Lenny33 Lenny33 komentáře u knih

Operace Petragun Operace Petragun František Kotleta (p)

Povedené pokračování série, která si i přes vyšší počet dílů stále drží kvalitu.

11.06.2023 4 z 5

Čarodějova nevěsta 1 Čarodějova nevěsta 1 Kore Yamazaki

Zajímavá manga, hezky nakreslená, vtipná i akční.

27.05.2023 4 z 5

Odd a mraziví obři Odd a mraziví obři Neil Gaiman

Krásný, milý, pohádkový příběh doplněn o nádherné ilustrace. Knihu číst a prohlížet bylo takové příjemné pohlazení po duši.

14.05.2023 4 z 5

Nezvyklý zájem o mrtvoly Nezvyklý zájem o mrtvoly Ann Granger

Kniha je pomalejšího tempa s často vleklými popisy, ovšem mně se četla dobře. Hlavní hrdinka je sympatická, a ač jí mnohdy pomohlo až moc náhod, tak si ráda přečtu o jejích dalších dobrodružství.
P.S. Souhlasím, že v textu bylo mnoho chyb a překlepů.

01.05.2023 4 z 5

Babičky: Mrtvý kuchař Babičky: Mrtvý kuchař Minna Lindgren

Od knihy jsem čekala něco naprosto jiného, ovšem nebylo to špatné čtení. Naopak bylo zajímavé, místy humorné i smutné.

29.04.2023 3 z 5

Tokijský ghúl 3 Tokijský ghúl 3 Sui Išida (p)

Zdařilé a napínavé pokračování této série.

10.04.2023 4 z 5

Temné blues v New Orleans Temné blues v New Orleans František Kotleta (p)

Nepřidám se k nadšeným komentářům. Já dočetla tuto knihu/sérii jen ze setrvačnosti. Neobjevilo se nic nového a zajímavého, co by mě dokázalo překvapit a vtáhnout do děje. Všechny knihy pana autora jsou podobné jako vejce vejci a čím déle ho čtu, tím více mi to vadí. Bohužel.

08.04.2023 2 z 5

Záhada zmizelého šlechtice Záhada zmizelého šlechtice Martina Novotná

Povedená detektivka z doby Václava II. Děj je hned od začátku čtivý, máme zde sympatické hlavní postavy a v knize se po celou dobu něco děje. Hlavním hrdinům mnohdy pomáhá dostat se tam kam potřebují až moc náhod, ale jinak povedené čtení.

26.03.2023 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Vůbec jsem nevěděla, o čem kniha má být a téma mě vcelku šokovalo. Hlavně z toho hlediska, že to není něco o čem bych chtěla číst. Vsázela jsem spíš čistě na autorku. Jako zajímavá kniha, ale nic co bych chtěla číst někdy znova nebo mít knihu doma. Autorka píše skvěle, takže jsem se jako čtenář vcítila i do takovéto postavy, ale pořád jsem myslela na to, že je to vlastně nechutné a je důvod, proč je to tabu.

08.03.2023 3 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Volání kukačky jsem četla kdysi dávno a zrovna mě neoslovilo. Nyní jsem dostala chuť si přečíst další díl a ničeho nelituji. Skvělý detektivní případ, kdy jsem do poslední chvíle nevěděla, kdo je pachatel a k tomu velmi sympatické hlavní postavy. Za mě je v knize ideální poměr prostoru, který autor věnuje detektivnímu případu a tomu o osobním životě hlavních hrdinů. Další díl si nenechám ujít.

27.02.2023 4 z 5

Pod šeptajícími dveřmi Pod šeptajícími dveřmi TJ Klune (p)

Rozhodně mi to sedlo více než první kniha od autorky. Zajímavé téma, sympatické postavy a mezi hlavními hrdiny to jiskří od začátku do konce. Téma posmrtných životů nemám ráda, ale zde mi to nějak sedlo a vše bylo moc hezky vymyšleno.

05.02.2023 4 z 5

Malá ryba a zasloužený trest Malá ryba a zasloužený trest Gege Akutami

Po celkem nudném 2. dílu si tady autor napravil reputaci akčním zajímavým dějem a novými postavami.

05.02.2023 4 z 5

Záludné léto Záludné léto Ben Aaronovitch

U knih Bena Aaronovitche občas pochybuji o své inteligenci. Toto byl snad nejlepší díl ze všech zatím přečtených. Měl spád, byl akční, byli zde nové zajímavé postavy a vlastně dle mého knize velmi prospělo nové prostředí, protože kniha aspoň nebyla plná sáhodlouhých a nesmyslných popisů Londýna. No tento skvělý dojem trochu kazí fakt, že jsem závěrečnou pointu se ztracenými děvčaty prostě nepochopila (ten důvod?). Snad příště. :D 4,5*

23.01.2023 4 z 5

Mrtvá schránka Mrtvá schránka Kristýna Sněgoňová

Do tohoto světa se vždy ráda vracím. Ač mi tento díl přišel trochu "vycpávkový", tak jsem si čtení vážně užila. Kniha mi přišla tentokrát popisnější a pocitovější než jiné díly, což ovšem vůbec nebylo na škodu a k tématu se to velmi hodilo. A Aga si jen potvrdila pozici mé nejoblíbenější postavy.

05.01.2023 4 z 5

Rozhodně jsem od knihy dostala úplně něco jiného než jsme očekávala. Začátek knihy mě o její kvalitě vůbec nepřesvědčil. Pak jsme si na Tomův styl zvykla a čtení si užívala. Co si budeme, pasáže z natáčení HP byly nejlepší, až mi přišlo, že jich bylo nějak málo a uvítala bych je uspořádanější. Nějak to na mě působilo chaoticky a některé věty a názory se i opakovali. Konec byl překvapivý a dodává knize nový rozměr.

31.12.2022 4 z 5

Tokijský ghúl 2 Tokijský ghúl 2 Sui Išida (p)

Přišlo mi, že začátek se strašně vlekl, ale poté se děj rozjel. Jen mi nějak nejde vcítit do postav a vlastně ani nevím, zda se budu pouštět do dalších dílů.

30.12.2022 3 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Hezké roztomilé čtení, ale nějak jsem čekala víc romantiky a jiskření mezi hlavním párem. Ale děti byly rozkošné a kniha překypovala životními moudry.

30.11.2022 4 z 5

Rjómen Sukuna Rjómen Sukuna Gege Akutami

Dobře nakreslené, akční a vtipné. Těším se na další díly.

21.11.2022 4 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Autorka má můj obdiv za vybrané téma i zpracování celého příběhu. Za mě čtivý děj a zajímavé postavy. Vytkla bych občasné nudné pasáže, které by šlo seškrtat a až moc náhod a "zázraků". Někde v polovině knihy jsem měla krizi a do čtení se mi vůbec nechtělo, ale pak zase přišla nálada a i děj se rozjel. Také mi trochu vadí, že vlastně nevím, co je skutečnost a co jen výmysl autorky. Ovšem je to zdařilá kniha, o které budu ještě dlouho přemýšlet a jednou se k ní ráda vrátím.

19.11.2022 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Nevím, zda knize uškodilo to, že jsem dříve viděla film, ovšem kniha mě nenadchla. Navíc mě celou domu udivovala a znechucovala hrubost autorových myšlenek, kdy podle něj jde ženským jen o prachy a chlapům o sexy ženské. Tak aspoň že v tom díky němu máme jasno, bylo to vcelku nečekané.

12.09.2022 3 z 5