kristy.books kristy.books komentáře u knih

Hriešna dohoda Hriešna dohoda Elizabeth O´Roark

Keď som si prečítala anotáciu tejto knihy, očakávala som od nej poriadnu enemies to lovers romantiku, kde si hlavní hrdinovia nebudú vedieť prísť na meno a budú si neustále robiť zle. Moje očakávania sa nenaplnili, dostala som trochu iný príbeh, no musím povedať, že ani z tejto verzie som nebola sklamaná, práve naopak. Hriešna dohoda ma prekvapila a ja som si jej čítanie nesmierne užívala.

Tali bola žena s obrovským srdcom, nikdy neodmietla podať pomocnú ruku, o všetkých vo svojom okolí sa starala, často i na úkor samej seba. Vyžarovala z nej pozitívna energia, nebolo ťažké si ju obľúbiť. Mala však i pekne podrezaný jazyk a svojimi hláškami ma neraz pobavila. Bola naozaj skvelá, preto mi bolo veľmi ľúto, ako sa k nej niektorí správali, predovšetkým jej blízky. Nič si nevážili, všetky povinnosti by najradšej hodili na jej plecia, ešte aj narúšali jej sebavedomie.

Hayesa som absolútne neodhadla. Čakala som veľkého hajzla, pritom od začiatku bolo jasné, že ide o zlomeného muža, ktorého povesť arogantného playboya bola len maska. Nehovorím, že miestami sa nesprával ako kretén, no aj tak si ma takmer hneď získal. Čím viac sme ho spoznávali, tým radšej som ho mala. Neraz by som ho najradšej objala a povedala mu, nech sa netrápi, najmä, keď sme sa dozvedali o jeho minulosti.

Romantická linka sa mi veľmi páčila. Aj keď kniha nemá ani 300 strán, vyvíjala sa pomaly, čo mám rada. Nesmierne som si užívala ich postupné zbližovanie a to, ako sa Tali dostávala Hayesovi pod kožu. Vzájomná príťažlivosť bola citeľná, nechýbalo vzájomné podpichovanie i emotívne momenty... jednoducho si ma títo dvaja úplne získali. V momentoch, keď sa Tali starala o Hayesa (a on o ňu) som nedokázala z tváre striasť prihlúply úsmev. Konečne mal vo svojom živote niekoho, kto ho mal rád pre neho samého a nechcel ho len využiť.

Dúfam, že sa dočkáme prekladu i ďalších častí tejto série.

02.10.2023 4 z 5

Temná harmonie Temná harmonie Laura Thalassa

Záverečný diel trilógie Handlíř je konečne tu a musím povedať, že to bolo finále, ako sa patrí. Keď som sa púšťala do prvej časti, netušila som, že si príbeh Callie a Desa až tak zamilujem. Jednotka bola pre mňa z celej série najlepšia, trojku by som zaradila hneď za ňu, páčila sa mi viac než dvojka.

Na tejto trilógii absolútne zbožňujem romantickú linku. Des a Callie tvoria skvelú dvojicu a výborne sa dopĺňajú. Páči sa mi, že sú jeden pre druhého rovnocennými partnermi. Callie si nenechá od nikoho skákať po hlave a rozkazovať a vie sa postarať sama o seba, Des vie byť krutý vládca i mega romantik, pri ktorom mám celý čas v očiach srdiečka. Ku Callie je ochranársky, nikto jej nesmie skriviť ani vlások na hlave či sa na ňu škaredo pozrieť. Splnil by jej všetko, čo jej na očiach vidí, pri týchto scénach som jednoducho nedokázala z tváre striasť prihlúply úsmev. Je pravda, že miestami to medzi nimi bolo dosť sladké, ale nevadilo mi to. Ich vzájomná chémia je tiež úžasná, pripravte sa aj na pikantné scény (niektorí hovoria, že ich tu bolo zbytočne moc, mne to tak neprišlo, podľa mňa autorka obe zložky pekne vyvážila).

Ďalšou vecou, za ktorú u mňa príbeh získal bonusové body, je humor. Callie a Des sa neustále podpichujú a doberajú, čo som si veľmi užívala. V tomto smere musím vyzdvihnúť aj Temper, táto neriadená strela s podrezaným jazykom a bláznivými hláškami ma neraz pobavila. Jej priateľstvo s Callie sa mi veľmi páčilo, vždy sa mohli spoľahnúť jedna na druhú.

Konečne sme dostali odpovede na všetky otázky. Bola som dosť zvedavá, ako sa všetko vyrieši, keďže celá situácia v Desovom svete bolo dosť zamotaná a komplikovaná. Aj to bolo jedným z dôvodov, prečo som sa nedokázala od knihy odtrhnúť a otáčala som jednu stránku za druhou. Už začiatok bol poriadne akčný a autorka mi neraz spôsobila infarktové stavy (najmä v druhej polovici, keď mi vybehla aj nejaká tá slza). Des a Callie si nemohli ani na chvíľu vydýchnuť, ich nepriatelia im neustále strpčovali život.

Pokiaľ máte kombináciu fantasy a romantiky, v tom prípade si rozhodne nesmiete nechať túto trilógii ujsť. Odporúčam vám ju všetkými desiatimi. Naozaj dúfam, že sa u nás dočkáme aj ďalších kníh od tejto autorky.

11.09.2023 5 z 5

Láska a kerosin Láska a kerosin Winter Renshaw

S knihami tejto autorky je to u mňa ako na hojdačke - jedna sa mi páči, druhá ma až tak neosloví. Túto jej novinku by som zaradila do prvej skupiny, dokonca by som povedala, že to bola jedna z najlepších kníh, ktoré som od nej doteraz čítala. Zaujala ma zápletka (i obálka), čítanie som si užívala, stránky mi rýchlo ubiehali pod prstami.

