Le Chat Le Chat komentáře u knih

Světla jihu Světla jihu Nina George

Ke knize jsem se dostala díky Levandulovému pokoji. A rozhodně nelituji. Světla jihu je kniha něžná, poetická, plná lásky a navíc z prostředí jižní Francie. Je mi jasné, že každému se tato kniha líbit nebude, ale mně se líbila hodně a určitě se k ní v budoucnu ještě vrátím.

27.04.2021 5 z 5

Smysluplná vražda Smysluplná vražda Agatha Christie

Tak tento případ slečny Marplové se mi opravdu líbil. Rodinné sídlo, k tomu spousta mladých delikventů, typická anglická mlha a hromada peněz "ve hře"... Slečna Marplová byla opravdu velmi bystrá "bábrlinka".

21.03.2021 5 z 5

Sněhulčiny Vánoce Sněhulčiny Vánoce Kristen McKanagh

Opravdu milá vánoční pohádka pro dospělé. :-) Sněhulka byla šikovná kočička.

02.01.2021 5 z 5

Hluboká modř moře Hluboká modř moře Marie Lamballe (p)

Moje první setkání s autorkou a určitě ne poslední. Doporučuji a těším se na Hortenziovou zahradu.

13.04.2020 5 z 5

Tak tento "tudorovský" román byl opravdu SKVĚLÝ! Líbil se mi ještě víc než první díl o Kateřině Aragonské. Vřele doporučuji, je to opravdu kvalitní čtení z tudorovské Anglie. Už se moc těším na Janu Seymourovou, kterou už mám taky pujčenou z knihovny...

18.06.2019 5 z 5

Smrt šumavského poustevníka Smrt šumavského poustevníka Vlastimil Vondruška

Historické detektivky s Oldřichem z Chlumu a panošem Otou mám opravdu ráda. Tato nejnovější mne rozhodně nezklamala, za mne jasných 5 hvězdiček. :-) Těším se na příští díl.

10.04.2024 5 z 5

Strážci růže Strážci růže Rebecca Gablé

Rebecca Gablé rozsáhlé historické romány prostě umí, skutečně je jejich "císařovnou", jak se píše v předchozím komentáři uživatele Nerona 13. Za mne jednoznačných 5 hvězdiček, dala bych i víc. Doufám, že u nás vyjde i další díl, jehož hlavním hrdinou je Janův syn Julian. Pokud ano, opravdu ráda si toto pokračování také přečtu.

05.04.2024 5 z 5

Seznam skandálních snů Seznam skandálních snů Sarah MacLean

Tak tohle byla "pecka", které bych dala i 20 hvězdiček, kdyby to bylo možné. ;-) Super oddechovka, která předčila moje očekávání. Rozhodně jsem tuto romantickou komedii nečetla naposledy a jsem rozhodnutá si co nejdříve přečíst i její pokračování Deset polibků. Doporučuji!

15.01.2024 5 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Opravdu jsem si oblíbila autorčinu sérii Romantické útěky, proto jsem se rozhodla, že si přečtu i Útěk na venkov. Knížka je super oddechovka, která i pohladí na duši, takže jsem si čtení skutečně užila, proto uděluji 5 hvězdiček. A i když jsem kočičářka, Tess byla prostě zlatíčko! :-D

09.01.2024 5 z 5

Kralevic Karel (1334 - 1348) Kralevic Karel (1334 - 1348) Vlastimil Vondruška

Za mne se druhý díl Lucemburské epopeje povedl ještě víc než ten první. Uděluji maximální možný počet hvězdiček a už se těším na třetí díl, který by se měl jmenovat Slavná léta.

14.12.2023 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Moje osmá kniha od Julie Caplin si opět vysloužila plný počet hvězdiček. :-) Opravdu milá pohádka pro dospělé se sympatickou hlavní dvojicí. Už se těším na výlet do Chorvatska!

28.11.2023 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Moje šestá kniha od autorky. Za mne zatím nejslabší díl série, ale přesto nakonec uděluji plný počet hvězdiček. Už se těším na Izzy a její skotský hrad. ;-)

11.11.2023 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Moje páté setkání s autorkou si opět vysloužilo plný počet hvězdiček. :-) Momentálně Chatu ve Švýcarsku řadím na dělené první místo spolu s Čajovnou v Tokiu. Už se těším na "výlet" do Irska a Mininu sestru Hannah!

31.10.2023 5 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Mám opravdu ráda Francii a v poslední době jsem si oblíbila sérii Romantické útěky. Vinice ve Francii bylo moje čtvrté setkání s autorkou. Mně se tato pohádka pro dospělé líbila, jako romantickou oddechovku jsem si ji opravdu užila. Proto uděluji 5 hvězdiček a už se těším na příští výlet do Švýcarska.

21.10.2023 5 z 5

Černá lilie Černá lilie Vlastimil Vondruška

Detektivky s Oldřichem z Chlumu čtu opravdu ráda. Černá lilie se mi líbila a odpočinula jsem si u ní, takže za mne jasných 5 hvězdiček (i když za nejlepší díl série považuji Mstu písecké panny). Už se těším na Katův odkaz. :-)

09.07.2023 5 z 5

Zapomenutý zločin Zapomenutý zločin Vlastimil Vondruška

Mně se tato jednohubka líbila. Za závěrečné setkání Jiřího Adama z Dobronína a Oldřicha z Chlumu přidávám pátou hvězdičku. Už se těším na Černou lilii i Katův odkaz. :-)

02.07.2023 5 z 5

Pouť oběšenců Pouť oběšenců Pavel Hrdlička

Tak toto zakončení série se podle mne opravdu povedlo! Uděluji 5 hvězdiček a rozhodně doporučuji. Václavovi jsem přála, že se mu - byť na chvíli - splnil jeho sen. A také se mi líbilo, jak ke svému štěstí přišel biřic Pukavec. ;-) Ráda si přečtu i prequel Komu to prospívá.

02.06.2023 5 z 5

Audrey Hepburnová a její zářivá hvězda Audrey Hepburnová a její zářivá hvězda Juliana Weinberg

Tak touto knihou se Juliana Weinberg definitivně zařadila mezi mé oblíbené autorky. Uděluji 5 hvězdiček a rozhodně doporučuji, stejně jako autorčinu předchozí knihu o Josephine Bakerové. A myslím, že se o víkendu na některý z filmů, které Audrey natočila, podívám. ;-)

03.05.2023 5 z 5

Nakonec přijde smrt Nakonec přijde smrt Agatha Christie

Agatha Christie detektivky prostě uměla - a pro tuto historickou to rozhodně platí také. :-) Doporučuji!!!

05.02.2023 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Tak z této knihy moje “srdcovka” opravdu nebude. Nakonec uděluji 4 hvězdičky a jsem ráda, že nežiji na slepičí farmě…

13.01.2023 4 z 5