Kerolka_P. Kerolka_P. komentáře u knih

Zázraky otce Pia Zázraky otce Pia Renzo Allegri

Pro otce Pia mám velkou slabost a hltám každou knihu o tomto světci. Sympatické mi bylo nadšení autora, které je zřejmé z každého listu. Nicméně jednotlivé příběhy (logicky) působily zkratkovitým dojmem - rozumím, že nechtěl a co do rozsahu zřejmě ani nemohl zabředat do detailů - nicméně se domnívám, že to zvolené množství velmi stručných příběhů o zázracích může být až na škodu. Rozhodně bych člověku, který otce Pia nezná, spíše doporučila knihu od G. Amortha, která dává více (a z mého pohledu možná méně senzačně) nahlédnout do spirituality a osobnosti otce Pia.

12.10.2020 3 z 5

Bezhlavá kobyla Bezhlavá kobyla Eva Hudečková

Mám moc ráda Evu Hudečkovou a její moudrost. Kniha dává nahlédnout do velmi těžkých časů a do způsobu, jakým jim jedna rodina čelila. Líbila se mi!

10.09.2020 3 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Za mě vede Ove a Britt-Marie. Babička mi přišla jako slabý odvar, i když za přítomnost Britt-Marie zvedám o jednu hvězdu výš. Nezastírám, že zde byla řada hezkých míst a i silných momentů, zamilovala jsem si worse a jejich vztah s Elsou. Avšak míst, která mi připadala jaksi nadbytečná, bylo na mě příliš mnoho.

20.07.2020 3 z 5

Život Pána Ježíše Život Pána Ježíše Maria Valtorta

Jako u Života Panny Marie jsem byla vděčná za další vhled do těchto událostí. Nevím proč, ale četlo se mi to hůř než Život Panny Marie.

11.07.2020 4 z 5

Smrt maloměšťáka Smrt maloměšťáka Franz Werfel

A to se mi líbí, že se jen tak nedá! Velmi zdařilé Werfelovo dílko, které přečtete raz dva - a jedním dechem. Doporučuju!

23.06.2020 5 z 5

Ne vrah, zavražděný je vinen (4 povídky) Ne vrah, zavražděný je vinen (4 povídky) Franz Werfel

Měla jsem velmi vysoká očekávání. Zřejmě proto považuji "Nevraha" za méně zdařilejší Werfelovy počiny. Konec se mi věru nelíbil. Ale jinak velmi čtivé.

23.06.2020 3 z 5

Úterní ženy Úterní ženy Monika Peetz

Zaujalo mě zvolené téma - dokončení pouti do Lurd za zesnulého manžela. Vydržela jsem celkem 85 stran, než jsem usoudila, že mytí nádobí bude smysluplněji využitý čas. Nemůžu knihu hodnotit jako celek, ale do strany 85 působila velmi laciným dojmem.

23.06.2020 odpad!

Paní Dallowayová Paní Dallowayová Virginia Woolf

Neotřelé čtení. Ale krapet depka. Myslím, že zde bude platit pravidlo jednou a dost.

23.06.2020 3 z 5

Pražská legenda Pražská legenda Václav Renč

O nekonečné lásce Matky ke svým dětem. O Oskarově cestě od bohémství ke své podstatě, k Bohu. O tom, že nikdy není pozdě začít litovat a prosit o odpuštění. O to silnější, že se zakládá na skutečné události. A o to veselejší, že my už můžeme vidět mariánský sloup nový.
Knihu vřele doporučuji i těm, kteří poezii moc nemusí. Tato se čte sama. Konec jsem proplakala.

18.06.2020 5 z 5

Komorník v podezření Komorník v podezření Pelham Grenville Wodehouse

Někdy se řešením zapeklitých potíží může jevit vyloupení banky :)
Takové letní čtení, úplná oddychovka. Osobně jsem dle recenzí čekala vyšší dávku humoru, která se nekonala. Ale roztomilé to bylo.

17.06.2020 3 z 5

Žena v barvě vlčího máku Žena v barvě vlčího máku Noëlle Châtelet

Taková čtecí pohodička :) žádné drama plné zvratů, což jsem uvítala (těch úmrtí, holocaustů a psychologických dramat už bylo dost). Přečteno za chvíli, děj svižný, stran nepříliš. Navzdory poněkud kýčovité obálce se mi příběh jevil moc hezký, neotřelé téma sedmdesátileté dámy, která se rozhodne po smrti muže začít doopravdy žít a nebojí se razantních životních změn. Moc se mi líbí sledovat užaslé potomstvo přihlížející náhlému přerodu Marty. A já jí fandím! :)

17.06.2020 3 z 5