Anneliese bola jednou z tých postáv, z ktorých vyžaruje pozitívna energia. Bola to priateľská, dobrosrdečná mladá žena s celkom podrezaným jazykom, ktorá chvíľu neposedela na mieste. Práve prežívala náročné obdobie, v posledných mesiacoch nastalo v jej živote viacero zmien, s ktorými sa stále vyrovnávala. Jej bývalého snúbenca by som najradšej nakopala do zadku (keby už nebolo neskoro). Páčilo sa mi jej netradičné povolanie, s niečím podobným som sa ešte nestretla.

Lachlan bol skôr jej opak - tichý, uzavretý a samotársky. Keď si ho však človek získal, ukázal mu svoju druhú stránku. Pod maskou potetovaného svalovca sa ukrýval citlivý muž milujúci písanie a vymýšľanie príbehov. Bol v tom naozaj dobrý, jeho príbehy ma bavili. Už ako dieťa to v živote nemal jednoduché, to, čo mu vyviedol brat, bolo fakt hnusné, až mi kvôli nemu puklo srdce. Jeho minulosť sa na ňom dosť podpísala, preto si väčšinu ľudí držal ďaleko od seba a pred problémami utekal.

Romantická linka v štýle od nepriateľstva k láske sa vyvíjala pomaly, čo mi sadlo, keďže túto kombináciu mám veľmi rada. Užívala som si ich postupné spoznávanie a zbližovanie počas prerábky domu.

Obľúbila som si aj vedľajšie postavy, napríklad kamarátku Anneliese z antikvariátu, Lachlanovho najlepšieho kamaráta či jeho "druhú" mamu.

24.05.2023 4 z 5

Znovu od začátku Znovu od začátku Kylie Scott

Kylie Scott som si obľúbila vďaka jej sérii Stage Dive. Potom prišlo pár slabších kníh, z ktorých som až tak nadšená nebola, ale Znovu od začátku opäť zdvihlo latku. Veľmi sa mi páčila zápletka ohľadom stratenej pamäte, príbeh som si užila od prvej do poslednej strany. Bola to taká jednohubka, ktorú som zhltla v priebehu pár hodín, čítala sa mi naozaj ľahko.

Vôbec si neviem predstaviť, čo by som robila, keby som sa ocitla v podobnej situácii ako Clem. Prísť zo dňa na deň o všetky spomienky, nepamätať si na svojich blízkych, nevedieť nič sama o sebe... to musí byť hrozné. Ako sa však hovorí, všetko zlé je na niečo dobré, a to platilo aj pre Clem. Hoci si nič nepamätala, dostala druhú šancu napraviť niektoré veci. Celkom som si túto jej "novú verziu" obľúbila, bola viac sama sebou, nebála sa povedať, čo mala na jazyku, nedusila v sebe svoje pocity, viac si užívala život.

Ed bol úplne skvelý, kde zoženiem takéhoto frajera? Brala by som ho všetkými desiatimi! Citlivý, dobrosrdečný, starostlivý, milujúci potetovaný tatér... jeho si proste nešlo nezamilovať. A ešte k tomu všetkému mal rozkošného psíka.

Romantická linka mi sadla. Hoci spolu predtým už Ed a Clem chodili, vďaka jej nehode a jej následkoch sa vlastne znovu spoznávali a zbližovali, čo som si nesmierne užívala. Romantika bola obohatená aj o určitú akčnú zápletku. Kto ublížil Clem a stále jej nechce dať pokoj? Čo sa vlastne stalo v tú osudnú noc? Tieto dve zložky sa pekne dopĺňali.

Obľúbila som si aj Edovho brata Leifa, ktorému bude venovaný druhý diel série Larsen Bros. Už teraz sa naň teším a dúfam, že to bude taký skvelý príbeh, akým bola aj jednotka.

16.05.2023 5 z 5

Ocelová princezna Ocelová princezna Rina Kent

Zvrhlý král vo mne zanechal zmiešané pocity a nejak som nevedela, čo si mám o knihe myslieť, preto som bola veľmi zvedavá na pokračovanie (či môj názor vylepší, alebo, naopak, potvrdí, že asi nebudem patriť k fanúšikom tohto páru). Po dočítaní dvojky však musím povedať, že mi sadla viac a aj samotné čítanie som si viac užila.

Najväčším kameňom úrazu prvej časti pre mňa bol Aiden, nejak som mu nedokázala prísť na chuť. Nevadia mi hajzli, pokiaľ ukážu aspoň kúsok zo svojej ľudskej stránky (najmä k svojej milovanej žene), no pri Aidenovi mi toto chýbalo. Chcela som mu však dať druhú šancu, nech ma presvedčí, že nie je až taký zlý, a našťastie, teraz ukázal aspoň maličký kúsok ľudskosti (tým nechcem povedať že sa zmenil, stále je z neho poriadny hajzel). Nehovorím, že som si ho úplne zamilovala, to vôbec nie, miestami som ho mala chuť prefackať, no moje antipatie trochu opadli (a vďaka tomu sa mi Ocelová princezna čítala oveľa lepšie ako predchádzajúca časť, v jednotke mi Aiden kazil celkový dojem).

Vždy, keď sa Elsa rozhodla postaviť proti Aidenovi, som mala chuť skákať od radosti. Páčilo sa mi, že si toľko nenechala skákať po hlave (teda, v rámci možností). Jej minulosť bola opradená rúškom tajomstva, no postupne sa začali objavovať jednotlivé diely skladačky. Konečne sme sa dozvedeli mnohé tajomstvá, no niektoré veci stále zostali nedoriešené, prípadne sa ešte viac zamotali, takže celú pravdu sa dozvieme až v tretej časti.

