Knizky_a_tak Knizky_a_tak komentáře u knih

Unbreakable Unbreakable Aminokyselinka

Jediná kniha, kterou jsem četla víc než dvakrát? Kniha, na kterou jsem čekala několik let, abych ji mohla mít na poličce? Kniha, díky které i po tom všem věřím na pravou lásku? Kniha, která pohnula mým světem a změnila něco hluboko ve mě? Díváte se na ni.
Unbreakable je to všechno a mnohem víc. Možná je to tím, že jsem v podstatě byla u jejího zrodu, že se mě teď, když ji konečně držím v rukou, zmocňuje takřka mateřská pýcha. Jako když jste před mnoha lety chovali miminko zabalené v zavinovačce a teď před vámi stojí dospělý člověk. Nepřeháním, když říkám, že pouto, jež je mezi mnou a touhle knihou, je hlubší než Mariánský příkop. Nejsem fanoušek “slow-burn romancí, ale tahle je speciální.
Autorka má překrásně košatý styl psaní, kniha je plná neodolatelných a vtipných postav, a hlavně; jestli nevěříte na pravou lásku, po přečtení Unbreakable už budete.
Téhle knížce se jako jediné povedlo oživit mou víru v manželství, která se nerozpadnou, a v prstýnky, které neskončí ve skříňce nad televizí.
Fantasy podtón je jen třešnička na dortu.
Modlím se, aby se Aminokyselince podařilo vydat dvojku. Pokud tenhle úžasný příběh skončí defacto nedopsán, bez hmatatelného pokračování, bude to moje smrt - druhý díl jen na čtečce nestačí. Ne, když je to Unbreakable, královna všech love story a moje nejmilejší kniha pod sluncem...

27.09.2023 5 z 5