knihomolkaMist knihomolkaMist komentáře u knih

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Tohle bylo skvělý! Po mé obvyklé skepsi k opěvovaným knížkám jsem se do ní přes vypětí všech sil teda pustila. A už mám rozečtený druhý díl!
Tohle bylo tak skvěle napsané, že nemám slov. Po dlouhé době jsem zase lepíkovala jako splašená. Po dlouhé době to byla kniha, od které se mi nechce odejít, u které bych prostě nejradši proležela celé hodiny.
Sage a Luca a ostatně i April a všichni ostatní jsou naprosto skvělé postavy, které si zamilujete. Temná minulost příběhu dodává na tajemnosti a závažnosti. A Luca? Toho si snad každá žena (či muž samozřejmě) zamiluje!

19.10.2021 5 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Film jsem viděla již pár měsíců zpět, ale když bylo v tématu výzvy dílo, které pojednává o známé české osobnosti, rozhodla jsem se do toho pustit.
A bylo to moc fajn! Je to teda přepis filmu, takže v tom nenajdete žádné rozdíly, ale děj tak krásně a jednoduše plynul, že to máte přečtené raz dva! :)

19.10.2021 4 z 5

Děs sídla Wake's End Děs sídla Wake's End Michelle Paver

Na úvod bych chtěla říct, že bych to asi nezařadila mezi horor. Jo, jsou tu nějaké démonické věcičky, ale že bych se u toho bála se říct nedá.
Něco tak čtivého jsem už ale fakt dlouho nečetla. Jak dlouho už se mi nestalo, že bych nedokázala přestat číst a četla prostě pořád a pořád dál. A navíc jsem to měla přečtené raz dva.
Celkem mě zaujal doslov, ve které autorka píše, že Edmund Stearne skutečně žil a dokonce to byl „spolupracovník“ Matthewa Hopkinse, největšího lovce čarodějnic, o kterém jsem mimochodem nedávno četla knihu Sestra lovce čarodějnic. Je až neuvěřitelné, jak je to všechno propojené a jakou náhodou se mi tyto dvě knihy dostaly pod ruku necelý měsíc po sobě.
Každopádně jsem si to užila a pokud od autorky vyjde něco dalšího, asi nebudu váhat s koupí :)

09.10.2021 4 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Tohle bylo tak moc fajn! Od autorky už mám přečtenou celou předchozí sérii a musím říct, že tohle se mi prostě líbilo mnohem víc (a to jsem ji celou hodnotila 5/5)
Kniha má vše, co člověk jen může potřebovat - skvělou romantickou linku, sympatické postavy a pěkné myšlenky. Celý příběh se navíc odehrává v Anglii, kterou mám ráda a Oxford! Ten snad zná každý
A ta obálka? No nekup to
Už se moc těším na další díl, který má vycházet 11.10. (nezapomeňte si to poznamenat do kalendáře )

25.08.2021 5 z 5

Polibek v Palm Springs Polibek v Palm Springs Catherine Rider

Moc fajn oddechová kniha.
Od autorů moje první a na ty vánoční už se moc těším!

Dostala jsem přesně to, co jsem očekávala - odpočinkový letní příběh, u kterého se zasmějete.

18.08.2021 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Skvělý!
Jsem teprve u druhého dílu, ale už téměř se 100% jistotou mohu říct, že tohle bude má srdcová série.
SJM fantasy prostě umí.
Kniha napěchovaná dějem od začátku až do konce. Zvraty, které vám nedají spát. Boží postavy, které byste chtěli znát v realitě. A Rychlotlapka! :D
Moc se těším na další díl.

13.08.2021 5 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Moc krásná kniha.
Neobvyklá forma vyprávění tomu dodala šmrnc.
Jestli chcete něco skutečně slowburn - a teď nejde ani tak o délku knihy, jako spíš období, ve kterém se příběh odehrává - je tohle jednoznačná volba. 50 let? Nemám slov.
Skutečně moc hezký příběh, který mohu jen doporučit :)

06.08.2021 4 z 5

Stříbrné město Stříbrné město Radek Sterakdary Starý (p)

Fakt dobrý příběh! Od YouTubera (a teď to neberte jako urážku, YouTube sama sleduji možná i ve větší míře, než je zdrávo :D) jsem toto absolutně nečekala! Toto je naprosto boží dílo... velmi ráda bych se podívala na film/seriál, který by si kniha dle mého zasloužila.
Jediné, co mi vadilo, byla absence romantické linky... Chápu, že se o tom autorovi nemusí psát dobře, ale bylo tam pár možností, kterých by jiní autoři neváhali využít! :D
I tak ale moc doporučuji :)

23.06.2021 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Bomba!
Myslím, že Marissa vás nikdy nezklame.
Postavy jsem si zamilovala už od začátku. Líbil se mi velmi zajímavý ten retelling - jak někoho může napadnout něco tak geniálního??
Napětím napěchovaný retelling, co víc k tomu říct.
Velmi se těším na další díl :)

13.06.2021 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Jakožto velký fotbalový fanda tuto knihu ani nemohu hodnotit jinak.
Skvěle vykreslené fotbalové prostředí. Jako problém některých lidí mohu uvážit časté používání fotbalové terminologie (typu šestnáctka, šibenice, ...), které asi nefotbalovému čtenáři nic neřeknou.
Jako romantický příběh však kniha nemá chybu. Miluju preclíka, oblíbila jsem si i taco :D Čte se to poměrně rychle a stránky vám mizí pod prsty.
Víc takových knížek!