V tejto časti som taktiež dokázala lepšie porozumieť vzťahu, ktorý medzi sebou majú Elsa a Aiden. Pripravte sa na množstvo pikantných scén, intrigy, násilie, hádky... táto séria naozaj nie je pre každého. Niektoré scény boli aj pre mňa na hrane.

Samozrejme, že autorka musela na poslednej strane odpáliť bombu a nechať nás stáť s otvorenými ústami. Už som si myslela, že sa všetko ustálilo a bum, v sekunde sa pokašľalo všetko, čo sa dalo. Dúfam, že pokračovanie vyjde čo najskôr, pretože nutne potrebujem vedieť odpovede na svoje otázky.

03.04.2023 4 z 5

Přitažlivost mezi námi Přitažlivost mezi námi Brittainy C. Cherry

Štvrtý diel série Elements a autorka nám dopriala ďalší skvelý príbeh. Do knihy Přitažlivost mezi námi som sa púšťala s veľkými očakávaniami, ktoré sa mi aj splnili. Bola to emotívna bomba, ktorá sa opäť poriadne zahrala s mojimi emóciami a zároveň ma zahriala pri srdci. Celú sériu vám rozhodne odporúčam.

Graham a Lucy sú absolútne protiklady. Ona je také slniečko, z ktorého vyžaruje pozitívna energia a snaží sa vo všetkom nájsť niečo dobré, on je chladný, uzavretý samotár, ktorý si takmer nikoho nepúšťa k telu. A práve táto kombinácia sa skvelo dopĺňala.

Lucy mala srdce na dlani, pre svojich blízkych by urobila prvé i posledné, preto mi bolo ľúto, ako sa k nej správala jej sestra (ale i iní ľudia). Je pravda, že bola svojská a nie každému musela sadnúť, ale ja som si ju práve kvôli tomuto obľúbila.

Kapitoly z Grahamovho detstva mi zlomili srdce. Ako sa rodič môže takto správať k vlastnému dieťaťu? Toto nikdy nepochopím. Napriek tomu sa z Grahama stal skvelý otec, ktorý by svojej dcérke zniesol i modré z neba, mali medzi sebou krásny vzťah. Talon bola zlatíčko, vďaka nej sme mali v príbehu veľa rozkošných momentov.

Romantická linka bola skvelá. Veľmi som si užívala, ako sa Lucy postupne (a nenápadne) dostávala Grahamovi pod kožu. Zakaždým, keď sa ukázala jeho pravá tvár ukrytá pod chladnou maskou, ma zahrialo pri srdci a na tvári sa mi objavil úsmev. Ich vzťah sa vyvíjal postupne, od nepriateľstva cez kamarátstvo až po lásku.

Knihu som v podstate prečítala na jedno posedenie, keď som sa do príbehu začítala, už som ju nedokázala pustiť z rúk. Jedinú výhradu by som mala k záverečnej "dráme", ktorá mi prišla celkom zrýchlená, čakala som, že autorka sa tomuto problému povenuje trochu viac. Inak som však bola maximálne spokojná. Dúfam, že sa dočkáme aj autorkiných ďalších kníh.

01.02.2023 5 z 5

Grace, moje spása Grace, moje spása Melanie Moreland

Po prečítaní novely Svatba o Vánocích som sa na príbeh Grace a Jaxsona dosť tešila, zápletka znela fakt sľubne. Po dočítaní však musím povedať, že som bola trochu sklamaná. Príbeh nebol zlý, bola to príjemná romantická oddychovka, no čakala som od nej viac.

Grace bola priateľská, dobrosrdečná, pracovitá a inteligentná mladá žena. Mohla využiť rodinné kontakty, ktoré by jej mnohé veci dosť uľahčili, no odmietla to, chcela si všetko "vybojovať" sama a dokázať, že na to má, čo sa mi na nej veľmi páčilo. Mala svojich démonov, ktorí ju stále prenasledovali, no statočne s nimi bojovala. S celou rodinou si boli naozaj blízki (ako sme na to zvyknutí už z predchádzajúcich autorkiných kníh). Tieto vzťahy ma vždy zahrejú pri srdci, je to jedna z mojich najobľúbenejších vecí na oboch sériách.

Jaxson bol "komplikovaná povaha", mal ťažké detstvo, ktoré ho dosť poznačilo, preto svoje emócie zamkol niekde hlboko vo svojom vnútri. Vo svojej podstate to bol milý muž, ktorému záležalo na jeho blízkych, no tak sa bál, že by sa opäť mohol popáliť, že si radšej nasadzovali masku drsného šéfa, s ktorým to zamestnanci nemali jednoduché.

Čo sa týka romantickej linky, čakala som, že pôjde o "poriadnu" enemies to lovers romantiku (napríklad ako v Kontrakte), no pre mňa to bol len taký slabý odvar. Vlastne by som to ani neoznačila za príbehu tohto typu (aj keď to tak v predchádzajúcej časti vypadalo). Romantika bola fajn, mám rada príbehy, kde je medzi postavami väčší vekový rozdiel, no niečo mi v nej jednoducho chýbalo.

Dosť som si užila doberanie Jaxsona a Richarda (otca Grace). Pri tom ich neustálom podpichovaní som sa dobre bavila.

Uvidíme, čo si pre nás autorka pripravila v ďalšej časti série Vested Interest: ABC Corp.

17.01.2023 4 z 5

Odkaz Odkaz Elle Kennedy

Séria Off-Campus je mojou srdcovou záležitosťou, takže Odkaz som si nemohla nechať ujsť. Som rada, že autorka nám ešte raz umožnila stretnúť sa s našimi obľúbenými hrdinami a dozvedieť sa, ako sa im darí aj po určitom časovom odstupe.

