karel bradac karel bradac komentáře u knih

Darkblade, Temná čepel - Krvavá vláda Darkblade, Temná čepel - Krvavá vláda Dan Abnett

Ideální vstupní brána do temného světa fantasy Warhammeru, v krátkých příbězích dostanete naservírováno fluidum fantastického světa, který je dále rozvíjen v mnoha následujících knihách.

15.01.2023 4 z 5

10x Anděl posledního soudu 10x Anděl posledního soudu * antologie

Velmi dobrá antologie především sci-fi a trochu fantasy povídek, která zapadla. Sešli se zde naši nejlepší autoři, kteří dříve spolupracovali ve volné skupině Rigor Mortis.

19.10.2022 4 z 5

Ultimus Ultimus Ondřej Neff

Na tuhle knížku jsem se těšil a byl jsem hrozně zklamán, zůstala dokonce nedočtena. Děj neodsýpá, je to hrozně ukecané a plné nepřehledných dialogů a novotvarů, ve kterých se ztrácíte a po čase začnou jen otravovat.

Běžný úryvek z konverzace Perly a Nedomého:
"Měří jen pár základních parametrů kognitivního charakteru. Tahle kognice! To je nejhorší zdroj frustrace autonomních entit. Každý se zajímá o kappabyty paměti, ale jak se entita cítí, o to se nestará nikdo. My ale disponujeme nejnovější verzí Dwarfova testu ...

Je mi líto, to se nedá.

09.09.2022 1 z 5

Ocelové srdce Ocelové srdce Albert Čuba

Zajímavě a záživně napsané, správně řízné a syrové, jen tak dál.

17.05.2022 4 z 5

Dotknout se hvězd - Zápisky Marouška blázna Dotknout se hvězd - Zápisky Marouška blázna Marek Holeček

Fotky pěkné, historky také, ale slušelo by se mít editora. Přetištěním všech možných publikovaných rozhovorů v časopisech a novinách se z téhle jinak pěkné knížky stává trochu kočkopes. A je to škoda, on umí psát. Možná by bylo příště lepší tolik nespěchat na vydání a zapracovat na kompaktnosti textu.

02.10.2021 2 z 5