Lenysek Lenysek komentáře u knih

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Nemůžu si pomoct, ale při četbě této knihy jsem měla stále hlad a nebo na něco chuť

01.02.2024 5 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Velice silný příběh, krutý ale zároveň krásný. Náročné na přečtení a následní vstřebání. Stojí to za to aspoň jednou přečíst

04.07.2019 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Jedním slovem Ruta, její knihy by se měly zařadit na seznam povinné četby. Tato kniha není výjimkou, krásně čtivé. Pokud jste na tom stejně jako já a vůbec nic nevíte o historii Rumunska, přečtěte si tuto knihu

11.11.2022 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Čekala jsem od knihy více. Slabší dílo, předešlé knihy jsou lepší

01.09.2020 2 z 5

Tři hodiny v ZOO Tři hodiny v ZOO Gin Phillips

Námět nebo-li myšlenka přepadení v zoo skvělá, ale toto zpracování děs. Dalo by se to pojmout celé jinak a byl by to skvělý příběh. Celé je to na palici, hlavně ti střelci a jejich důvod napadení

18.09.2021 1 z 5

Osvětimský proces Osvětimský proces Annette Hess

Nevím, jak přesně tuto knihu komentovat. Prvních dveste stran v podstatě o ničem. Hlavní hrdinka mi vůbec nesedla. Závěr knihy nedotažený. Čekala jsem prostě něco jiného, že se bude více zabývat tématikou holocaustu a lidí, kteří páchali na druhých zlo.
Bylo to spíš pojednání o životě mladé holky, která se pak díky procesu rozpomněla na své zapomenuté dětství.
Jediné, co mě zaujalo, byla návštěva samotné Osvětimi. Sama jsem tam byla na exkurzi a do teď to na mě zanechalo silné emoce

02.04.2021 2 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Předešlé dvě autorčiny knihy se mi líbily, bohužel toto dílo mě zklamalo :(

17.06.2019 2 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Úžasná kniha, přečtená jedním dechem.

04.03.2016 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Pro mě úžasná kniha, která mi ukázala historii jiné země o které jsem neměla ponětí. Stále se píší knihy o holocaustu a druhé světové válce, co způsobil Hitler, ale o jiných vůdcích režimu např. Mussolini nebo Franco či Stalin se moc nepíše, nebo já toho moc nepřečetla.
Děkuju Rute, že ji napsala. Její knihy by měli být zařazeny do povinné četby.

06.01.2021 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Skvělá detektivka. První kniha, kterou jsem od tohoto autora četla. Zajímavý děj. Dobře se četla. Nemohla jsem se odtrhnou. Doporučuji a už se vrhám na další díl série.

19.05.2016 4 z 5

Větrné duše Větrné duše Mons Kallentoft

Běžná detektivka napsaná Kallentoftským stylem

25.05.2016 3 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Klasický detektivní příběh, akorát psaný od konce.

11.04.2016