Kedzitka Kedzitka komentáře u knih

Toulky po stopách císařovny Sisi Toulky po stopách císařovny Sisi Dagmar Beňaková

Moc pěkná kniha. Čtivá. I písmo přátelské ke čtenářům. A na křídovém papíře. Krásné barevné fotky a historické pohledy jednotlivých míst. Moc se mi líbily také historické fotografie Sisi a jejích příbuzných. Spoustu jsem jich neznala. Zajímavosti ze života císařovny, co kde prožila. Také se mi líbí, že je tam napsáno, co je tam dnes k vidění. Většinou jsou to místa turisticky atraktivní. Autorka také odhaluje spoustu soch a památníků, které nejsou moc známé. Na místech, kde Sisi byla, i tam, kde nebyla. Tu sochu (bustu) v Piešťanech jsem také viděla. Ve výklenku lázeňského domu Irma. Bydleli jsme ale jinde. Na recepci mi řekli, že je to opravdu císařovna Alžběta. I na internetu jsem našla, že je to ta socha od Julia Jankovitse, jak píše autorka.

10.10.2022 5 z 5

Záliby císařovny Sisi Záliby císařovny Sisi Dagmar Beňaková

Opět nádherná kniha od autorky - už čtvrtá! Tolik nových informací a tolik nových překrásných obrázků! A také fotky replik císařovniných šatů! Nejvíc mě bavily kapitoly o módě a o špercích a také o Alžbětiných zvířatech - psech a koních. Je tu i o dietách a o tom, jaká byla Sisi velká sportovkyně. Nevěděla jsem, že také šermovala a ráda plavala. A že vyzkoušela i jízdu na kole! Jsou tu i fotografie Alžbětiných kreseb! Měla talent. Hodně se dozvíte také o Andrássym.

03.03.2024 5 z 5

Dopisy od Sisi – Dosud nezveřejněná korespondence císařovny Dopisy od Sisi – Dosud nezveřejněná korespondence císařovny Alžběta Bavorská

Nádherná kniha! Fundovaná! Koupila jsem ji pro svoji maminku a pak jsem ji se zájmem přečetla i sama. Oběma se nám moc líbila. Máme i další knihy od autorky a těšíme se, zda nějakou knihu vydá i letos.

27.01.2024 5 z 5

Za sluncem po stopách císařovny Sisi Za sluncem po stopách císařovny Sisi Dagmar Beňaková

Překrásná kniha! Plná nádherných obrázků a zajímavých informací. Hned mám chuť vydat se po stopách císařovny Sisi. Líbil se mi už první díl - Toulky po stopách císařovny Sisi, kde se píše o Bavorsku, Rakousku, Čechách, Slovensku a Maďarsku. A tato kniha je volným pokračováním. Středomoří i Madeira. Sisi byla skoro všude. I v severní Africe. To mě překvapilo. Slavný je její palác na Korfu. Moc mě bavila také kapitola o jejím pobytu na Mallorce nebo v Benátkách, v Římě, v Paříži a také na Riviéře. Na začátku je krásný citát císařovny o cestování.

23.04.2023 5 z 5