karel6356 karel6356 komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Doporučuji, čtivé až do konce, výborná myšlenka autora

22.01.2020 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Podařená detektivka, ze začátku nudná, ale pak se to rozjede. Hlavní postava sociálně labilní alkoholička, člověk se do ní dokáže lehce vcítit. Někdy mi vadili časté krátké jednoduché věty, které by se přitom dali spojit v souvětí.

07.02.2020 3 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

No tenhle díl jsem už četl z donucení a to jen přes vřelé sympatie k Vélinovi . Závěr knihy už byl jen vysvobození od tak perfektního prvního dílu.

24.02.2020 2 z 5

První čarodějovo pravidlo První čarodějovo pravidlo Terry Goodkind

Za prvé, lituji toho, že jsem to četl.....až ve 26 letech. Kniha na mě udělala velký dojem, který jsem dlouho od fantasy žánru nepocítil. Někdo píše, že příběh byl jednotvárný či postavy strohé, ale mě to nepřišlo. A proto doporučuji všemi deseti.

24.02.2020 5 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Výborný, fantasy hororový příběh, až na námořnický odborný žargon který nemusí každýmu sednout je to velmi kvalitní čtivo

22.01.2020 4 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Ne tak dobrá jako první díl, ale přesto doporučuji

24.02.2020 3 z 5

Midwichské kukačky Midwichské kukačky John Wyndham (p)

Velmi výborné sci-fi od velmi výborného spisovatele, který mě zatím nikdy nezklamal.

22.01.2020 5 z 5

Kámen slz Kámen slz Terry Goodkind

Super kniha, stejně kvalitní jako předchozí díl, trochu méně sado masa, za což upřímně panu Goodkindovi děkuju. Mučení ve stylu Mord-Sity bych už podruhý číst nezvládnul. Konec byl strhující a strach o hlavní postavy ve mě vyvolával pravé napětí. Více vysvětlení o světě magie a její historie, pravidel...atd. Druhý díl rozhodně nesnižuje laťku prvnímu a proto už se nemohu dočkat na třetí.... Doporučuji!!!

09.03.2020 5 z 5

Když Nietzsche plakal Když Nietzsche plakal Irvin D. Yalom

Absolutní vrchol literatury z mé strany. Mám osobní vztah ke knize, od dob kdy mi pomohla vyřešit vlastní problém. Doporučuji

26.02.2020 5 z 5

Zkouška věrnosti Zkouška věrnosti Julie Kagawa

Koupil jsem v levných knihách za 39 ,-, ani jsem nevěděl že je to dívčí fantasy román i přesto to bylo hezky napsané, bezvadný nápad autorky. Kniha se četla rychle, další díl doporučuji, i když já to už číst nejspíš nebudu.

25.02.2020 3 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

1 kniha z trojdílné série je naprosto top, ale jak to většinou bývá pokračování, už nepotvrdilo kvality prvního dílu. Za mě tento příběh doporučuji a zbytek už jen z donucení

24.02.2020 4 z 5

Chrám větrů Chrám větrů Terry Goodkind

Nejdřív mě v půlce napadlo, že to bude nejslabší díl, ale ke konci se začlo stupňovat napětí a konec mi vyrazil dech. Někdy mě napadá jestli pan Goodkind neměl nějaký osobní problémy, protože situace do kterých se dostávají Richard s Khalan buď spolu a nebo samostatně jsou tak brutální a krutý, že se mi to ano nechce číst. Sotva jsem u toho dýchal :D paráda jedu na další díl

25.03.2020 5 z 5

Krvavá církev Krvavá církev Terry Goodkind

Richardův přerod z lesního průvodce a kluka, jenž nemá rád magii do supermága, který dokáže ničit čarodějnické věže a další stavby ( nechci spoilovat) je excelentní. Dal bych plný počet hvězdiček, ale tentokrát dám o jednu méně. Když jsem si předtím stěžoval že první dva díly jsou moc dlouhé, tak musím říct že tento byl tristně krátký ( Asi jsem si zvykl číst 650 stránek na místo 450 :D) a bylo tam příliš pletichaření jak ze strany sester, tak i politiky s Richardem než čisté syrové akce, která nakonci byla samozřejmě famózní. Tobias typický hlupák a představitel očisty, ale bavil mě. Už by se také mohlo stát aby Kahlan a Richard byl spolu více než pár dní :D snad je zase v příštím díle nerozdělí cesty. Jinak prostředí z Aidryndilu naprosto parádní a představení Jaganga naprosto děsivý. Věřím, že kniha lae obsahovala spoustu zásadních informaci pro další pokračování. Jen doufaám že i další díly budou končit stejně dobře jako ty předchozí.

17.03.2020 4 z 5