Kanimůra2 Kanimůra2 komentáře u knih

Zlatá léta Zlatá léta Maria Nikolai

za první díl jsem dala "jen" 4 hvězdičky, protože se mi zdál až moc sladký a červený. Překvapivě druhý díl už ne. Samozřejmě až na závěr. A když na úplný závěr spisovatelka naznačila další osudy postav a to se mi moc líbilo, musela jsem dát plný počet. Uvidíme, co přinese další.

22.06.2022 5 z 5

Kronika rodu Medicejů - Kmotr z Florencie Kronika rodu Medicejů - Kmotr z Florencie Rainer M. Schröder

Trochu jsem čekala, že druhý díl bude navazovat na první. To mě trochu zklamalo, že Tessa není a vyprávění pokračuje příběhem vnoučat. Ale na kvalitě to neubralo. To je jen můj povzdech. Taky jsem se nemohla do čtení chvíli zabrat, protože začátek se hemžil množství jmen a titulů. Ale bylo to nutné. Prostě byl druhý díl víc politický a víc se zajímal o rodinu Medicejů než první. Ale dobrý a jdu co nejdřív na třetí díl.

13.06.2022 5 z 5

Kronika rodu Medicejů - Strážci moci Kronika rodu Medicejů - Strážci moci Rainer M. Schröder

když si přečtu komentáře pod sebou, vše je řečeno. Moje první setkání se spisovatelem a rozhodně ne poslední. Pěkný, čtivý.

13.06.2022 5 z 5

Démon přichází v mlze Démon přichází v mlze Martin Nesměrák

Dlouho jsem se nemohla začíst. Zdlouhavá přednáška o kolonizaci vesnic. Uznávám, že zajímavá, ale za mě v detektivce nevhodná. Nepatřičná. Hrozně se to táhlo. Pak to najednou dostalo švih a já se začetla. Ale poslední část už zase utrpení. Rozvleklá příprava cesty k soudu a dlouhý popis přepadení.
Ne, už tomu nebudu dávat šanci. Je spousta jiných knih.

07.04.2022 3 z 5

Dívky ze Šanghaje Dívky ze Šanghaje Lisa See

Další povedená kniha od autorky. A poučná. Závěr mě naštval. Useknuté. Nedopsané. Ale jinak super čtení.

06.02.2022 4 z 5

Učedník Učedník Tess Gerritsen

první díl se mi líbil hodně. Proto jsem se poměrně rychle pustila do dalšího a ten mě zklamal. Tentokrát mi šla hlavní hrdinka na nervy svou umanutostí něco si dokazovat. Taky mi trochu chyběl její parťák. Nějak jsem čekala, kdy se vrátí a pomůže jí. I závěr mě zklamal.
Ale nevadí, pustím se do 3. dílu a pak se uvidí.

17.01.2022 3 z 5

Solvejžin slib Solvejžin slib Corina Bomann

Celou knížku jsem čekala na zápletku. A tu závěrečnou si už mohla paní spisovatelka odpustit. Kdyby kniha mělo o 100 stránek méně, určitě by jí to pomohlo.

13.12.2021 3 z 5

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Na knize se mi líbil živý popis té ukrutné doby. Ta tíživá atmosféra a věčný strach.
Taky to, že do vyprávění zahrnula i spoluobčany, kteří se nechovali úplně ukázkově.
Ale i přesto mě ten příběh připomínal červenou knihovnu. A to čtu ženský romány ráda. Tak v tom, že se hlavní hrdinka zamilovala a celou válku čekala nebyl problém. Možná je to stylem psaní. Kdy já naposledy četla něco anglického (mimo detektivky)? Asi mě dráždí jejich vyjadřování. To věčný "ach drahoušku".. musela jsem se snažit to dočíst.

11.12.2021 3 z 5

Opuštěný dům Opuštěný dům Mirka Skočílková

nějak jsem nepochopila, co se na ní všem líbilo. Při tak vysokém hodnocení. Nevadí, knih je mnoho..

23.11.2021 3 z 5

Sága rodu Hardacrů Sága rodu Hardacrů C.L. Skelton

no, kniha se četla dobře, co se stylu týče. Ale s obsahem to bylo horší. Téma jak chudý chasník ke štěstí přišel. Kdyby bylo tak jednoduché zbohatnout, nebylo by chudých. Kdyby aspoň autor přišel na nějaký originální nápad podnikání!! A všichni byli buď černí nebo bílí. Přišlo mi to dost plochý vyprávění.

18.11.2021 3 z 5

Temné tajemství rodu Černínů Temné tajemství rodu Černínů Charlotte Link

toto je pro mě nejslabší kniha od autorky. Vzhledem k tomu, že je má oblíbená, dávám hvězdičku. Za historickou dobu dávám hvězdičku. Nečetla jsem moc knížek v tohoto období, proto pro mě zajímavé. Ale kdyby to napsal jiný autor, tak bych knížku odložila. Někdo tu přede mnou psal - kde je to tajemné tajemství rodu - souhlasím, taky jsem to nepochopila. Někdo tu přede mnou psal, že postavy mu byly tak nesympatické, že přeskakoval. Souhlasím. A taky někdo psal, že to dobře dopadlo. Tak to už bez komentáře. Za mě hodně nepovedné

22.05.2021 2 z 5