Karin94 Karin94 komentáře u knih

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Opäť ďalší príbeh z pera autorky. Dávam do pozoru, že táto spisovateľka je ťažko návyková a keď začnete, nebudete vedieť prestať.

Prečítať túto knihu mi trvalo presne dva dni! A znova nám Freida ukázala, že vie písať pútavé príbehy, ktoré sa čítajú doslova samé, ľahko a majú nečakaný koniec.

Žiaľ tejto knihe musím odoprieť jednu hviezdičku, pretože aj keď ma bavila (aj keď popravde neviem prečo, keďže celú knihu sa tam dokopy nič nedialo) mala svoje mínusy.

Strašne mi vadila hlavná postava a jej chovanie. Kto si knihu prečíta, tak zistí aj sám a ak vám vadiť nebude, tak potom som asi iba ja typ, ktorý sa ľahko rozčúli.
Popri čítaní natrafíte na rôzne vety, ktoré sa často opakujú. Buď sú napísané rovnako, alebo inými slovami, no ich podstata zostáva rovnaká. Nemalo by ma to až tak trápiť, ale mne to už po čase liezlo na nervy.

Inak knihe nemám vôbec čo vytknúť. Maximálne len toľko, že ten koniec mohol vyvŕbiť do lepšieho wow efektu, inak odporúčam.

22.02.2024 4 z 5

Anatómia lži Anatómia lži Freida McFadden

„Dvaja ľudia môžu udržať tajomstvo len vtedy, ak je jeden z nich mŕtvy.

Wow a ešte raz wow! Som nadmieru spokojná! Nielen, že som po dlhej dobe natrafila na fenomenálny thriller, ktorý len tak odsýpal a bol miestami aj dosť nepríjemný, ale zároveň som aj našla autorku, ktorú z určitosťou môžem zaradiť medzi TOP!

Novomanželia Tricia a Ethan hľadajú svoj vysnívaný domov. Navštívia odľahlé sídlo, ktoré kedysi patrilo uznávanej psychiatričke Adrienne Haleovej, ktorá pred tromi rokmi zmizla. Počas obhliadky ich v dome uväzní silná zimná búrka. Nemajú šancu uniknúť, pokým sa snehová smršť neskončí. Pri hľadaní knihy, ktorá by ju zabavila, narazí Tricia na tajnú miestnosť. Nájde v nej zvukové záznamy všetkých pacientov, s ktorými kedy doktorka Haleová pracovala. Pri počúvaní kaziet sa dozvedá o desivom reťazci udalostí, ktoré viedli k záhadnému zmiznutiu doktorky Haleovej. Až na poslednú, ktorá odhalí celú desivú pravdu

Úžasne prepracovaný dej, dobre premyslená zápletka, nečakané zvraty, dusivá atmoška, napätie, a fantastické rozuzlenie celej knihy! Ešte k tomu aj krátke kapitoly, čo je pre mňa veľkým plusom. Čo sa týka thrillerov mám v poslednej dobe pocit, že ma už ničím nemôžu prekvapiť. To je aj dôvod, prečo som na ne trochu zanevrela. Ale toto bola bomba!

Ak vás bavila od autorky kniha Pomocníčka, tak toto zhltnete ešte rýchlejšie! Ja osobne si netrúfam povedať, ktorá z nich bola lepšia.

Inak mimochodom, už čoskoro vyjde druhý diel Pomocníčky s názvom - Tajomstvo pomocníčky. A takisto čoskoro aj jej nová kniha pod názvom Za zamčenými dveřmi. Ja sa už neviem dočkať

02.02.2024 5 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Toto sú už len také bonusové zbierky epizódnych príbehov, dopisov a autorkiných poznámok ku knihe Kroniky prachu.

Myslela som si, že táto časť bude istým pokračovaním jednotky, dozvieme sa ako sa darí postavám a pod. Síce to tu bolo, ale princíp knihy bol inde. Spisovateľka sa skôr venovala témam ako napr. prečo si vybrala také postavy a ich povahy alebo prečo napísala historický žáner, či prečo vybrala knihe názov Kroniky prachu a kopec ďalších zaujímavých tém.

Ak vás aj takéto informácie ohľadne knihy zaujímajú, určite si to prečítajte.

04.03.2023 4 z 5

Drahá Ava Drahá Ava Ilsa Madden-Mills

„Nezáleží na tom, akou cestou sa vyberiete, či je krásna, hladká, škaredá, tvrdá, vydláždená alebo vyjazdená, je to vaša cesta. Podstatné je, ako sa skončí.”

Hlavná hrdinka Ava sa ocitne v lese, kde sa jej niečo stalo, ale vôbec si nepamätá čo. Má podozrenie, že bola znásilnená, ale ani polícia jej nevie pomôcť, keďže na tú noc nemá žiadnu spomienku. Ava je odhodlaná, že za každú cenu zistí čo sa jej stalo, a tak sa vracia na školu, kde predtým chodila. Jediní, koho Ava obviňuje sú Žraloci - bohatí chalani rodičov, ktorým patrí mesto a ktorí si myslia, že všetko na čo si ukážu patrí im.

