Kokoska92 Kokoska92 komentáře u knih

Chovejte se jako malý princ Chovejte se jako malý princ Stéphane Garnier

Knížka mi bohužel moc nesedla, asi to nebyl můj šálek kávy. Do čtení jsem se musela nutit. Čekala jsem od ní zřejmě něco jiného.

09.01.2024 3 z 5

Němá dívka Němá dívka Lucy Maud Montgomery

„Bála jsem se, že se vám nebudu líbit, protože neumím mluvit.
„Můžete mluvit prostřednictvím své hudby, Kilmeny.“

Ačkoliv se mi příběhy Anny ze Zeleného domu líbily možná maličko víc, rukopis autorky je dobře patrný i v tomto díle. Oceňuji krásné popisy přírody a míst, kde se děj odehrává, propracované charakteristiky postav i jemné probleskování humoru.

03.01.2024 3 z 5

Jak jsem začínal Jak jsem začínal Antonín Zhoř

Znovu se mi potvrdilo, že sobě člověk nejvíc prospěje, když své úsilí obětuje druhým.

Moc pěkná knížka vyprávějící životní příběhy pěti prvorepublikových podnikatelů, kterými se můžeme nechat inspirovat.

16.08.2023 5 z 5

Vzpurná princezna Vzpurná princezna Georgie Blalock

Živte svou mysl velkými myšlenkami, neboť se nikdy nedostanete výše, než jak myslíte.

Námět je opravdu zajímavý, ale jak už bylo řečeno níže, některé pasáže knihy jsou příliš rozvláčné a ději podle mého názoru trošičku chybí spád. Na druhou stranu se při čtení knihy dozvíte spoustu zajímavých informací a ze střípků děje poskládáte mozaiku viktoriánské Anglie. Jako malá jsem toužila být princeznou a žít na zámku, ale po dočtení tohoto románu musím říct, že jsem opravdu vděčná za svůj obyčejný život a s princeznou Louise bych neměnila.

12.06.2023 3 z 5

Volání nového dne Volání nového dne Janette Oke

„Byla jsem připravená jít po cestě, kterou mi pro můj život přichystal Bůh. S Ním nezáleží na tom, kde nebo v jakých podmínkách člověk žije. Kdekoli člověk zakotví, může vždycky přebývat v radosti a pokoji.“

Knížky Janette Okeové jsou pro mě pohlazením a balzámem pro duši. Ideální čtení na vánoční čas a nejen na něj!

24.12.2023 5 z 5