11.05.2021 5 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Jak já tuhle sérii miluju! Bylo to boží, boží a ještě jednou, pro ty, kterým to stále není jasné, BOŽÍ! Miluju ten svět. Neskutečně mi sedl, stejně jako styl psaní a postavy.
Knihu jsem na její tloušťku přečetla velmi rychle, jen za dnešek jsem slupla posledních 459 stran :D
Nemůžu se dočkat třetího dílu :)

07.05.2021 5 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Za mě jednoznačně lepší než první díl, ve kterém jsem se trochu ztrácela. Vůbec to ale nemuselo být knížkou, jako spíš „čtecí krizí“, kterou jsem si v zimě procházela.
Toto ale było skvělé! Na rozdíl od spousty lidí musím říct, že jsem si dost oblíbila i Jacoba. Chvílemi jsem ho měla radši než Edwarda :D
Neskutečně se těším na další díl :)

06.05.2021 4 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Dočetla jsem na druhý pokus. Už ani nevím, proč jsem to poprvé nedočetla. Kniha byla boží!
I přes její tloušťku se četla velmi rychle. Líbilo se mi, že byla zpracovaná z různých přepisů rozhovoru, kamerového záznamu, chatu nebo e-mailů a spoustu dalšího.
Kniha vás udrží napjaté od začátku až do konce.
Velmi se těším na druhý díl této série :)

20.04.2021 5 z 5

Na vlnách fantazie Na vlnách fantazie Chris Colfer

Skvělé!
Vydávání se do světa Connerových příběhů bylo něco nečekaného. Neskutečně se mi to ale líbilo.
Postavy mi neskutečně přirostly k srdci a vůbec se mi je nechce s dalším dílem opouštět.
Je to boží. Ale co jiného od Chrise čekat, že?

20.04.2021 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Tak tohle bylo boží!
Knížky jsem se ze začátku trochu bála. Ne všichni totiž umí psát dobré historické romány. Tohle ale byla pecka!
Autorka vám nenásilným vyprávěním přiblíží historii. Fantastické.
Kdybych knihu nečetla, asi bych neměla ani ponětí, co se to ve Španělsku vlastně dělo! Proč se o tom neučí tolik, jako třeba o Hitlerovi nebo Mussolinim?
Postavy i děj samotný jsem si neskutečně zamilovala. I slzy na konci tekly.
Doporučuji!

09.04.2021 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 3 Srdcerváči. Kniha 3 Alice Oseman

Co k tomu říct. Srdcerváči jsou neskutečná slaďárna se spoustou vtipů, ale i problémů.
Tento díl za mě byl nejslabší. I přes to jsem si ho ale neskutečně užila a mohla bych ho všem doporučit.
Ideální jednoduché, rychlé a milé čtení, u kterého se nasmějete :)

08.04.2021 4 z 5

Varování bratří Grimmů Varování bratří Grimmů Chris Colfer

Co k této sérii říct? Je naprosto skvělá.
Neskutečně čtivá a poutavá. Stránky doslova mizí pod rukama. Děj byl boží. Trochu jsem se toho bála, obzvlášť po konci 2. dílu, ale bála jsem se naprosto zbytečně. Pohádkový svět s notnou dávkou nostalgie!
Se sériemi mám většinou problém (a stejně tak i u seriálů). Přečtu (zkouknu) první díl a už se mi úplně nechce dál pokračovat. To se mi však u této série ještě nestalo! Jakmile dočtu jeden díl, okamžitě se začnu těšit na další. Chris to zkrátka umí!
Jestli bych mohla doporučit jedinou fantasy sérii, byla by to bez nějakého rozmýšlení tahle

06.04.2021 5 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Tato knížka byla neskutečně čtivá a s dokonalým příběhem. A to poselství, které čtenáři předala... neskutečné :)

07.03.2020 5 z 5

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

(SPOILER) Bylo to klišé? Jo... Užila jsem si to? Jo!
Ačkoli to byl děj předvídatelný a poměrně plochý, byl vlastně strašně milý a párkrát jsem se přistihla u knížky uculovat.
Jo... mohlo to být jednoznačně propracovanější - moc mi nevyhovovaly ty skoky v čase a taky ten konec - co se proboha stalo s tím obchůdkem? Zavřela ho? Zbořila? Prodala?
Ale ve výsledku fajn. Jako jednohubku k šálku kávy a zákusku rozhodně doporučuju :)

03.08.2023 3 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

(SPOILER) Jakože asi takhle... Od Darcy už jsem něco málo četla a asi jsem víc fanda těch děsivých baráků, než tohoto postapo nebo kam to zařadit. Čtení bylo ze začátku straaašně zdlouhavé a repetitivní, než se konečně začalo něco dít. Ale jinak to nebylo až tak špatný :D Ty příšerky jsem si představovala jako z filmu Barbarian (není to asi úplně přesný, ale co už) a trochu se bála v noci spát, jak jsem si ten horor připomněla :D Tím postapo nádechem mi to taky trochu připomínalo film Love & Monsters (oba filmy mimochodem doporučuju)...
Takže jo, celkem fajn a jsem zvědavá, jak se to v dalších dílech vyvrbí

27.07.2023 3 z 5