Zaujímavý príbeh, ale myslela som si, že to bude nejaký extrém, keďže je aj v úvode napísané, že sa odporúča od 18+. Autorka sa venuje dosť neľahkým témam, ale samotný príbeh mi miestami prišiel, akoby mal byť v kategórii pre mládež, keď si samozrejme odmyslím sexuálne scénky. Neviem prečo, asi kvôli tomu strašne presladenému a teenegersky písanému deju.

Po tom, čo sa stalo Ave som si myslela, že zostane nejak traumatizovaná, ale bola až príliš silná a bojovná, čo mi v tomto prípade došlo celkom nereálne.
Chalani, Žraloci, ako ich nazývajú, majú tiež dosť smutnú minulosť, ale neboli mi sympatickí všetci. Niektorí z nich boli arogantní hňupovia, dokázali sa povyšovať len preto, lebo ich rodičia sú "niekto" a tým pádom im bolo všetko odpustené.
Najviac mi bol sympatický Knox s bratom Dane a Knoxov najlepší kamarát Chance.

Napriek tomu, že som očakávala niečo temnejšie a krutejšie sa mi príbeh veľmi páčil, lebo aj keď som stará koza, ešte stále ma neomrzel tento young adult typ knihy. Odporúčam ho všetkým aj keď je zo školského prostredia.

27.02.2023 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Po knihách ako bola Trhlina, či Hlad a Smäd som chcela vyskúšať ešte niečo desivejšie a hrozostrašnejšie. Úprimne, tieto pocity medzi týmito troma príbehmi zanechala vo mne iba Trhlina.

Knihy som sa naštastie nebála (keď nepočítam iba obavy z toho, čo ma bude pri knihe čakať a radšej ju odložila.)

Najviac ma mrzí, že som si príbeh vybrala v tomto ročnom období a nie cez zimu. Cez zimu by kniha mala väčšiu autentickosť.

No poďme ale ku knihe, ktorú musím pridať žiaľ k priemerným. Celkový príbeh nebol až tak zlý. Neskutočná psycho kniha, kde námet sa mi páčil, ako aj tá napínavosť a nepríjemné pocity, ktoré Karika dokáže vyvolať u čitateľa. Lenže prosím pekne ten koniec? To bolo čo? Autor sa snažil až príliš zatlačiť na pílu, no nejak žiaľ nevydalo. U mňa sklamanie.

10.09.2022 3 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Opäť som okúsila niečo z pera tejto autorky, ale predovšetkým som chcela vyskúšať ešte niečo temnejšie a viac mysteriózne.

Tento príbeh nás vtiahne do histórie statku, kde sa dejú veľmi divné veci. Hlavná hrdinka Ruthie sa so svojou sestrou a mamou presťahuje na to isté miesto, kde v minulosti brutálne zavraždili Saru. Jedného rána zmizne Ruthina mama Alice a Ruthie sa rozhodne, že urobí všetko pre to, aby ju našla. Začne maminou spálňou, kde pod podlahou nájde starý denník patriaci Sare. Ruthie je tak vtiahnutá do prastarého tajomstva a zistí, že nie je zďaleka jediná, kto na tomto statku hľadá niekoho zmiznutého. Môže všetko zastaviť, avšak otázkou je, či sa jej to podarí.

Bavilo ma čítať naozaj úplne všetko, či minulosť, prítomnosť, alebo samotný denník Sary, ktorá žila v roku 1908, a ktorý bol zároveň plný zaujímavých informácií z histórie a mal za mňa veľké plus.

Okrem toho v tejto knihe napätím autorka vôbec nešetrila. Aj tu sa mi páčil jej pútavý štýl písania. Je pravdou, že jej príbehy musíte čítať s porozumením, aby ste ich nakoniec pochopili správne, pretože za mňa píše dosť chaoticky hlavne čo sa týka postáv a vy sa tak ľahko môžete stratiť v príbehu. Práve s tým som mala tentoraz najväčší problém. Pani autorka sa rozhodla, že pridá novú postavu Katherine, ktorá sa z ničoho nič objavila a ja som nevedela kto to je. Netušila som, či má nejaký súvis s Ruthie, Sarou alebo či za tým bude niečo iné.

Príbeh bol duchárny a ten najväčší bojko z duchov sa pravdepodobne báť bude, ale z môjho pohľadu to kľudne odporúčam aj začiatočníkom, ktorí chcú vyskúšať niečo temné. Ja som sa úprimne nebála. Príbeh vo mne spôsobil skôr zimomriavky ako strach.

04.09.2022 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Príbeh, ktorý nás prevedie zákutiami ľudskej mysli, kde budete krútiť hlavou, smútiť, ale hlavne nebudete chápať. Presne ako sa hovorí, karma je zdarma.

Hlavná postava Amber prahne po luxuse a bohatom živote a nebráni jej v tom absolútne nič, aby si svoje plány uskutočnila. Daphne, je druhou hlavnou postavou, a zároveň sokynou Amber, ktorá ten luxus a bohatstvo má. No žiaľ nič nie je také ako sa možno na prvý pohľad zdá.

