KillHurt KillHurt komentáře u knih

Spratek Spratek Steven Erikson (p)

První přečtená kniha od Eriksona. Ze začátku jsem si říkal, že jsem udělal chybu. Pak jsem ale pochopil všechno to nadšení, nostalgii, cit a oddanost, kterou Erikson k danému tématu má. Z knihy jde poznat, že je autor fanouškem každým coulem a nehodlá svými chybami pošpinit oblíbenou látku. Samotná kniha je odlehčená a rozhodně se netváří jako přelomová žánrovka. Je to oddychovka, kterou napsal fanoušek pro fanoušky, Jednou se vrhnu na Malaz. Tímhle mě přesvědčil.

17.06.2018

Tým číslo 10 Tým číslo 10 Masaši Kišimoto

Drobný odklon od Naruta a jeho výcviku. Příběh se soustředí na Shikamarua, Azuma a zbytek týmu. Střet s Akacuki je opět plný nových nápadů a smrtících technik. Postavy se dále vyvíjejí a navrch se dočkáme pár flashbacků, nad kterými je těžké neuronit slzu. Škoda, že už jsem dohnal vydavatele a budu muset čekat na další díly.

23.05.2018 5 z 5

Draci zimní noci Draci zimní noci Tracy Hickman

Přes druhý díl jsem se překousával podstatně hůř. Některé části byly nezáživné. Postavy se ploužily náhodně z místa A do místa B. Trochu příběh zachraňoval závěr, který přinesl požadované zvraty. Tento díl trpí klasickým syndromem prostředních dílů trilogie. První představí hrdiny, třetí má velký závěr, druhý vyplní čas mezi nimi. Přesto se těším na třetí díl a doufám, že více prostoru dostanou záživnější postavy (Raistlin a Tanis).

23.05.2018 3 z 5