když jsem zjistila, že Hanna nezemřela a prožili tak s Benem nádherný život, za to jsem byla nejvíce ráda.

28.01.2020 5 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Mně se kniha tedy líbila. Taková rychlá a skvělá oddechovka. Navíc s trochou erotiky a skvělým příběhem, takže co víc si přát.

27.06.2021 5 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Další nádherný, odvážný a srdce trhající příběh z dob nacistických hrůz. Kniha se krásně a úplně sama četla. Obdivuji všechny zemřelé i přeživší tohoto příšerného období dějin. Nikdo z nás si nedokáže představit, jak se cítili a jak jim bylo, když každý den nevěděli, jestli se druhého dne dožijí. Člověk projevuje své emoce při čtení těchto příběhů, avšak zcela vžít se do nich nikdo nikdy nedokáže.

18.11.2020 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Kniha moc hezká, ale smutná. Některé z těch postav jsem opravdu nenáviděla, jiné si zase oblíbila. Hezky se to čte.

01.03.2019 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Z této knihy mám velmi smíšené pocity. Rolland napsal krásný příběh o snad nejtěžších dobách a byl o dvou mladých lidech, kteří byli schopni zemřít a vlastně i na smrt čekali. Moc krásný.

01.09.2016 4 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Darcy je prostě Darcy. Další skvělá kniha od této úžasné autorky. Ano je pravda, že nebyla taková jako ty předchozí. Neměla jsem tolikrát husí kůži jako u jiných jejích knih, ale byla stejně skvělá. Bylo tam napětí a nepředvídatelný konec. Člověk celou dobu nevěděl celou pravdu. Takže za mě skvělá, spíše taková oddechová kniha s trochou strašení.

25.09.2022 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Darcy opět nezklamala a vtáhla nás tak do skvělého hororového příběhu. Miluji její tvorbu, žádná z jejích knih mě zatím nezklamala. Příběh je čtivý, člověk musí číst dál a dál, protože je to tak napínavé. Moc mě to bavilo, kolikrát mi naskakovala husí kůže a i v noci jsem měla strach. Zaryje se to člověku pod kůži, jak kdyby to vše prožíval s nimi. Plus také přikládám rozvíjejícímu se vztahu mezi Remy a Markem. Miluji romantické příběhy, takže tohle mě moc mile překvapilo. Takže knihu všema deseti doporučuji!!

03.02.2021 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Moc krásný a smutný příběh chlapce z nacistické rodiny, který ještě nechápal celou situaci a byl zvědavý jako každé jiné dítě. Bohužel na to doplatila jeho rodina, ne on sám, jelikož nevěděl do poslední chvíle co se děje a byl se svým nejlepším přítelem na život a na smrt přeci. Je to sice ošklivé, ale alespoň jeden nacista si uvědomil, jaké hrůzy oni páchají, až když mu to vzalo jeho vlastní dítě.

16.08.2020 5 z 5

Nezničitelná Nezničitelná Colin Falconer (p)

Za mě teda kniha super. Politika mi vůbec nevadila, mám ráda historii a tak je fajn se něco dozvědět. Četla se krásně. Občas jsem si teda říkala, proč ještě snáší toho Lincolna, když byl takovej jakej byl, to jsem měla sto chutí být v té knize a něco dělat místo ní. Ale za mě fakt dobrá kniha.

02.03.2020 5 z 5

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

Docela mě mrzí, že někteří lidé nedokáží ocenit tyto příběhy a celkově tuto knihu. Tahle kniha je pro lidi, kteří se v tom dokáží najít a kteří mají jiné myšlení a pohled na svět. Příběhy mají své osobní kouzlo, které je určeno jen pro některé. Nevím jak to popsat, každopádně kniha není určena pro "běžné" lidi. Tím samozřejmě nechci nikoho urážet, je to jen můj osobní názor.

26.06.2018 5 z 5

Všichni jsme utkáni z hvězd Všichni jsme utkáni z hvězd Rowan Coleman

Kniha moc krásná. Jen mě mrzí, že jsem neměla možnost přečíst knihu v jednom tahu. Čas nebyl a tak jsem knihu měla dosti nakouskovanou, ale i tak nádhera. Rowan má všechny knihy velmi krásné a tato není výjimkou.

02.11.2017 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

(SPOILER) Tak to byla nádherná kniha. Hrozně moc se mi líbila, četla jsem jí jedním dechem. Ani bych neřekla, že tam byl předvídatelný konec, právě naopak, vše se měnilo tak hrozně rychle, že jsem si ani nemohla domyslet, jak to skončí. Navíc v těchhle knihách s příběhy během nacistické nadvlády, člověk nikdy neví, jak to dopadne, tam šlo vše hrozně rychlým spádem, sami jsme to v knize koneckonců mohli vidět. Ale za ten konec jsem fakt nesmírně ráda, moc mě potěšil, při čtení posledních stránek jsem v takový konec ani nedoufala, tak o to mám větší radost. Takže za mě úžasná kniha, která stojí za přečtení. Jedinou výtku bych měla k českému překladu, ve kterém bylo docela hodně chyb, ale jinak kniha sama o sobě úžasná.

22.08.2022 5 z 5

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

Tenhle díl se mi líbil více než ten první. Nebylo to jen o sexu, ale už o pomalém vývoji jejich vztahu. Už se těším na třetí díl a jak to celkově skončí.

05.10.2021 5 z 5