Ak ste čítali knihu Za zatvorenými dverami, tak je trochu podobná tejto. Každopádne táto ma sklamala so svojim nudne natiahnutým opakujúcim sa dejom a keď nepočítam kapitoly o Daphne, tretiu časť a samotný záver, tak ma kniha úprimne nudila.

Ku koncu knihy čakajte napätie a veľa prekvapivých zvratov. Ak máte radi takéto psycho knihy, určite vás nesklame

05.08.2022 3 z 5

Nasleduj ma Nasleduj ma Michaela Zamari (p)

“Nič si nepremeškal,” chvatne som ho opravila a pohladila po tvári, “nech si myslíme, že môžeme čas, akokoľvek ohýbať, na niektoré medzníky sme malí páni. Keby sme sa stretli skôr alebo neskôr, mohli by sme sa minúť. V názoroch, v cieľoch, v prioritách. Ja by som nebola tou, ktorá sa ti páči, ty by si nebol tým, ktorého milujem.”

Na túto knihu som sa obzvlášť tešila. Nielen pre jej nádhernú obálku a samotný príbeh, ale aj preto, že som čakala, že to bude hlavne o romantike dvoch mladých zamilovaných ľudí, ktorí precestujú skoro polku sveta. Avšak kniha nie je “obyčajná” romantika, ktorú možno veľa z vás očakáva rovnako ako to bolo aj u mňa. Romantické to bude, ale určite neočakávajte od deja nejaké zvraty alebo príbeh plný erotiky. Táto kniha je hlavne plná nádherných a inšpiratívnych myšlienok a dôležitých tém. Autorky sa v nej venujú kyberšikane a šikane, poruchám príjmu potravy, zrade, násiliu a iným oblastiam života.

Pri knihe som sa vôbec nenudila. Mala pútavý a taktiež dobrý a ľahký štýl písania, nič nebolo silené ani prehnané. Kapitoly boli písané z pohľadu obidvoch hlavných postáv, čo sa mne osobne veľmi páčilo. Mohli sme vidieť, čo sa odohráva v hlave jednému aj druhému. Navyše by ste nepovedali, že to písali Slovenky a taktiež som nevedela rozoznať, ktorá autorka písala ktorú časť.

Spolu s hlavnými hrdinami sa vydáme na výlet do Dubaja, Thajska, Vietnamu či na Srí Lanku, ale aj do iných kútov sveta, kde sa dozvieme kopu zaujímavých informácii o týchto miestach, ale aj o samotných hlavných hrdinoch a ich pomaly začínajúcej láske. Hlavné postavy Lucka a Jason boli za mňa perfektní. Baja a Miška do nich vložili celé svoje srdce. Také starostlivé, dôverné, dobré a silné osobnosti nevidieť v každom románe.

Kniha Nasleduj ma vám povie príbeh o tom, čo sa stane, keď sa tieto dve srdcia nečakane spoja. ️

Napriek väčšine plusom mohla mať knižka o čosi menej strán a trochu rýchlejšie tempo. Inak nemám čo vytknúť.

27.05.2022 4 z 5

Kľúč Kľúč Kathryn Hughes

Od autorky som doteraz čítala zatiaľ iba knihu List, a keďže tá sa mi veľmi páčila, chcela som od nej vyskúšať opäť niečo nové. Už teraz môžem povedať, že autorku vďaka týmto historickým knihám zaraďujem medzi svojich obľúbených spisovateľov, pretože ona vie ako na čitateľa. Jej príbehy vás vedia úplne vcucnúť do deja, vedia vás chytiť za srdce a zlámať ho na malé kúsky, sú romantické, tragické, poučné a zároveň smutné, až sa vám slza vykotúľa z oka. Dokonca tie príbehy vie napísať tak pútavo a napínavo, že to nemusí byť ani triller, aby ste mali zimomriavky úplne všade. Okrem toho Kathryn dokáže v jednej knihe opisovať niekoľko príbehov naraz, ktoré sú ale súčasťou jedného deja, a to je ďalšia vec, ktorá sa mi u nej páči. A o štýle písania ani nehovorím. Je úžasný.

Inak celkový príbeh mi veľmi pripomínal knihu Čo Clara zanechala. Nie úplne vo všetkom, ale vo väčšine určite áno. Kto čítal obe knihy, musí so mnou súhlasiť.

Čo sa inak príbehu týka, tak v ňom sa opäť prelína minulosť so súčasnosťou, ale viac kapitol tam je z minulosti. Obsah anotácie zodpovedá skôr kapitolám o minulosti. Každopádne čítame o rôznych ženách a ich životoch, o ich veľakrát smutnom osude, a celé je to veľmi zaujímavé.
Zo súčastnosti tam je príbeh o Sarah, ktorá sa rozhodne urobiť prieskum v bývalej psychiatrickej liečebni a tam natrafí na jeden kufor, za ktorým je oveľa viac tajomstiev, ako si myslíte.

