Kabátice Kabátice komentáře u knih

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Oddechovka, která pobaví. Nic víc.

15.11.2018 3 z 5

Xenocida Xenocida Orson Scott Card

Oproti předchozím dílům úplně něco jiného. Kniha nad kterou jsem si hodně zapřemýšlela a bavilo mě to!

14.08.2018 5 z 5

Podrazák Podrazák Harlan Coben

Taková normální detektivka, která nijak mimořádně nenadchne, ale ani nenudí.

19.04.2018 3 z 5

Horalka Horalka Alberto Moravia (p)

Tahle kniha je především dlouhá! Po čtyřech měsících jsem se nedokázala prokousat prostředkem. A je mi opravdu jen malilinko líto, že jsem to nakonec vzdala. Snad toto veledílo, dokážu přelouskat někdy v budoucnu

26.01.2018

Kluk z kostek Kluk z kostek Keith Stuart

Moc pěkně napsané, i když jsem čekala, že to půjde trošku víc do hloubky. Ale i přesto mě kniha dojala. A po dočtení jsem si stáhla demo verzi Minecraftu, abych si zavzpomínala, jak jsem před pár lety budovala svůj vlastní svět :-)

05.10.2017 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Pěkné a strhující čtení!

15.07.2017 5 z 5

Ostrov Ostrov Robert Merle

Bezvadně vystiženy rozdíly ve smýšlení dvou ras, které bohužel vedli ke katastrofě. Prostě, jako vždycky... Moc pěkné čtení s nadčasovým tématem.

25.05.2017 4 z 5

Prezydent krokadýlů Prezydent krokadýlů Warren Miller

Skvělá kniha psaná krásným jazykem. Čte se sama, ale nemohu říci, že by to bylo zrovna veselé téma.

03.05.2017 5 z 5

Umění milovati Umění milovati Publius Ovidius Naso

Ač neholduji verším, nebylo to zas tak zlé. První část, která je hlavně o tom, jak se seznámit a získat ženu (například cirkuse), byla velice úsměvná :-) Zároveň musím uznat, že je to nadčasové dílo.

18.04.2017 3 z 5

Pobertové Pobertové William Faulkner

Zápletka jednoduchá, ale občas velký problém zorientovat se v sáhodlouhých souvětích. Jinak docela pěkný příběh.

12.04.2017 3 z 5

Gepard Gepard Giuseppe Tomasi Di Lampedusa

Začátek šíleně rozvleklý a tak nějak o ničem, ale když to člověk vydrží, propracuje se k překvapivě čtivému románu.

24.09.2016 4 z 5

Reportáž psaná na oprátce Reportáž psaná na oprátce Julius Fučík

Kniha se mi líbila a dost mě zasáhla. Pro lidi tehdejší doby měla jistě silný význam. Můj děda jí dostal s věnováním od babičky v roce 1948 a dokonce si do ní vlepil nákres své cely z Drážďan. To o něčem vypovídá. Zločiny páchané na lidech v jakékoliv podobě, by se prostě dít neměly.

27.05.2016 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Naprosto strhující! Vtáhlo mě to tak moc, že mi připadalo, že sleduji šíleně napínavý film.

27.02.2016 5 z 5

Proměna a jiné povídky Proměna a jiné povídky Franz Kafka

Tahle kniha, první od Kafky, kterou jsem kdy četla, mi dala vážně zabrat. Některé povídky jsem nepochopila, i když se zájmem přečetla a u jiných jsem měla pocit, že jsem je jen přelétla očima, jelikož na konci jsem zjistila, že vůbec nevím o čem to bylo a myšlenkami jsem byla úplně někde jinde. Povídka Proměna byla skvělá, akorát mě překvapil ten konec. Čekala jsem trošku něco víc. Když jsem ale posléze knihu dočetla do konce, pochopila jsem, že to byla ode mě hloupost, tak to prostě mělo být... Zcela určitě si ještě něco od Kafky přečtu.

17.02.2016 4 z 5

Chléb na vodách Chléb na vodách Irwin Shaw

Pěkný a čtivý příběh. Ukázka toho, že bohatství sice znamená větší možnosti v životě, ale nemusí znamenat šťastný a spokojený život.

29.10.2015 4 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Konečně jsem se dostala k tomu, přečíst si svou vůbec první knihu o Zaklínači, kterou mi přátele dlouho doporučovali. Musím říct, že úplně na začátku mě to moc nechytalo. Přišlo mi to rozvleklé, tak trochu bez děje a spousta a spousta postav, o kterých jsem neměla ani páru co jsou zač. Ale v půlce knížky se to nějak zlomilo, začalo se konečně něco dít a dávat to smysl. Myslím, že to má autor dobře promyšlené, tak hurá na další díl.

14.07.2015 5 z 5

Věčně zpívají lesy Věčně zpívají lesy Trygve Gulbranssen

Drsná příroda, drsní lidé. V této knize se člověk vrací ke kořenům...

17.05.2015 4 z 5

Vidění Vidění Vilma Kadlečková

Další část příběhu za mnou a stále tápu v neznámu. Vůbec netuším, co z toho vzejde. Překvapil mě nový postoj Pinkertýnky a také mám zvláštní pocit z Aš~šáda, který mi dřív připadal jako spasitel světa a teď mám pocit, že si jen zachrańuje svůj vlastní zadek...

07.04.2015 5 z 5

Pád do temnot Pád do temnot Vilma Kadlečková

Každý díl je zamotanější a zamotanější, každá postava tzv. "hrabe na svém písečku", ale co kdo chce a kam svými činy míří, je mi záhadou. Nezbývá, než se vrhnout na další díl.

19.01.2015 5 z 5

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Myslím, že není co dodat. Kniha super, vrhám se rovnou na druhý díl.

15.08.2014 5 z 5