Kniha obsahuje poviedku o každom páre - Garrettovi a Hanne, Loganovi a Grace, Deanovi a Allie a Tuckerovi a Sabrine (a objavia sa tu aj niektoré postavy zo série Briar-U). Čaká na nás žiadosť o ruku, nečakaná svadba, svadobná cesta i tehotenstvo. Ktorá z týchto udalostí sa viaže k akému páru vám neprezradím, dozviete sa to, keď si knihu prečítate.

Veľmi ma potešilo, že aj keď sa po výške cesty kamarátov rozdelili, naďalej si zostali blízki a využili každú možnosť na stretnutie. Pri ich vzájomnom doberaní som sa dobre bavila. Práve humor a priateľstvo na život a na smrť na tejto sérii tak zbožňujem ️ Ich skupinka sa rozrástla o nového člena, Alexandra, ktorý v deji dosť zamiešal kartami

Pri čítaní Odkazu som sa cítila trochu nostalgicky (napríklad, keď sa stretli hokejisti, ktorí spolu na výške hrali v jednom teame, sa mi tisli do očí slzy). Bolo to ako vrátiť sa po dlhšom čase domov. Opäť som si pripomenula, prečo túto sériu tak zbožňujem ️ Po dočítaní mi bolo aj trochu smutno, že už je definitívny koniec, no k tejto sérii sa vždy budem rada vracať. Vôbec by mi nevadilo, keby Elle v budúcnosti napísala ďalší príbeh z prostredia športovcov, keďže hokejisti jej idú naozaj skvelo

11.01.2023 4 z 5

Zima nejistých nadějí Zima nejistých nadějí Jenny Bayliss

Zima nejistých nadějí podľa mňa nie je taký typický zimný/vianočný príbeh, aký som čakala, hoci sa odohráva ku koncu roka. V tomto prípade mi to však nevadí, pretože som dostala príjemný príbeh so sympatickými postavami, priateľským prostredím malého mestečka, milou romantickou linkou, ktorý ma zahrialo pri srdci.

Annie už niekoľko rokov podvádzal manžel, no kvôli svojim synom sa s ním nikdy nerozviedla a snažila sa rodinu udržať pokope. Keď ho však teraz načapá inflagranti, povie si dosť a rozhodne sa začať odznova. Zareaguje na inzerát, v ktorom hľadajú niekoho na stráženie plážového domčeka. Verí, že zmena prostredia jej pomôže. Malé mestečko Willow Bay jej zmení život oveľa viac, ako by si dokázala predstaviť.

Annie bola sympaťáčka, dobrosrdečná, milá, láskavá, priateľská, šikovná a nezaslúžila si to, čo jej urobil manžel. Až neskoro si uvedomil, o čo všetko prišiel. Jeho neustále dobiedzanie bolo hrozné, miestami až trápne a som rada, že Annie sa ním nenechala obmäkčiť. Páčilo sa mi, ako sa k celej situácii postavili jej synovia, nič jej nevyčítali, práve naopak, schválili jej rozhodnutie a podporovali ju.

Willow Bay je mestečko, kde sa všetci poznajú a navzájom si pomáhajú. Takéto malé mestečká majú svoje čaro, čo sa potvrdilo aj teraz a spoločne so svojimi obyvateľmi dotváralo celkovú príjemnú atmosféru príbehu. Miestni okamžite prijali Annie medzi seba a obľúbili si ju. Páčili sa mi aj rôzne akcie, ktoré organizovali a ktoré súviseli s miestnymi zvyklosťami.

Romantická linka bola jednou z tých, pri ktorých som sa usmievala ako slniečko na hnoji. Od počiatočnej nevraživosti po postupné spoznávanie a zbližovanie, vzájomné iskrenie... ja som si to jednoducho užívala.

Kapitoly boli pomerne krátke, takže dej rýchlo plynul, ani som si neuvedomovala, ako mi pod prstami prebieha jedna stránka za druhou. Musím povedať, že táto kniha mi sadla oveľa viac ako autorkina predchádzajúca kniha Dvanáct vánočních schůzek.

19.12.2022 4 z 5

Všechno, co jsme měli Všechno, co jsme měli Jennifer Bright (p)

Všechno, co jsme měli je príjemná enemies to lovers romantika, ktorá však zahŕňa aj viacero závažnejších problémov.

Kate sa pred rokom zmenil život. Zo vždy dobre naladenej mladej ženy, ktorá si užívala život plnými dúškami, sa stalo ustráchané dievčatko, ktoré prenasledujú démoni minulosti. To, čím si ona a jej kamarátka prešli, bolo naozaj hrozné. Ani si nechcem predstaviť, že by sa mi stalo niečo podobné. Veľmi som jej držala palce, aby sa konečne odhodlala vyhľadať pomoc, po ktorej by sa jej uľavilo. Bola to šikovná cukrárka (až sa mi zbiehali slinky) a svoju kaviareň si zariadila naozaj útulne (kaviareň v kombinácii s kníhkupectvom dodávala príbehu príjemnú atmosféru). Mala skvelú najlepšiu kamarátku, ktorá bola pre ňu v týchto ťažkých časoch najväčšou oporou.

Aidan bol zo začiatku na zabitie. Za to, ako sa správal ku Kate a za všetky naschvály, ktoré jej robil, by som ho najradšej prefackala. Potom však prišli aj kapitoly z jeho pohľadu, mali sme možnosť ho lepšie spoznať, dozvedieť sa o jeho minulosti, čím všetkým si musel prejsť a ja som si ho postupne obľúbila (a on sa, našťastie, prestal správať ako hulvát). Páčili sa mi jeho mačky Cookie a Brownie, dodávali príbehu dávku rozkošnosti. Aj jeho brat bol celkom sympaťák... To sa však nedá povedať o jeho bývalke, objavila sa tu síce len párkrát, ale to mi úplne stačilo.