Ako hovorím, príbeh bol nádherný, ale predsa nemôžem dať plný počet bodov, lebo mi strašne vadilo, ako pri tejto knihe Kathryn to písanie miestami doslova odflákla a čitateľovi veľakrát nie je úplne jasné, ako sa vlastne veci majú.
Ako som písala vyššie, toto je od autorky moja druhá kniha, tak keď tak nad tým rozmýšľam, List bol pre mňa o trochu lepší. Ale určite od autorky vyskúšam aj ďalšie knihy, pretože ich zbožňujem.

07.04.2022 4 z 5

On On Clare Empson

Táto kniha bola jedna veľká KATASTROFA! Už veľmi dlho som nečítala niečo tak nudné s dlhočiznými, zbytočnými opismi. Šancu som jej dala iba preto, lebo som sa naozaj tešila na rozuzlenie celej knihy a rôznych záhad, ktoré mali vyplávať na povrch, pretože vďaka zápletke v knihe ste to chceli čítať dalej, ale zápletka teda nič moc a navyše bola až príliš dlhá. Autorka tam opisuje fakt zbytočnosti, ktoré vás vôbec nezaujímajú. A celé rozuzlenie knihy, nestojí za to, aby ju niekto začal čítať. Naopak som chcela dať po dlhej dobe šancu knihe, ktorá ma ani trochu nebavila no po tejto knihe som si už nadobro istá, že sa už viac týrať takýmito knihami nebudem.

Okrem toho postavy boli všetky nesympatické. Ani jedna mi vôbec nesadla, alebo neprirástla k srdcu.
Catherine, ktorá prestane vďaka svojej minulosti rozprávať a neustále sa vďaka tomu ľutuje.
Lucian, ktorý sám robí chyby, ale vidí ich iba na ostatných. Taktiež sú úplne rovnakí aj ostatní. Jednoducho postavy v tejto knihe mi prišli ako jedna veľká telenovela a to myslím doslova.

Jedine úplný koniec bol pre mňa fakt prekvapivý, ktorý som vôbec nečakala, a myslela som si, že to skončí inak.

Takže za mňa aspoň kvôli tým zbytočne dlhým opisom, túto knihu neodporúčam. A ak má byť toto vrchol autorkinho "psychologického thrilleru", tak si od nej už nikdy nič iné neprečítam.

25.03.2022 1 z 5

Nelituju Nelituju Lenka Sadílková

"Někteří lidé vstoupí do našeho života a zase odejdou. Někteří zůstanou jen chvíli a navždy změní náš život."

Na vznik tejto knihy som prispela aj ja, a dakujem, že som mala možnosť prečítať si ju.

Dej a samotný príbeh bol vymyslený fakt dobre, a veľmi sa mi páčilo, ako tam autorka zmiešala pocity so smútok, so šťastím, so strachom a pod. jednoducho som čakala niečo v zmysle, že to bude iba presladená romantická kniha, o dvoch mladých ľuďoch, čo síce aj je, ale nie je to len o tom, čo som našťastie veľmi milo prekvapená. Celkovo som neočakávala nič veľkolepé.

Ale je tu jedna vec, ktorú musím napísať sem a nemôžem si to jednoducho odpustiť. Veľmi mi vadilo, aký vzťah medzi sebou mala Mia so Sebastianom. V jednej kapitole sa iba spoznali a doslova neznášali, a o ďalšie 3 kapitoly ďalej bez vysvetlenia sa začnú bozkávať?! A aj sexuálne scénky boli akési prirýchle. Prišlo mi to veľmi detinské ako aj samotné postavy.

Čo sa týka postáv, tak v určitých veciach sympatickí boli a dobre sa mi to čítalo, pretože ja zbožňujem takéto romantické knihy o mladých ľuďoch. Len skôr ma tu iritovalo niečo iné, a to ich povaha. Povahu mali skoro všetci ako teenegeri miestami ako také deti a vôbec som nemala pocit, že čítam vlastne o dospelých ľuďoch, ktorým je len tak mimochodom viac než dvadsať. Títo mi prišli na môj vkus príliš detinskí. Najviac mi vadila povaha Mie s jej "chlapským" zmýšľanim a aká bola tajnostkarská voči všetkým. Sebastiána mi bolo potom úprimne ľúto. Každopádne keď som čítala anotáciu som si myslela, že budem čítať o dvoch šestnásťročných teenegerov. (Neviem, kde som to nabrala. ‍️)

Ale hlavne škoda je to, že to autorka nenapísala na viac strán a hlavné postavy viac nepredstavila, a medzi nimi nebolo viac spoznávania a vyvíjanie ich lásky. Takto to bolo doslova vypluté v tenkej knihe a je mi to úprimne ľúto, pretože autorka naozaj talent má a je to aj vidieť, čo sa týka výmyslu deja alebo samotného štýlu písania.

