Kopec91 Kopec91 komentáře u knih

Panenka Panenka Mo Hayder

Měla jsem velký problém prokousat se první polovinou této knihy. Kolem 250 strany se to ale rozjelo a kniha se pomalu nedala odložit. Několikrát jsem se během čtení přistihla, jak se otáčím, jestli mě někdo nesleduje.. A konec je wau!

"Věci nejsou takové, jaké se jeví"...

11.06.2020 3 z 5

Páteční cesta za Kočkoládou Páteční cesta za Kočkoládou Iva Gecková

Knížka, do které jsem se pustila díky čtenářské výzvě.. Občas je fajn vrátit se do dětství.. Jaképak dobrodružství se dá zažít na půdě u babičky a dědy? :)
Hezký příběh i ilustrace :)

02.06.2020 4 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Bridget = mé druhé já... :)
Filmy miluju, knížka je trošku zdlouhavější, ale nasmála jsem se u ní jako u filmu.. Některé pasáže jsou trošku jinak, než ve filmu, ale to je jasny. :)
Vůbec mi nevadilo, že Bridget pořád řešila jak vypadá, kolik vypila alkoholu, vykouřila cigaret a snědla kalorií, naopak mi to občas přišlo taky vtipný (-- velmi dobře -- :D)
Těším se, až se dostanu k dalšímu dílům je to super oddechovka :)

02.06.2020 3 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Během čtení se mi v hlavě přehrával film.. a to mám na Darcy Coates ráda.. zatím se mi to stalo u všech jejích knih.

Super nápad na příběh!

Remy je průvodkyní v bývalém hotelu, současném nejstrašidelnějším domě ve státě. Po jedné prohlídce dostane od jednoho z návštěvníků Marka nabídku, která se neodmítá. Chce spolu s malou skupinkou lidí strávit v tomto domě 14 dní. Remy si není jistá, ale poté, co souhlasí majitelka domu - 17 letá Alice, rozhodne se do tohoto dobrodružství jít. Krom Alice přijede do domu Lucille, její chůva a kamarádka, Marjorie - médium a její pomocník Bernard, Taj - nadšený youtuber se spoustou vybavení, Piers, návštěvník společné prohlídky s Markem.
Co se stane, když se sejde 8 členná skupina v domě, ve kterém sériový vrah zavraždil majitele a spoustu návštěvníků, poutníků a služebnictva?

Kniha je napínavá, ale místy (hlavně ke konci) jsem se musela smát.. k závěru se mi příběh zdál dost přitažený za vlasy.. ale stejně jsem ho četla celá napjatá, se zatajeným dechem. Pro hororové začátečníky fajn, pro ostatní fajn oddechovka :) I když je kniha mnohem lepší, než Tajemství sídla Craven Manor, u (za mě) neuvěřitelného konce jsem nakonec málem musela zamáčknout slzu. Epilog mi udělal radost :)

18.05.2020 4 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Bird box
Zajímavá kniha. Ze začátku jsem si chvilkama říkala, že to zase taková bomba není, ale pak mě kniha vtáhla a nepustila. Je zajímavé se nad situací, ve které se postavy v knize ocitly zamyslet a představit si v ní být.. Dělalo mi problém knihu odložit, člověk prostě touží vědět, jak to bude dál.. A proto se můj první dojem změnil. Posledních asi 100 stran jsem snad ani nemrkla.. Jen četla a fandila. Ještě teď mám sevřený dech..

02.11.2019 4 z 5

Noční můry z temnot Noční můry z temnot Alvin Schwartz

Tuto knížku jsem přelouskala za chvilku. Jsou v ní sepsané povídačky, které jsem povětšinou znala.. (pár z nich jsem tuším zahlédla v pořadu Věřte nevěřte). Připomněl se mi příběh o autě (a je fakt, že na něj vzpomínám skoro pokaždé, když sednu do auta :D ) a některé jsou docela nechutné.. brr...
Pro dospělé může být nic moc, ale číst ji cca ve 13ti letech... (třeba na táboře v chatce, nebo u kamarádky na přespávačce..) byla bych po... až za ušima :)

15.01.2020 3 z 5