Romantická linka sa vyvíjala pomaly, čo mám veľmi rada. Užívala som si ich postupné zbližovanie, od vzájomnej nevraživosti, iskrenia až po zdôverovanie sa s najbolestivejšími stránkami života.

Autorka má príjemný štýl, kniha sa mi čítala ľahko a rýchlo. Ide o prvý diel série Láska a důvěra a ja už sa teraz teším na ďalšie príbehy.

17.10.2022 4 z 5

Skandální titulky Skandální titulky L. J. Shen

Skandální titulky je „office romance“, šéf a jeho zamestnankyňa, čo je síce bežná téma v romantických príbehoch, ale nejak mi to nevadilo, príbeh som si celkom užila (aj keď v ňom bolo trochu cítiť, že je to jeden z tých starších autorkiných príbehov, najmä v tom, že v ňom neboli toľko „vybičované“ emócie, ako som na to bola zvyknutá pri jej iných knihách).

Jude to v živote nemala vôbec jednoduché, mama jej zomrela pred niekoľkými rokmi, teraz diagnostikovali jej otcovi rakovinu a oni nemajú dosť peňazí na liečbu, v podstate žijú z ruky do úst a Jude sa snaží robiť všetko pre to, aby ich uživila. Napriek tomu všetkému z nej však sršala pozitívna energia, bola veľmi láskavá a dobrosrdečná, zaujímala sa o život svojich blízkych a kolegov, snažila sa im pomôcť. Tiež mala celkom podrezaný jazyk a nedovolila, aby jej ktokoľvek skákal po hlave.

Célian bol komplikovaná postava. Hoci sa topil v peniazoch, neprinieslo mu to šťastie. Nevyrastal v zdravom prostredí, neustále bol svedkom rodičovských hádok a nevier, rodičia sa oňho ani o jeho sestru veľmi nestarali, otec ho vždy len kritizoval, takže radšej svoje city uzamkol hlboko vo svojom vnútri a nasadil si masku chladného muža, ktorý ide aj cez mŕtvoly. Nehovorím, že by som ho niekedy najradšej neprefackala, bol to pekný hajzlík, ale bolo jasné, že sa v ňom skrýva oveľa viac, ako dáva najavo.

Obaja síce na prvý pohľad vyzerajú ako protiklady, ale o to lepšie sa dopĺňali. Célian potreboval presne niekoho takého ako Jude, kto by mu otvoril oči a ukázal mu, že pomsta človeku nikdy neprinesie nič dobré a že život môže byť krásny aj bez veľkej moci a peňazí. Páčilo sa mi, ako postupne búrala hradby, ktoré si okolo seba vystaval a dostávala navonok jeho pravú tvár.

Obľúbila som si aj kolegov Jude, najmä to ich neustále spoločné doberanie. Jej otec bol tiež sympaťák, s dcérou mali naozaj blízky vzťah. Naopak, Célianov otec, jeho bývalá a tiež bývalý Jude ma nehorázne štvali. Vždy, keď sa v príbehu ukázali, som mala chuť chodiť knihu niekam poriadne ďaleko.

Nemôžem povedať, že Skandální titulky by boli mojou najobľúbenejšou knihou od autorky, ani som si z nej úplne nesadla na zadok, ale bola to príjemná romantická oddychovka, ktorá určite stojí za prečítanie.

16.10.2022 4 z 5

Dom na azúrovom pobreží Dom na azúrovom pobreží TJ Klune (p)

Táto kniha v posledných mesiacoch obletela slovenský i český bookstagram a všade ju chválili, takže keď vyšla aj v slovenčine, rozhodla som sa, že si ju prečítam aj ja. Priznám sa, že som ani poriadne nevedela, čo mám od nej čakať, keďže podobne knihy často nečítam, no nakoniec som rada, že som sa do nej pustila, pretože to bol krásny príbeh, ktorý si ma hneď získal a ja som si čítanie nesmierne užívala. Je tu množstvo hlbokých myšlienok, ktoré človeka prinútia zamyslieť sa nad životom a získať iný pohľad na niektoré veci.

Autor vytvoril originálny svet, postavy, zápletku. Deti s magickými schopnosťami boli naozaj úžasné a postupne si ma všetky získali. Mojím obľúbencom bol Lucy, zbožňovala som jeho zmysel pre humor a na jeho hláškach som sa dobre bavila. Veľmi sa mi páčil ich vzťah s Arthurom i spôsob, ako ich výchovával, podporoval, prejavoval im lásku, chválil ich. I deti navzájom medzi sebou mali blízke vzťahy a hoci sa často doberali, keď išlo do tuhého, stáli pri sebe. Tiež som si užívala, ako si postupne hľadali cestu k Linusovi, vždy ma zahrialo pri srdci.

Linus bol pre mňa zo začiatku taký "ťuťko", nebol zlý, ale v niektorých veciach bol zaslepený. Niekedy som mala chuť s ním zatriasť a povedať mu, aby si nenechal skákať po hlave a toľko sa nepodceňoval. Deti mu však otvorili oči a ukázali mu, že nie vždy je všetko také, ako sa nám na prvý pohľad zdá. Postupne prestal byť taký ustráchaný, prestal sa tak striktne pridržal pravidiel a vedel sa v prípade potreby postaviť za seba i svojich blízkych.

Príbeh sa mi čítal ľahko a rýchlo, otáčala som jednu stránku za druhou a ani chvíľu som sa nenudila. Takmer celý čas som sa usmievala ako slniečko na hnoji. Niekedy mi však aj pukalo srdce kvôli osudom detí a bola som nahnevaná na ľudí, ktorí sa dokážu takto kruto správať k malým deťom.