25.02.2022 3 z 5

Habibi Habibi Baja Dolce

Presne trefný žáner do Dark romance, kde nechýbala temná romanca, ale ani vášeň.
Z knihy mám doteraz stále zmiešané pocity, pretože som očakávala trochu iný dej. Nebojte, niesom žiadna puritánka a sex a vulgarizmy mi vôbec nevadili, ale predsa by som z tejto knihy niečo odobrala a naopak zas niečo pridala.

Harry, ktorý žije dvojitý život. Cez deň pracuje v rodinnom vydavateľstve a cez noc sa mení na Habibiho, ktorý pracuje vo veľmi pochybnom nočnom klube.
Cassie, ktorá mi prišla v prvej polovici tiež sympatickejšia, keďže nepoznala Habibiho. Odkedy sa spoznali, obom sa zmenili riadne životy ale aj samotné povahy. Ona mi prišla po zoznámení s Habibim taká, že prišla aj o poslednú hrdosť a stále iba plakala, najprv som ju aj chápala, ale potom revala pre samé hlúposti, ktoré ma miestami už aj rozčuľovali.

Úprimne, bavila ma skôr prvá polovica knihy, ako druhá. V prvej polovici som sa ešte ako tak zoznamovala s postavami, a Harry mi prišiel sympatickejší a hlavne dávno som sa takto nenasmiala ako pri dialógu Harryho. Ďakujem, Baji. Za to druhá polovica sa otočila o 180 stupňov. Dozvedáme sa temnú minulosť Habibiho, a v tejto polovici, mi prišiel ako obyčajný chrapúň, pri ktorom som nevedela, kedy bude rozmýšľať hlavou a nie vtákom, a vyzná konečne Cassie city. Keď sa na to takto spätne pozerám, očividne nemám až tak veľmi rada knihy tohto typu. Asi sa prikláňam viac ku knihám, kde sa mužské hlavné postavy chovajú menej debilne a sú viac romantickejší. Stále ale neviem, kde zaradiť Habibiho. Jeho buď milujete alebo nenávidite, alebo ako ja, oboje. Každopádne Baja to napísala fakt excelentne a pútavo a stále som potrebovala vedieť ako to celé skončí a ako to teda bude s nimi dvoma.

Na záver sa chcem Baji poďakovať za možnosť prečítať si aj niečo nové, keďže som od nej čítala zatiaľ iba Placebo sériu a tá sa mi páčila o čosi viac, ale to neznamená, že si neprečítam ďalšie knihy, ktoré napíše, pretože píše fakt super a len tak ďalej. Ďakujem
P.S. Mimochodom, ananás na pizzu rozhodne nepatrí!

10.02.2022 3 z 5

Vianočná láska Vianočná láska Sophie Claire

"Ak veríš v úspech, veľmi pravdepodobne ho dosiahneš."

Pekný romantický príbeh, s atmosférou Vianoc a zimy, ktorý sa nachádza v malej dedinke Willowbroke v Anglicku. Autorka mohla zimu a hlavne Vianoce v knihe spomenúť viac, keďže čítame o Vianočnej láske. Spomenuté je tam toho fakt málo, a ku koncu sa hlavní hrdinovia nachádzajú v Provensalsku, kde je 18 stupňov. Inak štýl písania ľahký, oddychový, pekný, ale zároveň aj smutný. Celkový príbeh bol naozaj pekný, ale žiaľ chýbal mi tam trochu komplikovanejší príbeh. Takto to bolo za mňa veľmi ľahké, predvídateľné a "bez urážky" nudné. Autorka romantiku v knihe furt iba dokola naťahovala a na konci to urýchlila a vyplula to v pár strán knihy. Asi som veľmi náročný čitateľ, alebo ja neviem. Každopádne príbeh bol pekný, ale za mňa neurazí ani nenadchne.

Čítame o dvoch hlavných postavách. O Evie, ktorá žiaľ nemá v živote na chlapov šťastie, ale aspoň je večná optimistka s dobrým srdcom. Jej obchodíku Gombiková dierka som veľmi držala palce, aby sa jej darilo, a aby si všetky sny dokázala splniť, aj keď mala veľa neprajných ľudí okolo seba. Jakea aj pre jeho veľmi smutnú minulosť, keď mu umrela v dosť mladom veku milujúca manželka, som si ho napriek tomu nedokázala až tak veľmi obľúbiť, ako som chcela. Zo začiatku bol dosť arogantný, sarkastický a protivný, ale keď už poznáte celý jeho život a jeho samotného, hneď na nho zmeníte názor. Neskôr sa ukáže, že aj on dokáže byť milý a slušný.
Úplne najviac, ktorí mi v knihe liezli na nervy bol Tim (bývalý priateľ Evie) a Evie rodina. Všetci boli zahľadení do seba, manipulatívni, bez kúska srdca, ktorí dokázali iba urážať a myslieť na seba.
Najväčšia láska bol pre mňa aj tak Smoke. Psík Jakea. Také milé, verné zvieratko, ku ktorému sa každý choval s pochopením a láskou a som rada, že autorka ho zakomponovala do príbehu, lebo aj vďaka nemu, som mala vždy úsmev na tvári.

"Verím, že každý z nás má svoju spriaznenú dušu."

