Kukinka1981 Kukinka1981 komentáře u knih

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Samotný příběh se mi moc líbí. Jako pohádka Kráska a zvíře pro dospělé. Ale souhlasím s ostatními čtenáři, že kniha je napsaná zbytečně zdlouhavě a s často se opakujícími frázemi. I tak mám na nočním stolku připravený třetí díl a hořím nedočkavostí, co v něm Anastasii a Christiana čeká.

29.07.2022 4 z 5

Já jediná jsem přežila Já jediná jsem přežila Lauren Elder

Tuto knížku jsem přečetla jedním dechem. Velmi silný příběh. Nechápu, jak Lauren dokázala vše přežít. Pěkné čtení. Za mě 5*.

30.06.2020 5 z 5

Psí slib Psí slib W. Bruce Cameron

Ano, i třetí díl se mi líbil a přečetla jsem ho jedním dechem.
Závěr se mi zdá, jako pootevřená vrátka na další díl s novým Ethanem - Chasem a Baileym alias Oskarem. Uvidíme, necháme se překvapit...

16.02.2023 5 z 5

Jak si Slávek načaroval dubového mužíčka Jak si Slávek načaroval dubového mužíčka Václav Čtvrtek (p)

Dcera nastoupila do první třídy. Už teď jí vybírám a připravuji knížky vhodné na začátek čtení. Tuto knížečku jsem jako malá nečetla, tak jsem chybu napravila a velmi mile mě překvapila. Hezký příběh Slávka a dubového mužíčka, s kterým bylo "vždycky jen trápení. " :-)

28.10.2022 4 z 5

Život se psem není pod psa Život se psem není pod psa Konrad Lorenz

Knížka mě místy velmi bavila, ale byly zde i pasáže, které se mi nečetly lehce. Dovolím si sem opsat úryvek z knihy, s kterým plně souhlasím:

... Nietzsche: "Budiž tvou ctižádostí milovat vždy víc než ten druhý, nikdy nebýt druhým!" Vůči lidem se mi může za jistých okolností podařit, že tento příkaz splním, ale v přátelském svazku s mým věrným psem jsem vždycky ten "druhý". ...

Náš pes nám dává nezměrné množství lásky a věrnosti.

06.04.2021 4 z 5

Důmyslný rytíř Don Quijote de La Mancha (převyprávění) Důmyslný rytíř Don Quijote de La Mancha (převyprávění) Jitka Škápíková

Asi jsem od Dona Quijota čekala více. Ovšem tato kniha patří k těm, které mají své kouzlo skryto. A je na každém, co si z knihy odnese.

07.10.2019 4 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Po perfektním 1. dílu Psí poslání je i Psí cesta úžasná. Některé části se mi sice už zdály opravdu románové a nepravděpodobné, ale možná právě proto jsem je přečetla jedním dechem, často se slzou v oku. Psi jsou neskutečně vnímaví a přizpůsobiví svým majitelům. Udělají vše, abychom byli šťastní. Přemýšlím, jestli moje fenka Kety nebyla náhodou i Šmudlou, Kimem, Klipem, ... Kdo ví? Všichni měli společnou vlastnost a to bezmeznou lásku ke své paničce.

15.04.2019 5 z 5

V Kordillerách V Kordillerách Karel May

Knížka V Kordillerách je stejně jako první díl Na Rio de la Plata úžasné dobrodružství Old Shaterhanda v Jižní Americe. Hlavní hrdina opět vyzraje na všechny zlosyny bez zbytečného krveprolití. I nejzákeřnější Sendador na sklonku svého života prosí Boha o odpuštění za své činy. Krásná kniha!

14.12.2018 5 z 5

Co mě čeká ve školce: O tom, že ve školce je to bezva! Co mě čeká ve školce: O tom, že ve školce je to bezva! Jiří Šandera

Knížku máme přečtenou již po několikáté. Poprvé jsem ji dcerce přečetla před zahájením docházky do školky a do dnešního dne (2. rok ve školce) se k ní už asi potřetí vracíme. Hezké čtení pro malé děti.

18.03.2020 5 z 5

Zvířátka z Malinové paseky Zvířátka z Malinové paseky Jiří Kahoun

Tato knížka byla pro mě v dětství tou nejlepší. Ve zvířátkách jsem viděla sebe a kamarády ze školky na škole v přírodě. Maminka mi ji musela před spaním číst stále dokola. Přemlouvala mě, že bychom mohly zkusit přečíst i jinou knížku, ale já jsem nechtěla. Pro předškolní děti je úžasná. Teď ji čtu i mým dětem. Knížka má stále to stejné kouzlo jako měla dříve a děti se, podobně jako já, chechtají lumpárnám křečka Bundi a jeho zvířecích kamarádů.