Tento príbeh vám rozhodne odporúčam.

18.09.2022 5 z 5

Rovnováha života Rovnováha života Martina Hohenberger

Keď som sa dozvedela, že hlavná hrdinka tejto knihy Hana bojuje s vážnym ochorením, čakala som, že príbeh sa bude primárne točiť okolo neho, že budeme s hrdinkou prežívať jednotlivé etapy liečby, bude sa nám chcieť každú chvíľu plakať a bude to náročné čítanie...príbeh sa však uberal trochu iným smerom (hoci aj spomínané veci sa v ňom neskôr objavili).

Hana je mladá slobodná mamička, ktorá sa stará o malú postihnutú dcérku. Nemajú peňazí nazvyš, Hana si hľadá ďalšiu prácu, ale inak sa nemajú na čo sťažovať...až sa na jej narodeniny pokašle všetko, čo sa má. Dozvie sa, že je chorá, rozíde sa s ňou priateľ, poháda sa s rodinou...a tak sa rozhodne odísť do Nemecka a neliečiť sa.

Musím sa priznať, že s mnohými jej rozhodnutiami som nesúhlasila. Niekedy som na ňu chcela zakričať, nech sa spamätá, nerobí hlúposti a bojuje, aspoň kvôli svojej dcérke. Sama však neviem, ako by som sa v podobnej situácii zachovala, takže ju nemôžem súdiť. Každý má právo rozhodovať o svojom živote sám. Áno, urobila pár hlúpych rozhodnutí, ktoré jej skomplikovali život, no zároveň našla niečo (alebo skôr niekoho), kto ju urobil šťastnou a vdýchnul jej chuť znova žiť.

V pribehu je veľa (povedala by som až filozofických) momentov, ktoré nútia človeka zamyslieť sa. No zároveň tu bolo mnoho vtipných, až bizarných situácií - vďaka Haninej najlepšej kamarátke, jej sestre, psychológovi Alexovi, "šialenej" bývalke jej nového objavu...

Michael si rozhodne získa nejednu čitateľku. Kľudne by som privítala, keby ho bolo v príbehu viac a mali sme možnosť ho ešte lepšie spoznať.

Čo mi v príbehu chýbalo bol epilóg...rada by som vedela, ako sa Hanin život (a život jej blízkych) vyvíjal po určitom čase.

Za seba môžem povedať, že sa mi príbeh páčil, hoci som čakala niečo trochu iné. Zasmiala som sa, tiež som si ponadávala a dostala som aj romantiku.

11.08.2022

Nestrať mapu k môjmu srdcu Nestrať mapu k môjmu srdcu Hana Repová

Vyzerá to tak, že mám novú obľúbenú knihu od Hany Repovej. Najskôr som si povedala, že si večer prečítam len pár kapitol, potom sa mi nechcelo ísť spať, kým knihu nedočítam (bohužiaľ, únava bola silnejšia než ja, takže som si musela nechať ešte pár kapitol na ráno).

Príbeh Lorin a Bena si ma úplne získal. Lorin bola šikovná, inteligentná mladá žena, ktorá však mala celkom nízke sebavedomie...a to najmä vďaka jej "úžasnej" matke, ktorá si nenechala ujsť jedinú príležitosť, aby svoju dcéru neskritizovala. Táto postava ma tak neskutočne vytáčala, že som mala chuť hodiť knihou o stenu. Ako sa môže matka takto správať k svojej dcére? Myslela len na seba. Celý čas som čakala, kedysi sa Lorin postaví za seba a nenechá si od nej už skákať po hlave. Našťastie, Lorin mala aspoň skvelú babku, ktorá ju vždy podržala.

Ben...tichý nový kolega, ktorý veľmi nekomunikuje, drží si odstup, má okolo seba množstvo tajomstiev. Postupne sa dozvedáme, čím všetkým si musel prejsť a prečo sa správa tak, ako sa správa. Autorka mu toho naložila naozaj veľa.

Romantická linka bola úplne super. Neskutočne som si užívala ich pomalé zbližovanie a postupne budovanie vzťahu. Vždy, keď sa Ben zastal Lorin pred jej matkou alebo jej povedal, aká je krásna, som mala srdiečka v očiach. Pri týchto scénach som sa len prihlúplo usmievala.

Tiež sa mi páčilo prostredie pyrotechnikov, to nie je v príbehoch také časté, prišlo mi to ako príjemné spestrenie. Vďaka tejto práci nechýbalu v príbehu aj nejaké napínavé momenty.

Autorka má príjemný štýl, je to jedna z mála autoriek, pri ktorých ma neruší písanie v tretej osobe. Rozhodne vám odporúčam všetky jej knihy.

07.08.2022 5 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Pokiaľ sa vám páčila séria Lux verím, že sa vám bude páčiť aj séria Dark Elements. Opäť to bol vtipný, rozkošný romantický príbeh, v ktorom nechýba aj nejaká tá akcia.

Layla je napoly strážca, napoly démon. Na svoje detstvo si nespomína, nevie, kto sú jej rodičia. V 7 rokoch si ju osvojil jeden strážca a od vtedy s nimi žije. Má zvláštnu schopnosť, dokáže vidieť dušu a označiť démonov, čím pomáha strážcom. Tajne je zamilovaná do svojho "nevlastného brata" Zayna, ktorý ju však stále vníma ako malé dievčatko.

Layla sa postupne dozvedá nové informácie o svojej minulosti a svojich schopnostiach a zisťuje, že strážcovia, ktorých považovala za svoju rodinu, jej mnohé veci zatajili.

Zrazu sa v jej živote objaví vyšší démon Roth, ktorý jej prevráti život hore nohami. Najskôr ho vníma ako nebezpečenstvo, no postupne sa ukáže, že je v ľudskom svete z úplne iného dôvodu.

