Karoley Karoley komentáře u knih

Thyrsos Thyrsos František Halas

Příjemná sbírka erotické poezie, nic vulgárního. Doplněno vkusnými obrázky J. Štýrského. Nejvíce mě zaujala báseň Chuťové lásky a Dobrá rada ;))

Red Meat. Kniha první Red Meat. Kniha první Max Cannon

- Ty jo... zrovna jsem přefik čokla.
- Haf!
- Pardon. Chtěl jsem říct "pomiloval".

Opráski sčeskí historje 4 Opráski sčeskí historje 4 Jaz

Opráski 1 a 2 miluju, při čtení jsem se nahlas smála. U Oprasků 3 jsem se na několika místech pousmála a Opráski 4 mě zkrátka zklamaly. Asi jednou musely dojít ty super nápady, tady už je ten humor strašně na sílu.

03.01.2022 3 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Píseň ledu a ohně prostě miluju! Nejprve jsem viděla několik řad skvělého seriálu a pak při čekání na další díly jsem se ponořila do knih a strávila několik krásných měsíců ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy. Zamilovala jsem si Daenerys Targaryen, Jona Sněha, Tyrona Lannistra, Aryu i Sansu Stark, jejich příběhy mě nejvíc bavily a netrpělivě jsem očekávála, co jim osud připravil. Snad se Martin trochu pochlapí a ságu konečně dopíše, na poslední dva díly mám totiž už v knihovně připravené místo!

"Zima se blíží.."
"Ty nevíš nic, Jone Sněhu."

Sága ledu a ohně
5) Tanec s draky
6) Vichry zimy
7) Sen o jaru

Kluk z irských močálů Kluk z irských močálů Charles Lever

Tuhle knihu jsem našla jako malá ve stodole na chalupě a byla z ní celá unešená. Byla to nejspíš první kniha, kterou jsem přečetla z vlastní iniciativy. Možná si ji přečtu znova, přece jenom je to už přes 20 let :))

04.01.2022 5 z 5

Red Meat. Kniha třetí Red Meat. Kniha třetí Max Cannon

Vtipná záležitost, nejvíce mě bavily postavy úchyla Earla a mlékaře Dana, který vždy nemilosrdně setře malou holčičku Karen. A ty názvy stripů jsou fakt boží, i když k obsahu se nijak nevážou ;)

Volně neprodejný přípravek na uvolnění humoru
Pářící se potrava pakoně
Překypující vaječník nudy
Zduřelý cecek strnulosti

Red Meat. Kniha druhá Red Meat. Kniha druhá Max Cannon

Inkubátor pro shnilá vejce
Průmyslová nehoda v továrně na smích
Volně dostupný protijed na projevy přízně

Vražda z nevinnosti Vražda z nevinnosti David James Smith

Otřesný případ, kdy dva desetiletí školáci ubili k smrti dvouletého chlapečka. Kniha sleduje průběh vyšetřování a soudní řízení. Četla jsem knihu už dávno, nebylo mi z ní dobře. Dnes jsem koukla na internet, co se s malými vrahy stalo - v 18 letech byli propuštěni na svobodu a žijí v utajení. Jeden z mužů byl již dvakrát odsouzen za držení dětské pornografie..

01.01.2022 5 z 5

Dr. Emil Holub (Africký cestovatel) Dr. Emil Holub (Africký cestovatel) Jindřich Dlouhý

Z téhle knihy jsem čerpala informace při psaní seminární práce o Dr. Emilu Holubovi. Perfektně jsou popsané jednotlivé výpravy do Afriky.

27.12.2021 5 z 5