Kaytria Kaytria komentáře u knih

Jedinečný nůž Jedinečný nůž Philip Pullman

Knížka je to velmi zajímavá, poměrně čtivá a povedeně promyšlená. Tak uvidíme, jak na tom bude třetí díl. :-)

02.05.2015 5 z 5

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Kniha mě velmi mile překvapila. Sice jsem už znala film, takže jsem věděla, do čeho jdu, ale jak byl film Eragon špatný a kniha vynikající, tak to mohlo být tady naopak. A hle, nebylo. Kniha měla výborný spád, nenechala mě ani chvíli chladnou, vytvoření nového světa bylo decentní ale promyšlené a všechno perfektně zapadalo do sebe. Těším se na další díl.

07.04.2015 5 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Čtu tu spoustu a ještě víc negativních komentářů, ale ráda se připojím na tu druhou stranu čtenářů. Nějak mi nejde posuzovat jen jednu knihu, ale celou sérii, ale i tak se to moc neliší. Pro mě je Píseň ledu a ohně ve všech směrech dokonalá a její důkladné propracování (a s tím spojené zdlouhavé popisy, dopodrobna prozkoumané detaily a občasné pasáže, kde se doslova nic neděje) mi dodává to, co přesně od knihy požaduju - úplně mě pohltí a odnese si mě do jiného světa. Požadovala jsem to u Tolkienova Pána Prstenů, u Paoliniho Odkazu Dračích Jezdců, u Lewisovy Narnie a povedlo se to i Martinovi. Kniha si může být jakkoli dlouhá a může obsahovat nudnější i poutavější pasáže, ale to k tomu patří. Kdyby se stále jenom zabíjelo, souložilo a intrikovalo, neuvěřila bych tomu tak, jako když se chvíli prostě nic neděje. Proto tyto knihy u mě zůstanou na vrcholu žebříčku, ať se děje cokoli. :-)

15.07.2014 5 z 5