l_Riky_l l_Riky_l komentáře u knih

Eda se nedá Eda se nedá Petra Braunová

Skvělá myšlenka, zajímavý téma i prostředí.

Knížka je trochu zrychlená, ale na druhou stranu je to literatura i pro mladší. Každopádně i tak mě knížka neotravovala, dokonce jsem si ji užila. Konec byl absurdní, ale náhody se dějí, takže bych tomu i věřila.
Každopádně tomu něco chybělo, a i proto dávám takové hodnocení

*2,5

26.11.2021 2 z 5

Hledání modré Hledání modré Lois Lowry

Knížka začíná trochu depresivně, ale pak se to zhoupne na veselejší vlnu. Vše hezky plyne bez žádných zádrhelů. Prostě víte, že držíte knížku, kterou napsal někdo, kdo opravdu umí psát.

Jedeme dál a dál v příběhu, kde poznáváme svět, ve kterém žije Kira, talentovaná vyšívačka. Objevujeme spoustu skvělého, ale i hrozného na tomhle místě.

Nakonec se objeví ještě jedna zrůdnost, která pozmění celé vnímání Kiry. Věřím, že i spousta čtenářů... K tomuto překvapení stojí za to se dočíst.

Jen z konce jsem trochu zmatená. Úplně nevím, jestli se mi líbil. (I u Dárce jsem měla pochyby), ale i ten konec nebyl špatný. Rozhodně né na tolik, abyste tuto knížku přehlédli.

26.11.2021 4 z 5

Spáčka a vřeteno Spáčka a vřeteno Neil Gaiman

Jedna z nejkrásnější knih, kterou jsem kdy viděla. Obálka je krásná i po sundání obalu a ty ilustrace... je to jako číst obrazy.
O to víc mě mrzí zrychlený příběh. Vše je ukvapené. Sotva zjistíte tu opravdovou pravdu, už je vše vyřešené. Mohl by z toho být naprosto nádherný román, ale bohužel tomu tak není. Myšlenka příběhu je dobrá, ale není moc rozepsaná a občas jsem byla zmatená. Kdyby se tu nenacházely ty ilustrace, knížky by si jenom tak někdo nevšiml.

24.11.2021 1 z 5

Bára krotí divadlo Bára krotí divadlo Milena Durková

Nejnovější přírůstek do série o Báře, kvůli kterému jsem si přečetla znovu předešlé díly. Oba se mi líbily a tenhle není výjimkou.

Knížka má velmi plynulý příběh, skoro jako kdyby jste to prožívali místo Báry. To autorka opravdu umí.

Jestli máte huť na něco odlehčujícího s letním prostředím, určitě je tohle skvělá volba

30.01.2022 3 z 5

Proč jsme se rozešli Proč jsme se rozešli Daniel Handler

Sladký a romantický, ale jak už název napovídá, tenhle vztah nebude nekonečný...

Představte si klasický romantický příběh mladý holky jen naopak. Cely příběh je totiž napsán jako dopis na rozloučenou. Ten dostane s krabicí plnou věcí, které nějak patřily k jejich vztahu.

Celou dobu jsem se nemohla dočkat až zjistím, proč se vlastně rozešli. Dozvěděla jsem se to, ale bylo to krutější než jsem myslela. Odstěhovaní, hádka kvůli nějaké prkotině nebo něco podobného mi přišli jako pravděpodobný závěr. Nebylo tomu tak a strašně jsem se mýlila (v konci i v někom)

Kniha je, jak už jsem říkala, netradičně napsána a beru to jako velké plus. Takže jestli máte huť na něco sladkého s hořkým koncem, tak tomu můžete dát šanci. Není to špatné spíš průměrné a zapomenutelné

03.12.2021 2 z 5

Hvězdy letní oblohy Hvězdy letní oblohy Tara Dairman

Tento příběh se docela dost liší od prvního. Hlavně tím, že Gladys musí přetrpět letní tábor a spoustu levného masa s kečupem a hořčicí. Najít nejlepší Hotdog v New Yorku je její nový úkol, který musí splnit pro nejčtenější časopis v zemi. Oproti prvnímu dílu je zde více klasických emocí a zážitku, ale furt se tato knížka velmi liší od ostatních. Každopádně tomu furt něco chybí

24.11.2021 3 z 5

Všechny čtyři hvězdičky Všechny čtyři hvězdičky Tara Dairman

(SPOILER) Tento příběh jsem poprvé četla asi před rokem, kdy jsem měla takovou malou čtenářskou krizi, ale tenhle příběh o Gladys, která miluje vaření, mě z toho lehce vytáhl. Po chvíli čtení se přeměníte v Gladys, která má pořádný průšvih, kvůli kterému se jí úplně změní život. Místo svého milovaného vaření se musí soustředit na “víc věci pro děti”, včetně školy, do které ještě k tomu nastupuje nová učitelka.
Z malé kuchařky se tak stane kritička restaurací, kvůli omylu, který je na jednu stranu trochu neuvěřitelný, ale v podání autorky to nějak splyne a vůbec Vám to nepřijde. Styl psaní je totiž velmi příjemný a knížka krásně plyne. Co bych mohla vytknout je, že myšlenky Gladys nejsou moc rozepsané, ale jinak velmi doporučuji gurmánům i obyčejným strávníkům

24.11.2021 4 z 5