knižní_Káťa knižní_Káťa komentáře u knih

Anna z Avonlea Anna z Avonlea Lucy Maud Montgomery

Tato kniha, v pořadí druhá, mě opět bavila, i přesto, že jsem již dospělý člověk. V porovnání s knihou první mě však tolik nenadchla a ztratila na pár okamžiků jakési kouzlo. Nicméně i tak doporučuji. A nejen dětem, ale i lidem, kteří se v dospělosti rádi nechají občas unést do světa snů.

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Kniha mě vtáhla do děje, i přes to, že jsem dospělá osoba. A to vnímám jako důkaz toho, že kvalitní příběh může oslovit všechny generace. Ideální čtení po náročném dni, k čaji, sušence a dece.

Biozahrádka Biozahrádka Marie - Luise Kreuter

Kniha je útlá, krátká, doplněná fotografiemi, přehledná, s jednoduchými popisy. Ideální pro začínající zahrádkáře. Pro pokročilejší (avšak Nebio zahrádkáře) je zase dobrým motivem k přehodnocení některých zahradnických návyků.

12.06.2020 3 z 5

JÓGA - anatomie JÓGA - anatomie Leslie Kaminoff

Kniha je pro lidi, kteří si chtějí u jogy odpovědět na otázky "Proč?" - Proč tato pozice, proč tento dech,... Je plná anatomických popisů, termínů a obrázků. Takže pokud se kniha dostane ke čtenáři, který přesně toto hledá, je vyhráno. Nicméně pro lidi, kteří jogu vnímají spíše jako občasné cvičeníčko na protažení, kniha není úplně vhodná.

Klíč ke květeně České republiky Klíč ke květeně České republiky kolektiv autorů

Na druhé vydání této skvělé knihy se nejen v botanických kruzích dlouho čekalo. A dočkali jsme se. A stojí to za to. Kniha je určená spíše odborníkům, či znalým botanickým nadšencům. Obrázky tu jsou vzácné, za to zde najdete kvanta užitečných informací, pohromadě a přehledně od těch největších botanických kapacit v ČR.

11.06.2020 5 z 5