ketrin0773 ketrin0773 komentáře u knih

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Od včerejška, kdy se mi konečně dostala do rukou, jsem se praktický nesoustředila na nic jiného.

Když jsem před rokem poprvé četla první díl, skončila jsem u druhé stránky. Pár týdnů zpátky jsem to zkusila znovu, už jen proto, že nerada nechávám nějakou knihu nedočtenou.
Tentokrát jsem se do světa víl naprosto zamilovala a do týdne jsem měla přečtené oba díly. A pak mi nezbylo nic jiného, než netrpělivě čekat na tenhle.

Od začátku do konce jsem byla naprosto pohlcena dějem.
Vedle rodiny Rhyse a Feyre jsem si hodně oblíbila Lucie a. Byla jsem ráda, že udělal to, co udělal. I když ho tam bylo na můj vkus málo.

Nevadily mi ani časté sexuální scény, prostě tam byly a já si nehodlala kvůli nim kazit dojem z knihy. Na jejím dojmu to pro mě nic neubralo.
Spíš jsem se naplno ponořila do vztahů mezi vladaři, Rhysovým dvorem a sestrami Feyre. A do války, ve které neměli moc velké šance, a přesto se do ní pustili.

Tamlin... Nejsem si jistá, co si o něm myslet. Neměla jsem ho moc v lásce ani, když ho Feyre milovala. Po tom, co udělal na konci druhého dílu a z počátku i v tomto, jsem si byla jistá, že ho prostě NEMÁM ráda. I Juriana jsem si oblíbila víc...
Ale pak se ukázalo, že možná není tak úplně špatný, snad jen plný vzteku.

Ten konec byl ohromující. Možná to tak nepřijde všem, ale já se prostě nedokázala odtrhnout a neustále jsem trnula strachem nad tím, jestli další mrtví nebudou jedni z těch, pro které bych plakala společně s Feyre.
Tušila jsem, že v tom sami nezůstanou, koneckonců poslali pro posílí, že? Ale nečekala jsem, že jich přijde tolik, obzvlášť pokud se jednalo o jisté vladaře. (Takový Tamlin Ex machinace).

Bylo mi líto všech, kteří nakonec přišli o život a fandím Feyre, aby se jí nakonec povedlo to, o co se po té bitvě snažila.

Nakonec můžu snad jen dotad, že se nehorázně těším na další díl.

11.04.2018 5 z 5