Kacatko86 Kacatko86 komentáře u knih

Znamení Blíženců Znamení Blíženců Lenka Lanczová

S touhle knížkou jsem se vrátila do svých -náctin. Trochu jsem se bála, že už jsem mimo mísu, ale já tý Evě prostě fandím! Příběh samozřejmě znám, i jeho pokračování. Pro dospívajících slečny, které jsou zmatené samy sebou, mají komplexy, vedou dívčí války, zažívají první lásky... je to fakt super příběh. A David - kdo by nechtěl takového fajn kluka, který ale zároveň není úplný slušňák...
LL má v každé knížce stejný scénář, krásná a chytrá hrdinka, která si ale vůbec nevěří, pálí za ní půl města a téměř všechny holky ji nesnáší, zažívá romantiku, lásku, ale také trapasy. I když je to na jedno brdo, prostě to funguje!

07.02.2022 4 z 5

Takoví normální #přátelé Takoví normální #přátelé Sarah Alderson

Pěkný psychologický thriller, taková jednohubka, žádná vysoká literatura, ale čte se to svižně. Pěkný aktuální námět, nevěděla jsem, která z hlavních hrdinek je více vyšinutá.

10.07.2021 4 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Chvilku trvalo, než jsem se začetla, ale ve finále to byl moc pěkný příběh. Příběh o složitých vztazích, hluboké a zároveň mnohdy nenaplněné lásce lásce, kompromisech, hledání sama sebe....

08.07.2021 4 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

Po Ranhojičovi jsem se na Šamana moc těšila, ale příběh už nebyl tak poutavý. Libili se mi velmi pasáže o Malém Šamanovi a indiánech.

29.04.2021

Birlibán Birlibán Eduard Petiška

Objevila jsem teprve ve svých 35 letech, četla svým dětem a náramně se bavila. I dětem se moc líbila, některé kapitoly chtěly číst znovu a znovu, dokázaly z knihy krásně vyvodit ponaučení. Kniha nemá chybu!!

21.03.2021 5 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Pěkná kniha,která vás zavede do života Amišů. Autorku i její knihy mám moc ráda. Konec jsem trochu očekávala, takže wau efekt se nekonal. Po přečtení jsem myslela, že budu hodnotit méně, ale jak se pocity a myšlenky z knihy ve mě usadily, musím dát 4 hvězdy. A poslední stránka - pro někoho zbytečná (pro mě zpočátku taky), ale nakonec ve mě vyvolala další a další otázky. Už se těším na další knihu

06.01.2021 4 z 5

Rituály vody Rituály vody Eva García Sáenz de Urturi

Opět se setkáváme s Unajem, Esti a Albou, opět se řeší rituální vraždy. Kniha byla vlastně podle stejné šablony jako první díl, takže už tam chyběl ten wau efekt. Tentokrát se v detektivním příběhu řeší i téma rodičovství - kdo je dobrý/špatný rodič, jaký dopad má jeho chování na děti a jací se pak z nich stávají rodiče.

21.12.2023 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

(SPOILER) Tak tady jsem šlápla vedle. Chtěla jsem sice oddechovou knihu, ale tento kýčovitý příběh s naivní hrdinkou mě neoslovil. První půlka mě nudila a ten happy end to úplně zabil.
SPOILER:

Sophie odjíždí pracovně do New Yorku na půl roku, utíká tak po rozpadu vztahu. Chlapy nechce ani vidět. V Americe však potká úžasného Todda, ze kterého se jí podlomi kolena a všechno je úplně jinak...

06.10.2023 2 z 5

Ano, pane řediteli Ano, pane řediteli Lucie Srňánková

Skvělá obálka a v době, kdy jsem si knihu dávala na seznam měla i skvělé hodnocení. Bohužel, u toho taky zůstalo. Začátek knihy mi připomínal porno, kdy si to bez jakýchkoliv emocí rozdali v zasedacce, na zachodcich... Ona byla chladnější víc než on. Pak následovala jedna sexuální scéna za druhou a zhruba za půlkou se začali řešit úplně jiné věci než sex, děj přešel v romantickou naivní linku se zápletkou.

09.09.2023 2 z 5

Jménem mojí sestry Jménem mojí sestry Barbora Linke

Tak tahle kniha ve mě nezanechala žádnou hlubší stopu. Nejspíš styl psaní, který mi nesedl, nebo propracovanost postav, nebo prostě přišla ve špatný čas a já ji nedokážu ocenit. Bohužel, nesdílím vysoké hodnocení.

17.02.2023 2 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Dokonalý román! Ke konci zvrat, který jsem nečekala. Rodinné vztahy, ze kterých mrazí. Autorka má úžasný styl psaní, neotřelé náměty, opět mě nezklamala!