"Teraz už viem, že chcem, aby aj môj príbeh mal šťastný koniec. Zaslúžim si, aby ma niekto miloval pre to, aká som. Dúfam, že nájdem toho pravého, ktorý bude mať oči len pre mňa. Nechcem žiť v tieni inej ženy."

07.01.2022 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Milujem autorkine knihy, a hlavne zbožňujem jej štýl písania. Shari Lapena je jednoducho profík v zapletaní týchto medziľudských vzťahov a neočakávané konce.
Autorka síce nepíše dlhé knihy, ale aj tie, ktoré si mám možnosť prečítať, ma veľmi bavia.

Príbeh sa odohráva na predmestí, kde sa pozná skoro každý s každým. V jedno pondelkové ráno, nahlásila zmiznutie Amandy, ktorá mala údajne odísť z kamarátkou niekam na víkend. Lenže s kamarátkou nebola, a v nedeľu sa ani len nevrátila. Polícia začne zmiznutie vyšetrovať, až sa na koniec zistí, že Amanda je mŕtva.
Spojenie s tým sa odvíja aj príbeh rodiny, ktorá zistí, že majú syna, ktorý sa vláme do okolitých domov pre zábavu. Jeho matka to jednoducho nevie predýchať, tak sa rozhodne, že napíše listy, ktoré následne hodí do domov, ktoré jej syn ukázal.
No ale ako to bude nakoniec? Čo majú tieto dva prípady spoločné?

Myslíte si, že viete kto je vrah? Ste na veľkom omyle! Ja som tipovala štyroch ľudí, ktorí by mohli byť vrahovia. Čo myslíte, trafila som sa? Ani náhodou. Ten koniec ma úplne odrovnal, a mne padla sánka až na zem. Autorka dokáže čitateľa napínať až do samého konca.

Trocha čo by som vytkla je jediné to, že to autorka mohla poňat viac napínavo - nemyslím teraz čo sa týka vraha, ale celkovo knihu. A potom to, že mi to viacmenej prišlo ako nejaká detektívna zápletka a nie ako thriller.
Ale aj tak každopádne odporúčam! A už teraz sa teším na autorkine ďalšie knihy :)

10.11.2021 4 z 5

Krvavá hmla Krvavá hmla Mark Roberts

Neviem čo si mám myslieť o tejto knihe. Ak by som mala možnosť prečítať si ju znova, tak do nej úprimne nepôjdem. Námet knihy bol dobrý, ale strašne mi to tam pokazila jedna vec, o ktorej napíšem nižšie.

Dej knihy sa odohráva v zime v Liverpoole. Päť minút pred polnocou zazvoní detektívke Eve Clayovej telefón, kde sa dozvie, že počas spánku zmasakrovali šesťčlennú rodinu dve minúty od jej domu. Vrah svoje obete dáva do tajomného obrazca. Ale prečo? Kto to je? Je ich viac? A čo ma s tým spoločné Eva a jej minulosť?

Takto. Páčilo sa mi, ako autor sformuloval knihu fakt tak, že vás to poháňa čítať ďalej, kvôli kapitolám ako boli ukončené. Napätie tam začalo byť až od strany sto, okrem toho bola písaná pútavo až niekde tiež okolo sto strany, inak celková kniha bola za mňa nudná a ťažká. Autorov štýl písania mi prišiel ako od Sebastiana Fitzeka, keď ste čítali knihu Pacient, tak niečo na ten spôsob. Za čo musím dať obrovské mínus a mne to vlastne pokazilo vďaka tomu celú knihu je to, že vlastne čítame o sekte a celá kniha je písaná do takého nábožného duchu s Ježišom a pod., čo ja v knihe vôbec nemám rada a úplne som v tomto smere z toho sklamaná. Jednoducho pardon, musela som to sem just napísať, aby ste nedopadli ako ja, že teším sa na knihu, a potom vás bude čakať toto, čo vôbec nemusíte mať radi.

Detektívka Eva sa mi ako postava veľmi páčila, a bola mi sympatická. Všetko riešila, nemala vôbec žiadny strach a na všetko mala ako sa hovorí "nos". Nebudem rozpisovať každého zvlášť, pretože tam naozaj bolo dosť veľa postáv, čo ma inak na jednej strane aj mrzí, lebo potom je tá kniha celá chaotická

Pokiaľ máte radi knihy kde je príliš veľa krvi, v polovici aj napätie a nesie sa to do takého nábožného duchu, tak je kniha stvorená práve pre vás.

22.10.2021 2 z 5

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

"Proč chceš toho protivnýho chlapa za každou cenu zachránit?"
"Není protivný. Je jenom ztracený."

