kubla111 kubla111 komentáře u knih

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Opět skvělá detektivka plná děje, napětí i chytrého myšlení. Jak neuvěřitelné, jak detektiv upoutaný na lůžko, dokáže zaujmout čtenáře svým logickým myšlením, znalostmi a zkušenostmi. A to, že jeho oči na místě činu jsou "ženské", ještě knihu obohacuje.

27.01.2015 5 z 5

Jednooký králík Jednooký králík Christoffer Carlsson

Vynikající kniha. Psaná netradičně, jakoby ze vzpomínek. Trochu mě udivovala chladnokrevnost té party, ale na druhé straně uvědomění si citů, které byly jaksi mimo dění. Autor se dokonale vcitil do duše vypravěče, protože jinak by nemohl tak dokonale pubertálně přehlédnout sám v sobě důsledky vraždy. Hvězda dolů za rozprostřený konec. Jakoby najednou autor nevěděl, co s tím.

12.10.2014 4 z 5

Sluneční bouře Sluneční bouře Åsa Larsson

Rychle vtáhla do děje. Ukázala mi to, co vím, že církve, sekty a vůbec vše, co se kryje jakýmkoliv Bohem, je vlastně zástěrka špíny těch, co to vedou. Výborně psané. Autorka popisuje zimu tak, že vám je skutečně zima. Když si pak sednete s autorkou ke krbu, citite to teplo. Jednu hvězdu ubiram proto, že děj plyne poměrně pomalu a vše dramatické je v podstatě možno zvládnout pár stránkami. Zbytek činil nádherný obal.

12.10.2014 4 z 5

Je mi padesát tři. Přestože jsem si špatně přečetl komu kniha je určena, nelituju, že jsem si ji koupil. Lituji ovšem děti, které nečtou. Je to kouzelné, strašidelné čtení, které vás okamžitě dostane do děje. Podporuje fantazii. V době Pottera, Pána prstenů, je toto kniha, která bez větších námah seznámí s osobami, žádná složitá jména. Výborně popsané prostředí, rozumně popsaný přechod mezi časy, pochopitelný i menším dětem. Přesto skvělé čtení. Doporučuji i dospělým, kteří se chtějí kousek vrátit v čase. Určitě si koupím i pokračování.

12.10.2014 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Vynikající kniha. Dění se časově srozumitelně prolíná, i přestože jsou to kolikrát velké úseky. Přesto nezapomenete na předchozí děj. Byl jsem spokojen - taková kniha se čte sama.

05.09.2014 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Dán nezklamal - napínavé. Detektiv je zde až v pozadí dění, ale ničemu to nevadí. Jediné, co mne trochu deprimovalo je skutečné zlo v lidech kolem nás. Někdy je to až neuvěřitelné, ale moc lidí jim dává myšlenku na právo, které obyčejný člověk nemá. Omyl. Zlo nemůže přece být větší v mocnějších lidech. Zlo je zlo.

05.09.2014 5 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Nikdy jsem nečetl takovou slátaninu. Já přečetl už dost knih a snad ještě přečtu. Vydržel jsem tuto knihu celou, ale neskutečně jsem trpěl. Byla to první koupená kniha, kterou jsem přečetl jen proto, že jsem chtěl vidět film a porovnat to.

Možná, že jsem očekával něco, co "čtenáři" a "diváci" stvořili jako mega a super a boží.
Ani jedno ani druhé mě nepotěšilo. Film taky zklamal. Mitchellovi se vyhnu zdaleka, i kdyby nyní dávali všichni 8 hvězd.

No a teď bez afektu. Četl jsem i horší knihy :)

29.07.2014 1 z 5

Spodek Spodek John Wray

Spisovatel byl buď paranoidní schizofrenik, nebo hlavní hrdina či jeho matka - což je naprosto jedno. Vynikající román. Bez toho, aby jedno, druhé nebo třetí autor byl, nedovedu si představit tak dokonalý popis lidské duše, vnímání světa, změny stavu jak hrdina prožívá na útěku, když vysadí prášky .....

22.07.2014 4 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Dostojevskij je klasika, co je klasika víme všichni. Ne všichni čteme klasiky. Tak i já se ke klasice dostanu málokdy, protože ta mi neuteče a neubere se jí nikde časem na hodnotě.. Za tuto knihu jsem vděčný, že jsem se rozhodl ji číst. Rozbor zločince, jeho myšlenek, rozebrání společnosti, popis té doby, oblečení, prostředí a povah - mohu říct skvělé. Jako bych v té době byl a žil.

26.05.2014 5 z 5

Zásah Zásah Lee Child

Napínavé čtení. 2 hvězdy jsem tomu dal jen proto, že prakticky jediný hrdina zvítězí nad celou zbrojařskou mafií. V obklíčení. Ve studené vodě. Dokáže věci, které by mu Chuck Norris záviděl, kdyby byl jen o malilinko horší. Ale četlo se to jedním dechem. Prostě čtete-li něco takového, zapomeňte, že to bude duchaplné, chytré - tady jde jen o střelbu, rány pěstí, smrt.

14.04.2014 2 z 5

Gang Gang Martina Cole

Jsem tak totálně znechucen, že by si autorka zasloužila mínusové body. Tu jedinou hvězdu jí dávám, protože jsem gentleman. Nuda a šeď. Neustále se opakující fráze a děj. Ta ženská si myslí, že čtenář je debil. Nejčastější slova: milovat, miluješ, Láska, laskavý, nejkrásnější.... Co chcete? Ženská a píše o mafianech? Kdo jste si knihu nekoupili, nekupujte. Ta autorka už nesmí nikdy nic napsat. Tak zalostnou slovní zásobu nemají ani dnešní děti na základní škole. Škoda, že nejde kniha reklamovat.

31.03.2014 1 z 5

Slepá skvrna Slepá skvrna Torkil Damhaug

Opět jsem vybíral podle názorů čtenářů a hodnocení na tomto serveru. Mohu říct zase jenom - děkuji. Vysoké hodnocení si to zaslouží a z ukázky na konci jdu číst další knihu - Slepá Bohyně (od někoho jiného).

24.03.2014 5 z 5

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Čtu rád a hlavně díky takovým autorům. Většinou dám na hodnocení na tomto webu a poté kupuji. Tady se čtenáři nemýlili, výborná, čtivá kniha.

19.03.2014 5 z 5