Kopretinka784 Kopretinka784 komentáře u knih

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

První kniha tohoto autora. Od začátku jsem bojovala s postavami. Ale nevzdávala jsem to. Bohužel jsem musela knihu odložit, kvůli četbě jiné (Mizení - Březina). Majitelka si ji chtěla vzít na dovolenou a mě ta kniha lákala. Po jednodenní odluce (fakt se Mizení četlo samo) jsem se k NaCl vrátila a snažila se dát bojovat s novými postavami. Ale i starými, protože jsem zapomněla, kam je zařadit. Oběť ? V současnosti nebo v minulosti? Navíc ta severská jména.
Snažila jsem se do 250 strany. Ale vycítila jsem, že to tentokrát pro mě není to pravé ořechové. Přestože čtenáři hodnotí kladně, já ji odkládám. Snad příště.

05.08.2022

Zvonokosy Zvonokosy Gabriel Chevallier

Byla jsem připravena na zábavné čtení, ale ...Kniha mě nijak nenadchla. O slzách od smíchu nemůže být ani řeč. Možná sáhnu po audioknize nebo mrknu na film.

21.02.2022 3 z 5

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

Tato kniha mi přišla zajímavější než Dívka, která spadla z nebe. Ale opět napínavější část až ke konci knihy. Závěrečná kapitola mi oproti dřívějším popisům přišla dost stručná. Asi špionážní prostředí není můj šálek čaje.

21.11.2020 2 z 5

Šťastný Jim Šťastný Jim Kingsley Amis

Nenáročné pohodové čtení. Nápaditě popsaná mimika a gestikulace Jima (a nejen jeho) v různých situacích. Už kvůli tomu mě láká zhlédnout filmovou podobu této knihy.

16.08.2020