katchamccall katchamccall komentáře u knih

Za zrcadlem Za zrcadlem Gena Showalter

O něco málo slabší než 1. díl, ale i tak jsem se odmítala hnout, dokud nedočtu :-).

24.03.2018 4 z 5

Nekrosarium Nekrosarium Petr Boček

Některé povídky byly slabší, jiné zase splnily účel a hůř se mi usínalo:). Ale celkově mě kniha zaujala a doporučuji ji dále "posránkům, co se rádi bojí".

07.01.2019 5 z 5

Pád Pád Lauren Kate

To docela bolelo. Hlavní hrdinka je tak příšerně ukňouraná, že měla lehnout popelem v momentě, kdy ji ten uťápnutej andělíček dal pusu. A nenarušovat po staletí zaběhnutou tradici. Absolutní ztráta času.

30.12.2018 odpad!

Wicca Wicca Cate Tiernan (p)

Nenadchne, neurazí...

20.12.2018 3 z 5

Svět poté Svět poté Susan Ee

Jedním slovem "AWESOME"!!! Během čtení mě hlodalo, že není přeložen 3. díl. Tudíž jsem nelenila a kontaktovala nakladatelství:).

Nakladatelství Motto od posledního dílu změnilo ediční plán a řadu young už několik let nemá zařazenou mezi edicemi. Bohužel nevím o tom, že by některé z nakladatelství skupiny Albatrosmedia, které vydává fantasy literaturu, uvažovalo o vydání třetího dílu. Mrzí mě, že pro Vás nemám lepší zprávu.

Takže tak...

21.11.2018 4 z 5

Pád andělů Pád andělů Susan Ee

Fantasy thriller a cena 79 kaček - to bylo asi jediné, proč jsem knížku koupila. Čekala jsem zase přeslazenou romanťárnu s totálně nezáživnym dějem. Omyl. Knížku jsem dala za 2 dny a byla to parádní jízda. Okamžitě jsem najela na druhý díl a už teď vím, že třetí díl přelouskám klidně v angličtině.

12.11.2018 4 z 5

J'adore New York J'adore New York Isabelle Laflèche

Na knihu jsem narazila ve výprodeji a za těch 99,- to bylo kvalitně oddechové počteníčko.

19.10.2018 3 z 5

Kdybys mě teď viděla Kdybys mě teď viděla Cecelia Ahern

Díky téhle knížce jsem si vzpomněla na své "imanigární" přátele z dětství a po 25ti letech si s nimi popovídala:).

02.10.2018 5 z 5

"Život je složitej." Dospívání je opravdu složitá záhada vesmíru a žádnej rodič se nenarodil jako "rodič". Děti chybují, dospěláci chybují a všichni se celý život učíme. I když je kniha určená jako YA, i ti starší si v ní najdou svoje.

25.04.2018 5 z 5

Napůl ztracený Napůl ztracený Sally Green

Tento díl byl pro mě nejlepší. Konec jsem obrečela a nejvíc poslední odstavec na poslední stránce. Emočně založenýho člověka to musí rozsekat.

22.04.2018 5 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Skvělý fantasy thriller, narvaný akcí a žádné přeslazené lovestory (i když se něco málo časem vyvrbí :-) ). Čtenáře to nutí i k zamyšlení (Černý a Bílý čaroděj a ne vždycky je Bílej ten klaďas ;-). Chování hlavního hrdiny naprosto chápu, vzhledem k tomu, jak se s nim už od dětství zacházelo). Dost často se objevují chyby v překladu, ale to je zanedbatelný nedostatek v porovnání s vyloženě nabouchaným dějem :-). Hodně povedené.

20.04.2018 5 z 5

Vytoužený milenec Vytoužený milenec J. R. Ward (p)

Upíry zbožňuju, téma LGBT přímo žeru. Ale tohle jsem nedala. Nelíbí se mi styl psaní. O to víc mě to mrzí, když jsou z Bratrstva všichni nadšení.

12.04.2018 2 z 5

Podělaným navrch Podělaným navrch Becky Albertalli

Neurazí, nenadchne. Nejvíc mě bavily myšlenkové pochody Molly. Kéž by mi bylo zase 17 :-).

28.03.2018 4 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Totální propadák to není, ale jelikož "pachatele" poznáte téměř na začátku, tak se žádné napětí nekoná.

11.03.2018 2 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Kniha mě mile překvapila. Od Vánoc byla založená v knihovně a nechávala jsem si ji jako "záložní čtivo". 1. světová válka a španělská chřipka není téma, na které bych mohla diskutovat a knihu jsem považovala za "nevhodný dárek". Jak moc jsem se zmýlila.
Ilustrace přidávaly na autentičnosti děje.

15.02.2018 4 z 5