Koškin Koškin komentáře u knih

Ilustrátorka a jiné obrázky Ilustrátorka a jiné obrázky Lenka Sobotová

Zručně napsané, ale často velmi nelogické zvraty a neuvěřitelné zápletky. Nenudil jsem se, ale po dočtení povídky jsem kroutil očima, jak je to šroubovaná pointa.

23.01.2024 3 z 5

Pohlavní styky Pohlavní styky Ondřej Horák

Knížka se čte dobře. Je ovšem extra dlouhá, někdy málo uvěřitelná a překombinovaná. Pohlavních styků je tam až moc, ale všechny ty kopulace to vlastně drží pohromadě. Dochází k nim bohužel příliš snadno a jsou děsivě schématické, až v jistých odstínech šedi. Pokud se autor rozhodne udělat z toho 250stránkový kus bez hlušiny a s větší invencí, rád si ho přečtu znovu.

29.12.2023 3 z 5

Vezmi si mě Vezmi si mě Dan Rhodes

Nebylo to špatné, udělal jsem si dovolenkový dvojboj společně s Vendulou Pačesovou a Zastřiháváním křídel. Rhodes je více černý, sebeironický a méně ufňukaný, byť mají knihy podobná témata a formát. Konec vztahů (v případě Pačesové vztahu) jsou ve Rhodesově podaní příjemně bizarní a obvykle originální. Obojí příjemné jednohubky k odpolední kávě.

11.08.2023 4 z 5

Zastřihávání křídel Zastřihávání křídel Vendula Pačesová

Mikropovídky a krátké glosy s obvykle zajímavou anebo chytrou pointou. Černé svědomí manžela a černý, někdy uplakaný humor životem a vztahem použité ženy s nejasnou perspektivou. Sebezpyt na dřeň. Četlo se to lehko a těžko zároveň.

09.08.2023 4 z 5

Pan Koza, prasnice a jiné povídky Pan Koza, prasnice a jiné povídky Zdeněk Vaňura

Prasácká literatura, žižkovská verze. Bohémem je zde zástupce dělnické třídy, kterému jeho profese před rokem 1989, a tak nějak i po něm zajistila dostatek financí a možností se od rána zpíjet do němoty. K tomu pár historek z dospívání na téma objevování sexuality. Mnoho leckdy i zábavných stránek o tom, jak by člověk normálně nechtěl dopadnout. Na některé hospody si z devadesátek pamatuju a možná jsme se tam s Kozou i potkali. Naštěstí se naše cesty rozešly. A já si s ulehčením můžu o těch z mého pohledu ztracených případech s čistou hlavou přečíst.

05.04.2021 3 z 5

Host a ryba Host a ryba Jaroslav Balvín

Snažím se dávat šanci severočeské literatuře, ale tady to fakt nešlo. Kniha nepřehledných a jalových dialogů dvou údajně třicátníků, kteří se co dvě stránky ujišťují, že se mají rádi a je jim spolu dobře, na návštěvě se vždy tupě ožerou a koketují s nezbytnou potřebou si sexuálně ulevit. Což se jim nepovede, tak alespoň probírají své údy, preference a pochybné zkušenosti. Z čehož není žádná pointa. Jediný výsledek je, že čtenář usilovně přemýšlí, co je to za kretény a proč to vlastně čte.

05.04.2021 1 z 5

Kniha moci a elegantních nevěstek Kniha moci a elegantních nevěstek Petr Ritter

Jestli je text bravurni tak, jako grafika obalky, pak knihu asi nedocenim.

10.10.2018

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Jak vieweghovské... Jednoduché, oddechové čtení, se zápletkou, která baví a s dostatkem humoru a sexu. Žádná vysoká škola uměleckých příběhů, ale poctivé zábavné řemeslo. Hodí se do jakéhokoliv období, dlouhé zimní večery, deštivé dny, letní prázdniny, prostě dobře vyplní, trochu naplní.

08.05.2017 3 z 5

Deset let s Václavem Havlem Deset let s Václavem Havlem Ladislav Špaček

Trochu rozhlasový formát, někdy bez pointy, trochu neuspořádané, trochu sebeobhajující. Čte se nicméně dobře, odhaluje dnes už poněkud pozapomenutá léta a přínos VH české společnosti a státu. Kdyby kniha nepůsobila tak nedotaženě, byla by skvělá, takto je jen průměrná.

14.01.2016 3 z 5

Tak trochu úžasní Tak trochu úžasní Dawn French

Tak trochu dobrá a čtivá kniha. Prolínání vypravěčů zábavné, zápletka trochu přitažená za vlasy...

11.03.2015 3 z 5