katerina3502 katerina3502 komentáře u knih

Začátek knihy je fajn, zábavný, ironický, ale druhou půlku už to taková jízda není...takový švédský Forest Gump, ale přece jen tomu něco chybí...

20.12.2023 3 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

4.5* Výborná kniha, skvěle se čte, nádherné popisy přírody i povah lidí, kteří se do této divočiny dobrovolně přestěhovali. Chování otce otřesné, nechápu, že takovým to ty ženy tolerují, je to hnus. Půl hvězdy bych strhla za typický happy end, který byl dost předvídatelný.

22.06.2023 5 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Skvělý historický román, krásně vykreslená doba starého Říma a jeho obyvatel.

16.04.2023 5 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Skvěle napsaný životopisný román o jednom z největších malířů. Spousta detailů z jeho života byla pro mě novinkou. Rozhodně kniha stojí za přečtení.

25.03.2023 5 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Náročnější čtení, příběh velmi pomalý, ale obsahově vydařené dílo...ikdyž rozkol mezi Annou a Vronskim v závěru a smrt Anny je věc, o které se dá velmi polemizovat, i z takové situace se dá vyjít bez újmy na životech, názor, že pro lásku se má i zemřít prostě není mým osobním přesvědčením...navíc žárlivost Anny na konci knihy mi byla dost proti srsti a do té doby krásný milostný příběh značně klesl kvalitou...láska má být bezpodmínečná a plná důvěry, ne zabitá žárlivostí...

24.02.2023 3 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Velmi čtivý styl psaní, ačkoliv na ne zrovna lehké téma. Na tohle by lidstvo nemělo nikdy zapomenout, v některých částech mi opravdu běhal mráz po zádech (např. hledání tetovaných pro potažení knih jejich kůží). Tohle přežít muselo být šílené a ani se nedivím, že se Brasse po osvobození už k fotoaparátu nedokázal vrátit...

09.07.2023 5 z 5

Výborná kniha, děj rychle ubíhal. Kniha se mi rozhodně líbila více než film.

02.06.2023 5 z 5

To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 2. (To by se zvěrolékaři stát nemělo) To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 2. (To by se zvěrolékaři stát nemělo) James Herriot (p)

Skvělá kniha, která se čte sama. Děj rychle ubíhá a kniha je napsaná velmi příjemným stylem, u kterého člověk vypne a jen si užívá vtipné i smutné historky ze života venkovského veterináře. Určitě doporučuji všem a musím říct, že knihy mě baví mnohem více než seriál, ale i ten je taková oddechovka.

11.05.2023 5 z 5

Zvěrolékař na blatech Zvěrolékař na blatech James Herriot (p)

Četla jsem jako mladá a teď jsem konečně po antikvariátech a bazarech sehnala celou sérii. Ráda jsem se ke knize vrátila, krásné, vtipné i smutné příběhy venkovského veterináře psané s láskou ke zvířatou a nadhledem. Jako oddechovka skvělé čtení.

15.03.2023 5 z 5

Jáma a kyvadlo a jiné povídky (27 jiných povídek) Jáma a kyvadlo a jiné povídky (27 jiných povídek) Edgar Allan Poe

Četla jsem v rámci povinné četby k maturitě. Některé povídky mě nebavily, ale některé jsou naprosto dokonalé, jako Jáma a kyvadlo, Vražda v ulici Morgue, Černý kocour, či Zlatý brouk. Autor umí skvěle vykreslit hororové prostředí, pocity strachu atd.

05.09.2022 4 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Klasika ke které se velmi ráda vracím...

26.02.2024 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Tato kniha nepotřebuje ani komentář. Krásně sepsané vzpomínky na šťastné dětství a už méně šťastou válečnou a poválečnou dobu.

12.01.2024 5 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Výborná kniha, zejména konec je velmi svižný a ubíhá velmi rychle, film jsem neviděla, takže jsem uplně něvěděla do čeho jdu, ale vůbec to nebyla chyba zvolit tuto knihu. Opravdu napínavý příběh od začátku do konce, můžu jen doporučit.

08.11.2023 5 z 5

Převážně neškodná Převážně neškodná Douglas Adams

Škoda, že autor nepokračoval ve vztahu Arthura s Fenchurch, jinak pohodová kniha, ale na první díl to nemá.

21.05.2023 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

V civilizovaném světě si takovou brutalitu nedokáži představit. Zápletka s darovanou "samicí" a ten konec mě celkem překvapil, ale je to kniha, která mi stačila jednou, víckrát už se k ní nevratím...

02.03.2023 2 z 5

Nové pražské pověsti Nové pražské pověsti Václav Cibula

Záhadné a tajemné příběhy okrajových částí matičky Prahy. Za mě velmi dobře odvedená práce, velmi čtivé, měla jsem přečteno během pár dnů. Příběhy jsou smutné i radostné, možné i nemožné a je to krásná připomínka toho, že lidová tvořivost nezná mezí.

14.01.2023 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Zajímavý námět, velmi filozofický a nutí člověka přemýšlet, jednu hvězdu strhávám za některé minulé životy, které byly popsány zbytečně až moc zdlouhavě...

11.04.2024 4 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Skvěle napsaná divadelní hra

24.03.2024 5 z 5

Proč spíme Proč spíme Matthew Walker

Zajímavé čtení, spánek je zde rozebrán jak po chemické stránce, tak po stránce jednotlivých fází spánků a proč jsou důležité. Sice občas trochu tlačí na pilu s tím spát více než 8 hodin denně, jinak nás to zabije, ale určitě je to poučná kniha a obohatila mne o spoustu nových informací.

06.02.2024 5 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Absurdita války, stejně jako ve Švejkovi. Oproti Švejkovi je rozhodně čtivější, jednoduchý styl psaní, ale i tak kniha ke které se vracet nebudu, jednou stačilo. Některé pasáže byly pro mě nepochopitelné, např. když Natelyho děvka byla na Pianose z Říma dřív, než letadlo s vojáky a pak pokaždé věděla, kde Yossariana najít. Takových nonsensů je v knize na mě až přespříliš. Nicméně vystižení toho, že zbytečně umírají lidé ve válce, kterou vedou generálové a důstojníci, kteří se v klidu zavírají ve svých kancelářích, se autorovi velmi povedlo.

09.06.2023 3 z 5