Kubajin Kubajin komentáře u knih

Děti Jidášovy Děti Jidášovy Markus Heitz

Pěkná kniha, ale trochu mi přišlo, že síla hlavní hrdinky osciluje dle toho, jak se to hodí autorovi a to na mě nepůsobilo zrovna konzistentně.

21.03.2018 4 z 5

Nikam Nikam Dalibor Vácha

Docela bída, zlákaly mě kladné komentáře. Celou dobu čtení jsem vůbec nevěděl, kdo je která postava. Charaktery byli totiž naprosto ploché a i ke konci knihy jsem nedokázal určit, zda se jedná o stejné postavy jaké byli představeny na startu, nebo už jiné (a že jich je v průběhu představeno snad 30?). Jednání postav je úplně nesmyslné, popis prostředí si mnohdy protiřečí. Autor si jen snaží vytvářet situace z nichž vnucuje čtenáři pocit beznadějného světa. Ale je to nucené, umělé a nevěrohodné. Do nikoho se nejde vcítit, případně s ním soucítit.

18.11.2017 odpad!

Ďáblova dílna Ďáblova dílna Adolf Burger

Jedna ze slabších knih dané tématiky. První část obsahuje v podstatě jen obecné shrnutí fungování osvětimy a informace z kdoví kolikáté ruky. Nesmí chybět ani několikanásobný výskyt Mengeleho, za kterého považují pamětníci asi každého SS doktora, kterého viděli.
Druhá část je již zajímavější, přesto mi přeskakování mezi výčtem jmen, statistických a technických dat a samotnou autobiografickou vložkou moc nesedlo.

Zaobalit to do výpovědi u soudu a přednášky ve škole mi přišlo úsměvné, reakce publika působili značně idealizovaně a uměle.

21.04.2018 1 z 5