karin4338 karin4338 komentáře u knih

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Super romanťárna. Priblíženie dánskeho spôsobu života a pohodového pohľadu na život a spoločnost.

24.01.2023 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Prijemne romanticke citanie s popisom svajciarej prirody. Keby sa ludia k sebe spravali tak ako v tejto knihe, zilo by sa krasne ;)

28.02.2023 5 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Adina prežila určite svoj život naplno. Samozrejme úspech a krása ide ruka v ruke so závisťou ľudí, ale slávni ľudia sa s touto skutočnosťou musia zmieriť. Vo svojom živote veľa videla, zažila, precestovala celý svet, spoznala hordu zaujímavých a výnimočných ľudí, zažila vojnu, slávu a pád celebrity. Bola svojská, huba nevymáchaná, ale bola to skvelá a jedinečná Adina.

25.04.2022 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Zatiaľ posledná časť. Krásne prepletené, súhvezdie blížencov ako orientačný bod...super. :D
Najviac, čo ma prekvapilo, že Rinus to mal tak rýchlo za sebou. Na to, aký to bol frajer, som myslela, že bude odolávať dlhšie. Bobr sa mi javí ako strašne zaujímavá postava. Tak som zvedavá, ako sa s ním Keplerovci vysporiadaju. Teším a na dalšie časti.

13.05.2020 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Brilantne napisany pribeh, ktory naozaj chyti za srdce. Autorku este vyhladam s jej ostatymi knizkami.

24.03.2024 5 z 5

Bolest: Zima komisaře Ricciardiho Bolest: Zima komisaře Ricciardiho Maurizio de Giovanni

Krásne napísaná knižka. Siahla som po nej trošku z recesie, aby som si trošku oddýchla od severských autorov a urobila som veľmi dobre.
Popis elegantného prostredia 30. rokov, kedy opera, bola najväčším kultúrnym zážitkom. Na druhej strane bolesť a bieda väčšinového obyvateľstva je tiež vystihnutá a strastiplná cesta ľudí, ktorý sa nenarodili v zlatej kolíske.
Taktiež idea, že nie vždy je vrah zlý a stále je viac možností pohľadu na situáciu okolo nás. A charizma komisára Ricciardiho vytvára zaujímavé prostredie zaujímavej doby.

20.07.2020 5 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

Autori opäť nesklamali. Zo začiatku bola knižka rozvláčná, ako Sebastian sledoval Vanju, ale na šťastie sa to potom rozbehlo a zvrat v podobe Hindeho úteku...klobúk dolu

15.04.2022 5 z 5

12. 12. 12. 12. Vítězslav Jareš

Zaujimava, premyslena detektivka. Autor to dal s prehladom. Zaujimave boli pasaze, ked citatel nevedel o koho sa jedna. Az o par kapitol neskor sa to krasne spojilo. Vzdy sa nieco dialo a to rozuzlenie na koniec…super.

31.08.2021 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Pecka....po Minierovi a Larssonovi najlepsia detektivka aku som citala

21.06.2020 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Uzastne,bravurne,excelentne. Vobec som nemyslela ze tato postava moze byt vrahom.co za magori mozu chodit po svete je vazne sila. :D malo to spad a nemohla som sa odtrhnut

29.04.2020 5 z 5

Einstein & Einstein Einstein & Einstein Marie Benedict (p)

Milevu som si velmi oblubila ked som videla serial o Einsteinovi.Velka skoda,ze sa nenarodila o par desiatok rokov neskor.Dnes by mozno pracovala v CERNe a spokojne by vychovala svoje 3 deti. Bravurny pribeh,a ked sa to naozaj tak stalo,tak klobuk dole.

19.08.2021 5 z 5

Butik Astor Place Butik Astor Place Stephanie Lehmann

Nádherne napísaná knižka dobre spoločensky situovanej Olive v roku 1907, ktorá sa v dobe mužov musela postaviť na vlastné nohy a bojovať za lepšiu budúcnosť. Naproti tomu Amanda, ktorá v roku 2007 číta jej denník a snaží sa zachovať svoj butik.
Jednoznačne doporučujem kto máte radi nostalgiu starej éry a krásné príbehy. :)

05.01.2021 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Zaujímavý príbeh. Trošku zmatok mám z paralelných svetov, pretože kedykolvek nad tým rozmýšlam, tak sa zamotám. Zo mna fyzik nebude, na to proste nemám bunky. :D ale inak super. :)

17.08.2020 5 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Krásny príbeh, od príbehu som sa nevedela odtrhnúť. Prvá knižka, čo som čítala a padlo pár slz. Nádhera.

13.08.2020 5 z 5

Prokletí: Jaro komisaře Ricciardiho Prokletí: Jaro komisaře Ricciardiho Maurizio de Giovanni

Komisár Ricciardi opäť nesklamal. Vraha som nevytušila do konca, ale krásne napísané, glanc 30. rokov, a opäť neskutočne ťažký život chudobných, čo si dnes človek 21. storočia v Európe ani nevie predstaviť. Giovanni proste "válí". :)

25.07.2020 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Super,za mna zatial najlepsia knizka od Keplera. Stale sa nieco odohravalo,spad to malo bravurny. Zaujimavy nahlad do minulosti Joony,to som necakala.
Pisecny muz vola...

17.04.2020 5 z 5

Láska z deníku Láska z deníku Sarah Jio

som nadšená, krásny príběh, kde sa Emily snaží dopátrať pravdy.

15.07.2023 5 z 5

Gardedáma Gardedáma Laura Moriarty

Velmi milo som prekvapena. Cora, Louise, zivot manzelov a parov v jednych najburlivejsich casoch nasej historie. Louise Brooks som nepoznala, takze dalsia historicka osobnost, ktora stoji za preskumanie.
Za mna super.

21.05.2023 5 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

krásný príbeh s veľkým prekvapením na záver. Krásne detaily, vždy sa niečo dialo. Opäť prelínanie minulosti a prítomnosti, čo však nevadilo. Spisovateľku som čítala po prvý krát, takže ju budem určite vyhladávat aj čítat aj jej dalšie knižky.

01.11.2021 5 z 5

Lanýže Lanýže Lenka Horňáková-Civade

krásné popísaný príbeh obyčajných neobyčajných zberačov lanýžov a ich ťažký život, na druhej strane úžastná spolupatričnosť medzi obyvateľmi mestečka, kde Pauline v kaviarni stmeluje i tých nejrozdielnejších ľudí.

14.03.2021 5 z 5