LB11 LB11 komentáře u knih

Lásku, ne válku Lásku, ne válku Danielle Steel

Knihu jsem četla v době končících nepokojů v bývalé Jugoslávii. Perfektní. Steelovou jsem brala jako novodobou červenou knihovnu, ale tato kniha je top!!!! Filmové zpracování je o ničem. Úrovně knihy nedosahuje vůbec.

31.10.2020 5 z 5

Hrob třinácté panny Hrob třinácté panny Naďa Horáková

Kniha je napínavá. Trošku mi to připomíná problematiku Žítkovských bohyní. Mám kladný a aktivní přístup ke genealogii, takže i v tomto mě oslovila. Nicméně hlavní hrdinka, která je popisována jako opatrná ve vztazích, se byť v trvalém svazku a před svatbou, vyspí s dalšími dvěma muži v rozmezí několika dnů. Některé věci mírně nedomyšlené, chyby v textu. Dějem nadprůměr. Tím, kdo je vrah, si čtenář není jistý až do konce. Doporučuji.

15.12.2020 4 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Zpočátku mi přišly hlavní postavy dost narušené. Knížka je napínavá. Pro ostatní: co se stalo s Radimem, vysvětleno nebylo.

26.12.2020 4 z 5

Nejhorší obavy Nejhorší obavy Michal Sýkora

Autor je hodně ovlivněný prostředím, ve kterém pracuje. Olomoučané jej třeba takto vůbec nevidí.

06.03.2021

Žoldáci Žoldáci Frederick Forsyth

Kniha svým námětem působila lákavě, ale prakticky jsem ji nedočetla. "Na to jak to dopadlo" jsem se potom ptala těch, co ji přečetli. Místy opravdu nudí. Určitě jsou zajímavé pasáže shánění zbraní, role Československa apod.

11.04.2023 3 z 5

Žil jsem s cizinkou Žil jsem s cizinkou Emil Vachek

Román tzv. zanechá dojem. Po tom, co hrdina obdrží anonymní dopis o své manželce, začíná napínavé soukromé pátrání v minulosti vlastní ženy. Sociální témata, psychologické postřehy, originální humor.

31.10.2020 4 z 5