Král Král komentáře u knih

Citadela Citadela Antoine de Saint-Exupéry

Tuto knihu považuji za jednu z duchovně nejvyspělejších knih, se kterou jsem se kdy v životě setkal a dle mého názoru, ji lze stavět snad až na úroveň Bible. Přestože se zdá svým pojetím velice jednoduchá, ve skutečnosti jde až do hloubky základních hodnot a principů společnosti a dotýká se v neposlední řadě i smyslu života.

21.11.2014 5 z 5

Mluví Černý jelen Mluví Černý jelen John G. Neihardt

Dobrá kniha pro nás indiány.

26.10.2015 5 z 5

Dědictví otců Dědictví otců Robert Merle

Merle patří k mojim nejoblíbenějším autorům a tato sága mne absolutně dostala. Všechny díly jsou precizně vpraveny do historických faktografických dat a díky tomu si i po letech pamatuji dějiny Francie stejně dobře jak ty naše. Dávám 5x * (omylem jsem překlikl a nelze vrátit zpět což asi nelze administrátorovi mít za zlé, ale pokud by to šlo, rád bych to napravil - omluva)

22.12.2013 5 z 5

Jak přežít kriminál aneb rady, jak žít mezi vlky Jak přežít kriminál aneb rady, jak žít mezi vlky Jiří Otakar

Ideální čtivo pro dospívající mládež a nás postarší pány. Člověk se pobaví a pochopí, že krást se nemá... Jinak ponese následky a ty nejsou zrovna nejveselejší. Myslím si, že podobnou exkurzi za zdi NVU jsem nečetl. Zajímavý slovník a naturalistické příběhy.

26.10.2015 5 z 5