kolizu kolizu komentáře u knih

Krysař Krysař Viktor Dyk

Dyk dokázal na pár listů vmáčknout tolik moudrosti, na kolik by mnohým nestačily sta stránek. Krátké, úderné věty. Prazvláštní syntax a rytmus...ale hned po první stránce jste vtaženi do města Hameln, které vás nepustí pryč, stejně jako Krysaře. Hned po dočtení posledních slov jsem věděla, že toto dílo mi v budoucnu zpříjemní ješte hodně večerů.

31.01.2016 5 z 5

Plechový bubínek Plechový bubínek Günter Grass

U této knihy velmi záleží jak k ní člověk přistoupí...nelze jí čapnout a rychle přečíst (fyzicky a psychicky nereálné). Jedná se o čtivo, které vám po každý den, kdy se jím budete prokousávat, nějakým způsobem pozmnění náladu - někdy vás povznese nad všechno a všechny a někdy si začnete vyčítat, proč jste se před čtením tolik najedli...ale jedno je jisté, Oskárek se svým bubínkem se mi čas od času vyloudí z paměti a bubnuje mi do rytmu, což myslím, že je úděl každého, kdo tuto knihu přečte.

30.10.2015 4 z 5

Na plechárně Na plechárně John Steinbeck

Důkaz toho, že kniha se nemusí hnát za určitým cílem, který nám vyrazí dech...autor nám podává tak krásně bohaté a přitom obyčejné popisy, až jsem z toho byla z počátku trochu vykolejená. Hledět na svět jednoduše je velmi obtížné, Steinbeck to dokázal přenést na papír a do duší všech čtenářů.

18.10.2015 4 z 5