kh1989 kh1989 komentáře u knih

Údolí tyrannosaura Údolí tyrannosaura Douglas Preston

Dobrodružný příběh s trochou historie, tajemna a stříleček. Kniha mě nezklamala.

06.11.2022 5 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Moc se mi kniha líbila a těším se na pokračování, jelikož ten konec byl dramatický.

18.09.2021 5 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Od začátku bylo jasné, že to dobře nedopadne.

03.09.2021 4 z 5

Zachráněné dopisy Zachráněné dopisy Sandra Brown

Letní romance. K bazénu akorát, přečteno za odpoledne.
Znovu se k ní už nevrátím.

04.08.2021 4 z 5

Cesta mrtvých: Život a smrt Alexandra Nikolajeviče, lovce národa Mansů Cesta mrtvých: Život a smrt Alexandra Nikolajeviče, lovce národa Mansů Tomáš Boukal

Pěkná kniha o Mansech, že všech úplně nejlepší.

09.07.2021 4 z 5

Římanka Římanka Alberto Moravia (p)

Kniha se mi velmi líbila. Prostitutku vykreslil docela jako pozitivní postavu. Osoby s kterými se stýkala již byli vrazi a pokřivení charaktery a konec byl jako světlo v tunelu pro lepší život její, maminky a nenarozeného dítěte. Dávám plný počet hvězdiček pane Morávio.

02.04.2021 5 z 5

Slunečná farma Slunečná farma Hana Klenková

Smutný příběh. Jak se malá Miki dostane z bídy na Slunečnou farmu a tam se rozvíjí její osobnost. Poté bydlí s farářem a nakonec s tetou, která ji vede na scestí. Být bohatá a žít se svojí láskou nebo si uvědomit odkud pochází a jít si za tím?
Ani jedna varianta ji neudělá šťastnou. Dostává se na dno a ztrácí víru.... A v té chvíli se objeví lékař a otevře ji oči. Naštěstí prozření.
Dle obálky a názvu jsem se domnívala, že půjde o oddychové čtení, ale nikoliv. Autorka ukázala, jak je svět prohnilý a co jsou lidé schopni udělat. Také však ukázat víru v sebe sama a lepší život. ????

08.03.2021 3 z 5

Zvěrolékař a jeho přátelé Zvěrolékař a jeho přátelé James Herriot (p)

Opět skvělá kniha. Kapitola o blechach ve mě vyvolala souvislé drbání... :)

23.01.2021 5 z 5

Romeo a Julie z Osvětimi Romeo a Julie z Osvětimi Francesca Paci

Kniha, která nemohla mít šťastný konec.

31.10.2021 4 z 5

Vražedné pouto Vražedné pouto Tijan (p)

Kniha se mi hodně líbila.

31.10.2021 5 z 5

Moc se mi Poe líbí, je bezkonkurenční.

03.09.2021 5 z 5

Zámek Zámek Franz Kafka

Kocourkov od první do poslední stránky s vůní tajemna. Nemyslím, že se ke knize znovu vrátím.

30.08.2021 3 z 5

Obklíčeni slony Obklíčeni slony Iain Douglas-Hamilton

Je zajímavé číst knihu vydanou před více než padesáti lety. Jejich názory v té době a teď jsou radikálně jiné. Kniha se mi líbila až na nějaké pasáže, které jsem musela přeskočit, jelikož jsem milovník zvířat a nedělalo mi to dobře. Dávám čtyři hvězdičky. :)

24.07.2021 4 z 5

Ráda jsem se vrátila do dětských let. Foglar a jeho temné uličky uchvátí i po tolika letech.

24.05.2021 5 z 5

Chléb na vodách Chléb na vodách Irwin Shaw

Nejdříve jsem nechápala pointu knihy, a pak to nabralo spád a nemohla jsem se odtrhnout a čekala, jak to skončí. Mít růžové brýle někdy nejsou na škodu obzvláště v tomto případě.

29.03.2021 4 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Kdo by řekl, že hlavní dějovou linkou bude postel? A ta postel bude klíčová ve všech směrech ?
Jinak to bylo porno a fantas. Pro mě dvě hvězdy a znovu ji číst už nikdy nebudu.

20.03.2021 2 z 5

Věř mi Věř mi Kylie Scott

Moc se mi líbila... Strach, nebezpečí a láska. Pěkná kombinace. :)

11.02.2021 5 z 5

Tajnosti pařížské Tajnosti pařížské Eugène Sue

Dobro zvítězilo nad zlem a každý zlý dostal, co mu patřilo.

14.01.2021 4 z 5

Ruckus: Šílená láska Ruckus: Šílená láska L. J. Shen

Byla to výzva. Kniha dostává jednu hvězdu za sexy obálku. Obsah už tak zářivý nebyl. Tuto tématiku mám ráda, ale v tomto případě to byla nuda a ztráta času.

04.01.2021 1 z 5

Chobotnice z Čertovky Chobotnice z Čertovky Ota Hofman