Roth bol skvelý, šarmantný, vtipný, starostlivý... jednoducho sa ho nedá nezamilovať. Medzi ním a Laylou to od začiatku iskrilo, Roth ju neustále podpichoval alebo častoval dvojzmyslami a sexuálnymi narážkami. Dobre som sa na tom bavila.

Dá sa povedať, že sme tu malý menší ľúbostný trojuholník. Zayne bol tiež sympaťák, ale jeho vzťahu s Laylou bránilo viacero záležitostí. Občas mi bolo Layly ľúto, síce od začiatku vedela, že u Zayna nemá šancu, no aj tak ju bolelo, keď ho videla v spoločnosti iných dievčat.

Akčná linka bola tiež zaujímavá - Layla si jednak musela dávať pozor na niektorých strážcov, ktorí sa jej chceli kvôli jej dvojitému pôvodu zbaviť, jednak na démonov, ktorý sa ju snažili zabiť. Spoločne s Rothom hľadali aj jednu knihu, ktorá by im poskytla dôležité informácie.

Koniec bol...poviem to tak, že nutne potrebujem druhý diel.

04.06.2022

Moje (tak trochu) utajené dítě Moje (tak trochu) utajené dítě Penelope Bloom

Na túto knihu som bola veľmi zvedavá. Od autorky som čítala sériu Objekty touhy, ktorá je pomerne bláznivá, preto ma zaujímalo, či rovnakým smerom pôjde aj táto séria, alebo to bude niečo iné. Žiadne prekvapenie sa nekonalo, autorka svoj štýl nezaprela (aj keď taký bláznivý príbeh ako napríklad Jeho banán to zasa nebol). Mám veľmi rada príbehy s utajeným dieťaťom, takže v tomto mi autorka ulahodila. Čo považujem za menší nedostatok, je podobnosť s príbehom Její tajemství - niektoré veci boli takmer na chlp rovnaké.

Chelsea bola super, tvrdohlavá, nebojácna, samostatná, s podrezaným jazykom, nenechala si skákať po hlave. Vyžarovala z nej pozitívna energia. Pre svoju dcéru by urobila prvé i posledné. Luna bola rozkošná, taká malá mudrlantka, čo mala na všetko odpoveď.

Damon je jej pravý opak - arogantný, chladný, odťažitý. Všetci v jeho firme sa ho boja. Už sa raz popálil, a preto si radšej drží od všetkých odstup. Vo svojom živote potreboval presne niekoho takého, ako bola Chelsea.

Jeho brat Chris... to bola asi najšialenejšia postava celého príbehu. Niekedy som nad jeho myšlienkovými pochodmi zostala stáť s otvorenou pusou. Richard/ Dick bol tiež poriadne číslo.

19.05.2022

Profesor Sympaťák Profesor Sympaťák Leisa Rayven

Pán Romantik sa mi páčil, preto som si nemohla nechať ujsť ani Profesora Sympaťáka. Opäť môžem povedať, že som nebola sklamaná a príbeh som si užila. Začiatok bol síce trochu pomalší, ale keď sa na scéne konečne objavil Profesor, už sa mi kniha čítala rýchlo.

Ashu som si hneď obľúbila, je to knihomolka, ktorá zbožňuje romantické príbehy, presne ako ja. Má pár kíl naviac, ale nebojí sa ich využiť vo svoj prospech. Keď sa však má vyzliecť pre mužom a zblížiť sa s ním, dostane blok, preto si vždy radšej nájde výhovorku, prečo sa s daným mužom rozísť. Páčilo sa mi, že vďaka nej sme mali možnosť nahliadnuť do práce vo vydavateľstve (aj keď škoda, že to nebolo trochu viac popísané).

Opäť sa stretávame aj Ashinou sestrou Eden a jej snúbencom Paulom (hrdinami predchádzajúcej knihy) či Nanabeth (babičkou, ktorá má za domáce zvieratko káčera). Eden mala super hlášky (a keď sa k nej s Ashou pridala ešte aj ich strelená kamarátka, dosť som sa nasmiala) a babka so svojim miláčikom ma tiež dokázala pobaviť.

O Profesorovi vám toho veľa nechcem písať, pretože by som vám musela prezradiť dôležité časti deja a nechcem vám pokaziť zážitok z čítania.

Celý príbeh bol pomerne emotívny, vzťah medzi Ashou a Profesorom bol poriadne zamotaný, nedostatočná komunikácia dokáže niekedy veci poriadne skomplikovať a ľudia si tak navzájom ublížia, aj keď sa majú radi.

21.04.2022 4 z 5

Jax Jax Kristen Callihan

Už v predchádzajúcich častiach sme sa dozvedeli, že Jax si nedávno prešiel veľmi náročným obdobím – pokúsil sa spáchať samovraždu. Keď som sa púšťala do tejto knihy vedela som, že na mňa čakajú emotívne momenty a autorka sa bude venovať aj vážnejším témam. Obaja hrdinovia mali svojich démonov z minulosti, ktorí ich stále prenasledovali.

Zároveň však bol príbeh tiež rozkošný a vtipný, Jax a Stella sa od začiatku podpichovali a doberali, čo vytváralo v príbehu uvoľnenú atmosféru a ja som sa na nich musela smiať. Autorka obe zložky do príbehu veľmi pekne zakomponovala.

Autorka v úvode povedala, že sama trpí depresiami, takže pri vykresľovaní Jaxových pocitov určite vychádzala aj z vlastných skúseností. Jax je na tom psychicky lepšie, v porovnaní s pár mesiacmi dozadu, no tiež ho raz za čas chytí nálada, kedy nemá chuť ani vyliezť z postele. Navonok drsňák, rocker, playboy, vo vnútri srdečný muž, ktorí miluje svojich blízkych a nikdy nemá problém podať pomocnú ruku.

