Kikina105 Kikina105 komentáře u knih

Města zdí. Život a smrt obchodních center Města zdí. Život a smrt obchodních center Anna Beata Háblová

Byl to právě název, co mě přimělo knihu v knihkupectví uchopit do rukou. A jsem ráda, že se tak stalo. Bohatě ilustrovaná kniha přináší vhled do životního cyklu obchodních center. Proč tu jsou, k čemu slouží, jak zapadají do konceptu měst a co vše s sebou přináší. Od jejich počátků až po současnost. Teorie je doplněná praxí. Na stránkách se tedy setkávají jak světová obchodní centra (pasáže, domy), tak i ty české, na kterých si jasně dokážete představit jak fungují, jak jsou tvořeny. Pak si jen řeknete - "No jo, však je to obrovský barák s jedním vstupem a východem, kde člověk zapomene na plynutí času a svět se jakoby zastaví." Nejsem odborník na architekturu, jsem jenom laik co si ze zvědavosti občas přečte zajímavé knihy. Tato je bezesporu jedna z nich. Otevírá prostor pro vlastní otázky a snění. Skvělý počáteční bod (a nenáročný) pro rozšíření obzorů.

05.08.2021 4 z 5

Filozofie pro normální lidi Filozofie pro normální lidi Jaroslav Peregrin

Tuto knihu jsem dostala jako doporučenou k mému studiu na Filozofické fakultě. Čekala jsem, že bude napsaná více podrobněji než tomu doopravdy je. Zdá se mi, že je stručná až moc. Mnoho výrazů není vysvětlených, tedy že tomu rozhodně normální člověk rozhodně rozumět nemůže. Je to napsáno trochu zmateně a tak jsem se v tom chvílemi ztrácela. Ale k mému hodnocení, kniha je dobrá, jen né zase tak.

14.10.2014 3 z 5

Aerie / Zúčtování Aerie / Zúčtování Thomas Sniegoski

Tak na tento díl se opravdu už těším. První Padlí andělé a leviatan se mi hrozně líbil a dokázal mě bez problémů přikovat ke křeslu. Tak doufám že tento bude stejně tak dobrý, ba ne, ještě lepší. :) .... Dnes už ji mám úspěšně dočtenou a povím Vám. To co jsem od ní čekala, jsem také dostala. Je dále doporučuji.

22.03.2012