Lesní_chodec Lesní_chodec komentáře u knih

Mýtus o věčném návratu Mýtus o věčném návratu Mircea Eliade

Tak jako v jiných dílech mistra, Eliade srozumitelně a přesto odborně shrnuje chápání světa našich (mýtických) předků.

17.08.2016 4 z 5

Novohradské hory a Novohradské podhůří - příroda, historie, život Novohradské hory a Novohradské podhůří - příroda, historie, život kolektiv autorů

Přestože se jedná o jeden z nejvíce zapomenutých krajů naší země, tak i o něm vyšel jeden díl této překrásné edice "Krajina a lidé". Dovolím si tvrdit, že se jedná asi o nejpovedenější knihu z celé edice. Za mě velká škoda, že nedošlo i na další plánované kouty naší krásné země.

Jak už jsem poznamenal u předešlých dílu, tak i zde platí, že knihu asi stěží přečtete od první do poslední stránky jako román. Tady je to především o pocitech, listováním a vybavování Vámi známých míst, které se kolektiv autoru pokusil přenést na stránky této "bichle".

03.10.2022 5 z 5

Veselské století - Veselí nad Lužnicí a Mezimostí nad Nežárkou 1918-2018 Veselské století - Veselí nad Lužnicí a Mezimostí nad Nežárkou 1918-2018 Václav Jelínek

Pěkně zpracovaná fotokniha mapující posledních sto let tohoto jihočeského městečka. Fotografie jsou povětšinou opatřeny skromným textem.

27.11.2021 4 z 5

Nesnáze introspekce Nesnáze introspekce Filip Tvrdý

Kniha na téma, které není českými katedrami filosofie nikterak zvláště reflektováno. Najdou se vyjímky z oblasti analytické filosofie (Peregrin) či lidí, kteří se zaobírají transhumanismem (Petrů). Přesto je kniha podobného tématu v českojazyčném prostředí spíše vyjímka.

03.01.2019 4 z 5

Prvootec Prvootec David Vais

Moc často podobnou tvorbu nečtu, přesto mě knížka docela bavila. Přečíst se to v klidu doslova za pár hodin. I forma textu je čtivá a vtipná, přesto docela přínosná.

16.01.2018 3 z 5

Nietzsche a postmodernismus Nietzsche a postmodernismus Dave Robinson

Velmi elementárně nastíněný pruřez filosofovým myšlením a jeho nejzásadnějšími pojmy, které ve svých knihách používal. Přesto pro uvedení do problemtiky Nietzscheho bych doporučoval spíše Borského dílo.

25.06.2017 2 z 5

Člověk a náboženství Člověk a náboženství Jan Sokol

Neskutečně komplexní kniha, která shrnuje vše podstatné v daném tématu.

17.08.2016 4 z 5