Lauriela Lauriela komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

O téhle knize jste již určitě slyšeli. A určitě jste slyšeli, že je to zamilovaný, romantický příběh. A to vás možná od čtení odradilo.
Já osobně vyloženě romantické knihy moc nemusím, tohle období mám už za sebou. Proč jsem tedy četla tuto knihu?
Odpověď je jednoduchá. Viděla jsem film. A jelikož si autorka, Jojo Moyesová, napsala k filmu vlastní scénář a mně se film opravdu líbil, bylo dost jasné, že si brzy koupím knihu.
Nyní však musím říci, že to, co promítají v kinech, je naprosto slabé. Film je totiž opravdu vyloženě zamilovaný. Kniha ne. Tato opravdu unikátní kniha vás donutí se zamyslet. Zamyslet se nad spoustou věcí, ale především nad sebou. Přiměje vás položit si otázky: Co očekávám od života? Žiji opravdu naplno? Jsem vůbec šťastný? Je tohle to, co opravdu chci? Odpovědi už musíte naleznout sami.
Ale, jak je psáno...
"Prostě jen dobře žij. Prostě žij. Will."
A tak to možná i bude.
Každopádně mi tato kniha opravdu zlomila srdce. Je psaná tak čtivě a zajímavě, že jsem se dokázala do příběhu opravdu ponořit, smát se i plakat, být jeho součástí. Naděje mě neopouštěla až do samého konce.

Není to jen levná americká love story. Je to procítěný příběh dvou lidí psaný s britskou elegancí a humorem, který vás opravdu chytne za srdce.

13.08.2016 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

První díl trilogie, tedy Divergence, mě naprosto ochromil. Skvělý nápad, čtivé kapitoly, a dost zvláštní love story, která však dokáže zaujmout. Poslední díl - Aliance - mě ale velmi zklamal. Často jsem se ztrácela v ději a velká část knihy je na můj vkus až přílišná sci-fi.
Ale i přesto jsem knihu dočetla do konce, nelituji toho, ale re -reading dalších deset let neočekávám.

13.08.2016