Stella bola veľká sympaťáčka, mala netradičné povolanie a tiež záľubu, ktoré ju robili ešte viac zaujímavou. Ani ona to nemala jednoduché, mama zomrela, otec sa o ňu nestaral a ešte ju nútil robiť veci, ktoré sa jej nepáčili. Bol by ju predal za pár drobných. Miestami mi jej bolo veľmi ľúto, takéto slniečko plné pozitívnej energie by sa nemalo nikdy cítiť osamelo.

Romantická linka sa vyvíjala pomaly a ja som si ju nesmierne užívala. Medzi Stellou a Jaxom to poriadne iskrilo. Tiež sa mi veľmi páčilo, ako celá skupina a ich team držali pri sebe, navzájom sa podporovali, pomáhali si. Baby do svojho kolektívu hneď zobrali aj Stellu, takže keď sa chlapi/dievčatá zišli na jednom mieste, o zábavu bolo postarané. Som rada, že svoj priestor dostali aj hrdinovia z predchádzajúcich častí.

18.04.2022 4 z 5

Tři drsné lekce Tři drsné lekce Nikki Sloane

Tři (s)prostá pravidla sa mi veľmi páčili, preto som musela siahnuť aj po druhej časti tejto série. Musím však povedať, že z dvojky som už taká nadšená nebola. Áno, vedela som, že ma čaká poriadne pikantný príbeh, ale tu sa okrem sexu v podstate nič nedialo. Takmer v každej kapitole bola sexuálna scéna a nejakých 100 strán do konca som ich už bola presýtená. Keď som videla, že ide ďalšia takáto scéna, moc sa mi ju ani nechcelo čítať. Neboli popísané nejak vulgárne (aj keď niektoré scény by niektorým čitateľom mohli vadiť), ale stále som čakala, že príde nejaký dej, zápletka... a nič. Keď sa už ku koncu niečo udialo, vyriešilo sa to ľahko a rýchlo. V jednotke mi to prišlo lepšie vyvážené.

„Vzťah“ medzi Payton a Dominikom začal v podstate hneď v prvých kapitolách, čo mne prišlo veľmi rýchlo, osobne by som to trochu viac natiahla a možno viac popísala prácu Payton a fungovanie celého clubu.

Dominik ma trochu miatol, chvíľu bol hanblivý a červenal sa, potom sa zasa z neho stal rozkazovačný alfasamec, a tak nejak som sa nevedela rozhodnúť, ku ktorej jeho stránke sa prikloniť. Asi by sa mi viac páčilo, keby autorka dlhšie ponechala jeho hanblivejšiu stránku a tentokrát bola dominantnejšou postavou Payton, napríklad by ho ako „profesionálka“ priučila niečo novému a nejak ho viedla v sexuálnej oblasti.

Páčilo sa mi prostredie Japonska, celý príbeh spestrilo, bolo to niečo nezvyčajné. Dozvedeli sme sa niečo o ich kultúre, jedle, prostredí... bolo to zaujímavé.

11.04.2022

Pravidla randění Pravidla randění Vi Keeland

Po trochu dlhšej dobe som sa pustila do novej knihy od tejto autorskej dvojice. Keď som v anotácii videla, že tu máme otca, ktorý sám vychováva svoju dcérku, vedela som, že si to musím prečítať, pretože túto tému mám v knihách rada. Pravidla randění bola taká pohodová romantická oddychovka, na aké sme u autoriek zvyknutí. Určite by som ju zaradila k ich lepším knihám.

Colby bol otec samoživiteľ, ktorý žil niekoľko posledných rokov len pre svoju dcérku. Mali spolu krásny vzťah a malá bola skvelá, dodala príbehu dávku rozkošnosti. Urobil by pre ňu prvé i posledné, aj na úkor vlastného šťastia, čo nám neraz dokázal. Zo začiatku možno pôsobil ,,seriózne" (v tom zmysle, že v jeho živote skôr prevládajú povinnosti než zábava), ale postupne sa ukázalo, že je to pohoďák, ktorý rád vtipkuje a nebojí sa použiť ani dvojzmysly.

Obľúbila som si aj jeho najlepších kamarátov, boli to pekné čísla a na ich hláškach som sa dobre pobavila. Som zvedavá na ich samostatné príbehy.

Billie bola taká menšia neriadená strela, chvíľu neobsedela na mieste, nemala problém vás podpichnúť, urobiť si srandu a celkovo z nej sršala pozitívna energia. Pracovala ako tatérka a umenie zohrávalo v jej živote dôležitú úlohu. Síce nespĺňala predstavy svojej matky, ale mne sa páčila taká, aká bola.

U Billie a Colbyho bola cítiť vzájomné iskrenie od prvého stretnutia, ale keďže Billie len nedávno ukončila jeden vzťah, nemala záujem o nič vážne, preto spolu začali ,,nerandiť". Ich nerandenie bolo milé a vtipné, neustále sa doberali, a tak som sa pri čítaní len usmievala. Vzájomnej príťažlivosti sa však ťažko odolávalo, takže ani títo dvaja nedokázali dlho držať ruky od seba. Billie si tiež výborne rozumela s Colbyho dcérou, takže hotová idylka... kým sa do toho nezamiešal život so svojimi problémami.

Čo sa týka zápletky v druhej polovici, stále z nej mám trochu zmiešané pocity a úplne sa nedokážem rozhodnúť, či sa mi páčila alebo nie. Je pravda, že niečo podobné som od začiatku čakala, taktiež však musím povedať, že sa to celé vyvŕbilo trochu inak, než som si pôvodne myslela.

05.05.2024 4 z 5