lavacourt lavacourt komentáře u knih

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Netuším z čeho jsou čtenářky tak unesené. To, co píše p. Geislerová napíše každá druhá z nás neboť, s dovolením, nejen známé osobnosti toto prožívají.Jen nemáme to slavné jméno. Knihu bych ani nekoupila, nebýt dárku pro dceru od kamarádky. Ilustrace hezká, to se nedá upřít. JInak.... mám dojem, že čtenáři tíhnou k nicneříkajícímu čtení. Za měsíc nebudete vědět o čem kniha je.Dobrá, tak za rok. Jsou však knihy, které nezapomente nikdy. Dnes je však moderní, že píše každý, kdo se naučil psát písmena.

27.01.2018

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Očekávala jsem od knihy trošku více humuru a poznání rozdílů mezi Čechy a Italy. Pár knih, kdy popisuje cizinec život v nové zemi jsem četla, ale tady jsem se, bohužel ani moc nezasmála, ani se nic moc nedozvěděla. Některé kapitoly jsem takřka prospala. Zdá se, že na knižním pultu kniha, která tam vlastně vůbec neměla být. Kniha, která se neprodá ani na bazaru (takových jsem zde měla víc a nic). Přebal a grafika super. Zlákaly mne.

05.11.2017

Zátiší s kousky chleba Zátiší s kousky chleba Anna Quindlen

dostala jsem k narozeninám na podzim, pokouším se číst opakovaně, některé kapitoly znovu, hledám smysl (třeba ta o psovi co ho potká kdesi v motelu a zná přitomjeho historii i jeho paničky) hrozná nuda, nicotný, jak může někdo chválit...dají si na to zlatou plaketu pulitzeroy ceny, horor, styděla bych se sama něco takového napsat. Nejradši bych ji zahodila, to ani nikdonekoupí na bazaru, ale byl to dárek bud emusettrčet v knihovně... dost dlouho jsemnic tak hrozného o ničemneměla v ruce.... hlavně vždy to velmi zajímavé povolání hlanvíh hrdiny, rodičů... nuda je slabý slovo.... usíná se u toho, jestli psal Jack Kerouac Na cestě pod drogama, tak nevím co užívala tahle autorka...... ale učit se o tom určitě nebude. Nedočteno - nelze.

02.01.2016 odpad!