lentilka_007 lentilka_007 komentáře u knih

Mezi Svratkou a Svitavou I. Mezi Svratkou a Svitavou I. Aleš Marek

Knihu jsem si půjčovala z knihovny kvůli čtenářské výzvě, protože děj se odehrává v Brně. Poskytla mi ale velmi příjemné čtení, seznámení i s méně známými pověstmi, zároveň vždy doplněné i o historické zhodnocení a přiblížení událostí, na kterých se příběhy zakládají. Kniha je psaná ve dvou odstavcích na stránce - simultánní přepis do hantecu, což dodává knize to pravé kouzlo.

19.03.2018 5 z 5

Lék na únavu ze života Lék na únavu ze života Anselm Grün

Zajímavé pojetí únavy ze života, jako kontrastu k vyhoření. Únava jako něco, co je přirozené, co dává člověku možnost obrátit se k sobě, být se sebou, hledat se a měnit, ale i jen tak v únavě být. Právě ono dovolení si být unavený (dovolit si nic nedělat, nemít chuť mluvit s lidi, být sám) bylo poučné.

29.01.2018 4 z 5

Vyhoření Vyhoření Anselm Grün

Nedočetla jsem, nedokázala jsem udržet pozornost a sledovat autorovy myšlenky, po stránce jsem se často přistihla, že netuším, co čtu. Asi je to nějaký "syndrom kázání", kdy přílišná míra abstraktnosti a filosofie na mě působí jako mlha, ve které se ztrácím, v knize i v kostele. Více mě zaujala jeho kniha Lék na únavu ze života, což je i velmi blízké téma.

29.01.2018 2 z 5

Pestrostíni a netopýři - Můj život v jiném světě Pestrostíni a netopýři - Můj život v jiném světě Axel Brauns

Vzácné nahlédnutí do světa jednoho člověka. O to vzácnější, že se jedná o autistu, jejichž svět nám stále zůstává utajený. Velmi zajímavé čtení, při kterém čtenář znovuobjevuje věci již dávno pro něj objevené a má možnost znovu se zamyslet nad věcmi, které jsou pro něj všední. Například nad tím, že slova mají kromě zvuku často i tvar... a pak jsou "miskově dobrá". A najednou zjistíte, že kolem vás je takových slov mnoho a všední den je rázem zajímavější...

25.09.2016 5 z 5