02.04.2019 5 z 5

Ututlané dějiny Ututlané dějiny Felix Krumlowský (p)

Mně se znalostmi dějepisu pouze ze ZŠ se kniha líbila. Je zde sice hodně spekulací a čtenář si může vybrat k jaké variantě pravdy se přiklonit, ale i vyřešení historických záhad. Mě překvapilo, že svatý Jan Nepomucký je pouze omylem vytvořena postava historiků a kronikářů. Knížku doporučuji všem nenáročným milovníkům dějin.

28.07.2018 4 z 5

Bílé dveře Bílé dveře Olga Scheinpflugová

Kniha o dravém mládí, kdy se myslí jen na sebe a realizace vlastních snů je samozřejmostí. Marta bude herečkou a žádné záporné reakce ji neodradí. Jenže co je lepší? Být průměrnou herečkou nebo skvělou zdravotní sestrou? Knížka se mi pěkně četla, měla spád i děj ze života, který by se mohl odehrát i v dnešní době.

13.11.2017 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Třetí díl mě už moc nebavil. Stále to samé dokola. Malé oživení byla cesta do Aspenu, únos a těhotenství. Škoda.

05.10.2022 3 z 5

Klub Tynk Klub Tynk Eugen Labský

Dědeček vypraví svému vnuku Jakubovi o zážitcích s výcvikem psů. Je znát, že kniha je psaná již před nějakou dobou, kdy byly k výcviku psa používány "tvrdší" metody. To jediné mi na knížce vadilo a jsem ráda za současný posun ve výcviku pomocí pozitivního motivování formou her a odměn. Jinak pěkné čtení.

14.06.2021 4 z 5

Z chudého chlapce slavným mořeplavcem Z chudého chlapce slavným mořeplavcem Nikolaj Kornejevič Čukovskij

Tento příběh o Jamesi Cookovi mám ráda už od dětství. Příjemné čtení s rychlým spádem a plno dobrodružství. Líbí se mi přístup Jamese Cooka k domorodcům. Chtěl být jejich přítelem. Bohužel se mu to stalo osudné.

01.08.2020 5 z 5

Kopyto, Mňouk a mahárádžova pomsta, a tajemství džungle, a lesní netvor Kopyto, Mňouk a mahárádžova pomsta, a tajemství džungle, a lesní netvor Miloslav Švandrlík

Pro dětské čtenáře super začátek do detektivní literatury. Krátké kapitoly, rychlý dějový spád a zajímavé rozuzlení případů. Dospělý člověk se také místy zasměje, ale už nad obsahem přemýšlí více, než tato knížka potřebuje. Opravdu je možné, aby se v africké džungli vyskytoval pravěký dinosaurus? :-)

24.06.2020 4 z 5

Stříbrňák z Měsíčního údolí Stříbrňák z Měsíčního údolí Antonín Ešner

Knížka hlavně pro myslivce a příznivce nimrodů. Povídky jsou pěkně čtivě napsané doprovázené krásnými ilustracemi. Z knížky mám trochu pocit, že je autor zklamaný, jak vypadá současná myslivost. Ale to je názor ženské, která něco málo o myslivost ví pouze díky manželovi v zelené kamizole. :-)

17.03.2019 4 z 5

Míšovo tajemství Míšovo tajemství Eduard Petiška

Tuto knížku mi přečetla dcera při procvičování čtení v první třídě. Já se sama sebe ptám: "Proč jsem si ji jako dítě nepřečetla?" Krásný příběh předškoláka Míši a cínového vojáčka. Místy je i napínavý, kdy jsme se s dcerou těšily na další kapitolu, jak se bude děj dále vyvíjet. Na konci knihy je nenásilné poučení o slušném chování.

17.10.2023 5 z 5

Malá noční můra a další kriminální příběhy Malá noční můra a další kriminální příběhy Roman Cílek

Sbírka detektivních příběhů od různých autorů, proto jsou mé pocity z knížky smíšené. Některé detektivky jsou zdařilé, jiné se moc nepovedly. Jak se říká: "Neurazí, ale nenadchne."

06.08.2023 3 z 5

Hříšná plavba Pacifikem Hříšná plavba Pacifikem Heinz Günter Konsalik

Knížka o zaoceánské lodi Atlantis a osudech pasažérů, které se odehrály během jedné plavby ze San Francisca do Sydney. Na začátku jsem měla problém vyznat se ve velkém množství postav, ale v průběhu knihy jsem se s příběhem sžila a bylo to příjemné čtení.

13.04.2023 4 z 5