Táto kniha od autorky ma celkom bavila. Priznám sa, že som nemala bohvie aké očakávania, keďže ani na databázeknih kníh nemá nejaké extra veľké hodnotenie, ale príjemne ma prekvapila. Písané to bolo pútavo, vtipne a ľahko. Kapitoly sa rozdelovali najprv o Maximovi a potom o Sáre. Mňa viac bavili kapitoly o Maximovi, nie pre jeho sprostú povahu, ale vždy jeho kapitoly autorka písala tak prekvapivo a nečakane, že ste nevedeli ako sa zachová alebo povie. Týchto bad boyov v knihách ja môžem, aj keď celú knihu na nich dokážem nadávať a frflať, aj tak si ma nakoniec vedia získať. Napriek tomu ako bola písaná celá kniha, prišlo mi to veľmi urýchlene a čakala som od neho, že bude z neho väčší "hajzlík" než aký sa ukázal reálne, ale nevadí. Kniha ma aj tak pohltila natoľko, že som ju nedokázala prestať čítať, a úplne som sa do ich vzťahu vžila. Koniec ma v niečom vedel totálne prekvapiť, ale v iných veciach to bolo zas úplne predvídateľné a ku koncu to bolo aj trocha smutné.

Sára je tiché, hanblivé dievča s kníhkupectvom, ktoré zdedí po babičke. Keď sa povie vášnivý knihomoľ, zaručujem vám, že je to práve Sára. Ja sama tiež milujem knihy, ale ona bola do nich tak zamilovaná, že pred všetkými dôležitými vecami uprednostnila samozrejme ako inak - knihy. A keď poviem pred všetkým, tak fakt pred všetkým. S prísľubom financí je potom nútená prijať Maxa ako pomocnú silu do kníhkupectva. Maxim je úplný opak. On je taký narcis so strašne veľkým sebavedomím, ktorý si myslí o sebe, že je najdokonalejší na svete. Samozrejme okrem toho, že je aj narcis, je aj totálny bitkár a po poslednom prúsere, ktorý vyvedie, tak musí ísť pomáhať na dva mesiace verejne prospešné práce v kníhkupectve...a tam to celé začína....

Ona hanblivá. On drzý bitkár. Ako to dopadne, kým budú spolu tráviť čas celé 2 mesiace?

Knihu určite odporúčam pre všetky romantické duše, ktorí aspoň trochu ľúbia čítať o zlých chlapcoch a nevinných dievčatách :)

16.10.2021 4 z 5

Šepkár Šepkár Alex North

Kniha od Alexa Northa bola moja prvotina a musím povedať, že wow! Kniha bola fakt výborné, pútavo, napínavo a hlavne šialene písaná!
Od začiatku knihy až do konca, neviete prestať čítať, dokým nebudete vedieť, ako to celé skončí.
Kniha do strany približne 100 je napísane dosť napínavo ba priam by som povedala, že až hrôzostrašne a zaručujem vám, že budete mať na tele všetky chlpy postavené. Ďalšia polka knihy by som povedala, že by som ju zaradila skôr do detektívky, než aký bol začiatok, čiže thriller s prvkami hororu. Kniha je rozdelená na 6 časti a za mňa ma bavili viacej asi kapitoly Toma a Jakea, ale celá kniha bola jedna skvelá šialená bomba. Vôbec nemáte ani najmenší pocit, ako by to asi mohlo skončiť, a to je na tom to úžasné.
Za mňa iba jedna jediná veľká škoda, že sa to tak napínavo ako na začiatku knihy, netiahlo až do samého konca, pretože potom by som si mohla konečne po dlhej dobe povedať, že konečne som natrafila na správnu knihu. Čiže trocha mi to tam pokazila v polke tá detektívna časť, čo ale samozrejme nič nemení na samotnej knihe - kniha bola fakt dobrá! (To len ja som proste chybná, a od kníh očakávam fakt niečo napínavé a neviem ešte aké asi budem musieť fakt vyskúšať nejaký ten horor, aby som svoje očakávania naplnila )
Určite teda všetkým odporúčam, kto ma rád napínavosť, zimomriavky a trochu aj duchariny, tak je kniha stvorená práve pre vás

16.09.2021 4 z 5

Hvězda nad arabským peklem Hvězda nad arabským peklem Monika Wurm

Kniha je jedna totálna brutalita, ktorú určite ale určite neodporúčam slabším povahám.
Celá kniha bola krutá, krutá a ešte raz krutá. Nie raz som sa modlila, aby to už zašlo do niečoho lepšieho, a aby hlavnej hrdinke bolo aspoň o čosi lepšie. Cítila som s ňou od začiatku až do konca a po tejto knihe už nikdy nebudem súdiť ľudí, keď nebudem poznať ich osud.
Monika Wurm to napísala excelentne! Už dlho som nečítala niečo tak úžasne a ľahko napísané. Po tejto stránke si kniha zaslúži nie 5 hviezdičiek, ale rovno 10! Ak by som mala hodnotiť skutočnosť a zverstvá čo robili na ženách, čo pre nich znamenajú, a ako sa k ním správali, tak by to bolo za 0 bodov. Ale ako hovorím, kniha je naozaj skvelá, páčil sa mi aj autorkin štýl písania ako bola o tomto celom stopercentne informovaná a keď čitateľ knihu číta, vôbec sa v nej nestráca. Aj keď sa mi kniha naozaj veľmi páčila, musím Monikine knihy čítať veľmi zriedkavo, pretože ona ma skoro všetky knihy takýto typ žánru a úprimné, asi by som to nepredýchala.
Musím sa priznať, že knihu som čítala naozaj veľmi dlho z toho dôvodu, pretože bola veľmi krutá, ťažká a hlavne smutná.
Z posledných 15 strán som myslela, že sa rozrevem ako také malé decko.
Takže celkový dojem na knihu by som opísala troma slovami - som smutná, šťastná, ale aj poriadne nahnevaná.
Všetkým silným povahám odporúčam túto úžasnú knihu od Moniky Wurm.

