knihovna1 knihovna1 komentáře u knih

Kardiologova příslužba Kardiologova příslužba Josef Veselka

Tak tato kniha mě velmi potěšila. Pan profesor je skoro můj ročník a tudíž mám stejné retro vzpomínky a hlavně mi mluví z duše a souhlasím s jeho názory na cokoli. Tato knížečka je sbírka blogů pana profesora. Je velmi citlivě i vtipně napsána. Četla jsem ji o dovolené v cizí zemi a byla pro mne výborný společník.
Smekám před ušlechtilostí a profesionalitou pana profesora Josefa Veselky. Takovýchto lékařů si vážím a jsem vděčna, že pracují tady u nás doma.

26.09.2019 5 z 5

Tao sexu - Jak udržovat ženu v blahu a zpomalit stárnutí Tao sexu - Jak udržovat ženu v blahu a zpomalit stárnutí Benjamin Kuras

Útěchou pro mě byla kapitolka Frigidita a impotence. Jinak kniha spíš pro taoisty a trpělivce.
Kdyby se dle ní partneři řídili, bylo by na světě určitě více blaha a dětí

11.09.2019 1 z 5

Ženám pro štěstí, úspěch, zdraví, pohodu, krásu Ženám pro štěstí, úspěch, zdraví, pohodu, krásu Jarmila Mandžuková

Tuto knihu vnímám jako pomoc ženám v jejich problémech. Je psaná zřetelně a čtivě a chápavě s pozitivním nábojem a jako motivace pro lepší dny a i útěcha ve dnech slabších. Kniha mi udělala radost a doporučuji ženám, které klesají na mysli, či si neví rady,většinou se sebou.

20.08.2019 4 z 5

Humor s Aeskulapem: Múzy a medicína Humor s Aeskulapem: Múzy a medicína Svatopluk Káš

Kniha je zábavná a zajímavá z ranku uměleckého. Hodí se do dopravního prostředku či do čekárny. Občas jsem i vyprskla smíchy. Obsahuje vtipné ilustrace. Je spíš pro milovníky umělců a střípků z jejich života.

09.08.2019 3 z 5

Život v zahradě Život v zahradě Penelope Lively

Píšu ještě jednou, protože knihu nečtu v celku a teď o dovolené jsem se k ní zas vrátila a jsem už u konce. Líbily se mi ještě pasáže o Giverny a malířích, kteří zahrady malovali. Zaujaly mě a potěšily i odkazy na výstavy těchto obrazů. Jedná se samozřejmě o impresionisty. Tato kniha Vás přenese do zahrad, parků i okolí zámků.

17.07.2019

Dveře Dveře Magda Szabó

Viděla jsem film, který se mi moc líbil. Chvílemi byl i napínavý, psychologický. Knihu četla má maminka a nelíbila se ji. Jsem ráda, že jsem viděla film jako první. Velmi dobře vystihnutá doba komunistického režimu - ten strach.

03.07.2019

Tenkrát, když navigovaly hvězdy: Sentimentální cesta po Středomoří Tenkrát, když navigovaly hvězdy: Sentimentální cesta po Středomoří Alessandro Vanoli

Kniha se skládá ze 4 plaveb po moři, které autor-historik tudíž popisuje i v historickém kontextu. Ocitáme se tedy v přístavních městech v historické době autorem určené. Autor vystihuje atmosféru daného města např. Valencii, Barcelonu ... Pokud jste dané město někdy navštívili, vzbudí se ve vás na něj příjemná vzpomínka. Kniha je spíš pro
fandy historie a filozofie. Je i poněkud náročnější ohledně historických souvislostí i podrobností. Pokud si chcete knihu užít, historickou odbornost si nepřipouštějte.

11.06.2019