06.02.2023 5 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Hodnotím jako slabší průměr. Zápletka není od začátku jasná, což je milé, ale v průběhu příběhu se postupně odkrývá a čtenáři to nakonec docvakne před dočtením.
Katka, vyzrálá žena, kolem čtyřicítky, zažívá poblouznění a nespokojenost se svým profesním i osobním životem.
Marie, mladá žena, která si jde za svým cílem studovat v zahraničí. V životě někoho potká a zažije pár kotrmelců.
Obě ženy čeká nová životní etapa, musí chytit pevně životní do svých rukou a uvědomit si svoji hodnotu, jít si za svými sny a neztratit samu sebe.

13.01.2023 3 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Drama jedné rozpadlé rodiny, jejíž středobodem je Luke, muž, který má (měl) svou rodinu, manželku a dvě děti, ale dává přednost životu mezi vlky. Po šesti letech od rozpadu rodiny se Lukovi stane autonehoda, kvůli které se dostane do kómatu. Sourozenci stojí před rozhodnutím, zda otce odpojit od přístrojů nebo ho ponechat na živu, ale s minimální šancí na uzdravení. Každý má jiný názor, a tak se celá věc dostane před soud. Pěkně propracovaný psychologický román, postupně odkrývané drama a pohnutky všech členů. Určitě nutí k zamyšlení, jak bych se k celé věci postavila sama, jak se k ní staví jednotlivé postavy a také jak to chodí v samotné přírodě.

18.09.2022 4 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Při prvních stránkách jsem si říkala, že to není můj styl a chvilku mi trvalo než jsem se do příběhu začetla a Maddie a Nicka si oblíbila. Hodnotím jako fajn pohodové čtení, místy naivní a samozřejmě s neodmyslitelným happy endem, ale účel to splnilo.

07.08.2022 4 z 5

Čajová dívka z Kolibříkové ulice Čajová dívka z Kolibříkové ulice Lisa See

Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, dozvěděla jsem se z ní o kmeni Akhů a jejich zvycích a tradicích, nahlédnutí do kulturního prostředí Číny a tajemství čaje Pu-erh (za to přidávám hvězdičku, jinak bych asi knihu hodnotila spíš na 3*). V knize byla spousta náhod, ale vlastně to bylo celkem fajn čtení. Jen styl psaní mi příliš nesedl a v e-knize byla spousta chyb.

04.08.2022 4 z 5

Vařila jsem pro Picassa Vařila jsem pro Picassa Camille Aubray

Kniha je vyprávěna ve dvou časových liniích - Ondine (babička, 1936) a Cèline (vnučka, 2013). Zpočátku jsem se do knihy nemohla začíst, protože šlo o poznávání dvou zcela oddělených a odlišných světů. Postupně jsem si postavy oblíbila a příběh se mi moc líbil. I když mi asi uniklo spoustu detailů, protože často se v knize autorka vrátila k něčemu již řečenému, na co bych si bez jejího připomenutí nevzpomněla. Více se mi líbil příběh Ondine.

15.05.2022 4 z 5

Zadáno pro Blížence Zadáno pro Blížence Lenka Lanczová

Bude se mi po nich stýskat... tuhle trilogii mám ráda. A i když z ní léta ubrali jednu hvězdičku, nemění to nic na tom, že ve své době a pro svou cílovou skupinu, to byla naprostá pecka! Eva a Dick forever

18.04.2022 4 z 5

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Dle hodnocení jsem od knihy čekala hodně, asi až příliš. Úplně se mě nedotkla, nějak jsme se nesetkali. Dokonce jsem měla trochu čtenářskou krizi a dala si od čtení úplnou pauzu. Pak jsem se ke knize vrátila a konec se mi četl hezky.
Vzpomínání na studentská léta, partu přátel, válku, život po válce - prostě prožitky jedné generace Američanů, jejich vzlety i pády. Nejvíce mě bavil Georgův rodinný život,tudíž závěr knihy. Dávám 3,5*.

16.04.2022 3 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Pana Ebena mám ráda, mám ráda jeho humor, na knihu jsem slyšela spoustu chvály a navíc se mi hodila do výzvy. Formát knihy naprosto skvěle vymyšlený! Nicméně, mě osobně až tak neoslovila... Ale to je asi můj osobní problém, protože mám ráda příběhy a nikdy mě nebavili knihy povídek apod. Ale myslím, že kdybych jí poslouchala v audioverzi, užila bych si jí víc, protože k tomu humoru samozřejmě patří i ten samotný přednes pana Ebena.

20.12.2021 3 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Z knihy jsem trochu v rozpacích... Kladně hodnotím téma i zajímavé osudy jednotlivých postav. Jako záporné vidím, že postav je tam příliš mnoho, takže je snadné se v příběhu ztratit a také retrospektivní vyprávění, ve kterém ještě probíhají vzpomínky do minulosti. Za mě trochu překombinované. Námět knihy mi zůstane v paměti, ale ke knize se s největší pravděpodobností nevrátím.

18.10.2021 3 z 5