P.S: Čo mi je najviac ľúto je to, že sa to deje aj v realite a o to je tá kniha ešte smutnejšia, keď si to ten človek uvedomí. A ďalšia vec je tá, že NIKDY, ale NIKDY nechcem ísť na dovolenku do Saudskej Arábie.

10.09.2021 5 z 5

Kníhkupectvo na Bylinkovom námestí Kníhkupectvo na Bylinkovom námestí Eric de Kermel

Krásna a príjemná oddychovka plná kníh od výmyslu sveta a s nádhernými citátmi.
Stále nerozumiem tomu, že túto prekrásnu knihu mohol vymyslieť spisovateľ.
Táto kniha bola nielenže pre mňa krásna, ale aj veľmi poučná.
Ak siahnete po tejto knihe, zaručuje vám, že každú jednu knihu, ktorá tam bola spomenutá, si budete chcieť prečítať.
Spisovateľ to naozaj bravúrne až excelentne napísal.
Je pravda, že túto knihu by som odporučila prečítať asi vyšším ročníkom ako som ja, pretože ja som im až tak nevedela porozumieť. A možno aj tie vyššie ročníky "knihomoľov" budú vedieť viac chápať aj knihy, ktoré tam boli spomenuté. Ak ich samozrejme niekto čítal. Ale aj tak si myslím, že sú všetky tak úžasne a krásne ako ich opisovala hlavná hrdinka Natália.
A všeobecne si myslím, že celé mestečko Uzes podľa autora ako ho opisoval, to musí byť jedna veľká nádhera. Keby som mala možnosť, idem tam okamžite!
Odporúčam všetkym :)

10.07.2021 4 z 5

Toto je druhé pokračovanie knihy My deti zo stanice ZOO, a aj táto ma veľmi bavila.
Takýto tip autobiografie ja osobne môžem, pretože to nie je len rozprávanie o svojom živote daného človeka, ale práve v tejto druhej knihe o Christiane F. sa naučíte a hlavne zistíte rôzne veci v živote, o ktorých ste možno aj vedeli, ale aj nevedeli. A nie je všetko len o drogách. Táto kniha mi prišla aby som to vyjadrila správnymi slovami taká náučná.
Až pri tejto knihe môžem povedať, že mi je Christiane F. veľmi ľúto, a pri knihe som mala až slzy v očiach. Niektorí si možno povedia, že je to len hlúpa narkomanka, ale ja vám zaručujem, že pri čítaní tejto knihy, zmeníte na ňu názor. Jasné, veľa veci bolo vysvetlené aj v jednotke. Ale toto je kniha vyrozprávaná/napísaná po 35 rokoch, a ten človek už má niečo v hlave a má aj dostatok rozumu, ako keď mal 12-14. Ja sa len Christiane čudujem, že pri takom množstve drog čo dokázala fetovať, dokázala tak inteligentne, milo a rozumne napísať knihu. A koľko vecí si pamätala ešte z pred roku 2000, že to nie je až možné. Písala to fakt od slova doslova, akoby to bolo včera. V tomto klobúk dole pre ňou.
No ale aby sme sa vrátili k pointe knihy, tak ten je taký, že každý vie, o čom kniha je. Je to o narkomanke, ktorá píše svoj život. Ja vám tentoraz nič bližšie k tomu nenapíšem, a nenapíšem ani to, či s tými drogami prestala alebo neprestala, proste nič. Jedine vám napíšem len to, že to naozaj odporúčam každému, aby si prečítal niečo o živote Christiane F. a vcítili sa do nej.
Posledné čo môžem dodať je naozaj to, čo je napísane v anotácii, a ani ja sama nemôžem tomu uveriť ako je to možné.
35 rokov, a ešte som neumrela. Koho by kedy napadlo, že sa dožijem 51 rokov?
áno, dožila sa v roku 2013, 51 rokov, teraz v roku 2021, sa dožila 59 rokov a stále žije! Nie, samozrejme jej neprajem smrť, dúfam že sa dožije ďalších 50 rokov, ale po prečítaní pokračovania My deti zo stanice ZOO tejto druhej knihy, sa aj ja naozaj pýtam, ako je to možné, že sa toľkého veku dožila. Pýtate sa prečo? Nepoviem. Poviem len toľko, že si to bežte prečítať a potom pochopíte, že prečo. Uvidíte, či sa to nebudete pýtať aj vy.

10.07.2021 4 z 5