KarolinaBer KarolinaBer komentáře u knih

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Kniha se mi velmi líbila. Od začátku se vcelku dal čekat výsledek, ale to v tomto typu literatury téměř vždy :) pro me ideální volba na dovolené. Běžné tyto knihy nečtu, ale na prolozeni jiných žánru super. Doporučuji :)

09.07.2022 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Po dlouhé době jsem četla romantickou knihu. Musím říct, že to bylo velmi příjemné čtení. Kniha byla v příjemném tempu (i když na můj v kus se to chvilkami trochu táhlo). Kniha je výborná pokud hledáte ten správný odpočinek ke kávě nebo čaji. Není to náročné čtení, ale taková ta správná oddechovka na zimní měsíce.

07.01.2022 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Kniha se mi velmi líbila. Osobně mam velmi rada první díly sérií, jelikož rada poznávat nové světy autorů. Za me super svět a příběh. Kniha je ctiva a akorát dlouhá. Nic se v ni zbytečně nenatahuje.

Molly Molly Agnieszka Lingas-Łoniewska

Kniha mě od začátku zaujala. Měla spad a byla čtivá. Částečně byla předvídatelná…knihu jsem přečetla za 2 dny, takže za me jednoznačně zajímavá kniha. Doporučuji, pokud mate rádi romantiku a akci, ale zároveň ne úplně červenou knihovnu.
Občas me Molly svým chováním naprosto vytáčela a nemyslím si, ze by byla tak hloupá, jak se občas zdálo z jejího chování. Na druhou stranu Molly byla takova bláznivka, ze se nikdy nedalo čekat, co udělá a jak zareaguje. Dodávala celému ději svou nepredvidatelností šťávu.
Viktor byl naopak velmi předvídatelný a více méně od začátku bylo jasné, co před Molly tají a co asi tak mohlo být tajného mezi jejich otci…
Konec byl pro mě částečně překvapivý. Takový konec jsem čekala a nečekala zároveň.
Za mě super čtení s drobnými výhradami :)

30.09.2022 5 z 5

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Na tuto knihu jsem se moc těšila. Musím uznat, ze jsem rada, ze jsem ji začala číst až když byl vydán i druhy dil. Nevim, co bych dělala, kdybych na nej musela rok čekat
Každopádně autorka opět nezklamala. Návrat do skvělého světa de opět povedl. Hlavní postavou Nikolaj… velmi me bavilo jeho vyprávění i vyprávění Zoji. Zoju jsem si v této knize velmi oblíbila, i když mi v předešlých dílech nebyla příliš sympatická. Nikolaj klasický vtipálek. Kapitoly Niny me tak první třetinu knihy příliš nebavily. Pak ale vše dostalo poradny spad. Posledních cca 150 stran precteno jedním dechem.
I přes mírně slabší start byla knihy opět výborná.

Cinder Cinder Marissa Meyer

Úvod do tohoto světa me opravdu nadchnul. Cinder jsem přečetla ha jeden den. Proste neslo přestat! Hned po doctení jsem nutne potřebovala další díly. Kniha se stala jednou z mých nejoblíbenějších vůbec. I když vím a znám Popelku, dej me velice bavil. Velmi se mi libilo jak autorka pojala dej.
Doporučuji těm, co mají rádi retelling pohádek nebo sci-fi/fantazy.

Cress Cress Marissa Meyer

Nejlepší dil z cele série. Cress se stala mou oblíbenou postavou v cele serii. Dej byl výborný, napínavý. Neslo přestat cist

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Za me super finále. Od začátku do konce zajímavý dej, který me vtáhl a neslo přestat knihu číst. Série Grisa celku velmi poutava. Výborný svět, do kterého se rada vrátím.

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Za mě osobně byl druhy dil zklamáním. Alina se mi vzdálila a přestala mi byt tak sympatická jako v prvním díle. Mal na tom byl obdobně. Stále pěkná kniha, která urcite stojí za přečtení, ale čekala jsem vice

03.01.2022 3 z 5

Začátek po konci Začátek po konci Jana Jordanová

Výborná kniha! Od začátku mě velmi zaujal svět. Nejdřív jsem netušila, co čekat a jak se vše bude vyvíjet. Ellie si mě naprosto získala a příběh jsem hltala jako o život. Výborná práce začínající české autorky. Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Už se nemůžu dočkat pokracovani.
Obálka se moc povedla! :)