juvelinokivi juvelinokivi komentáře u knih

Letopis Vincenciův a Jarlochův Letopis Vincenciův a Jarlochův Vincentius

Letopis se jako kniha podle mě moc nedá hodnotit. Nicméně dost dobře nechápu, proč ho vydavatelé rozdělili na kapitoly s přidanými tendenčními nadpisy, které čtenáři přímo podsouvají, co si o tom všem má myslet. Rozhodně by si zasloužil nové vydání (jako ostatně všechny české kroniky, letopisy a legendy). I proto, že vyšel před padesáti lety zřejmě v malém nákladu a je tudíž v antikvariátech nestydatě drahý.

24.01.2013

Princ Bajaja a jiné pohádky (5 pohádek) Princ Bajaja a jiné pohádky (5 pohádek) Božena Němcová

Tohle byla v dětství moje nejoblíbenější pohádka, ještě dnes umím některé pasáže nazpaměť. Popravdě řečeno, připadá mi zajímavé, jak je tahle pohádka oblíbená. Že by kvůli tomu drakovi? Přitom dějově velmi podobná pohádka od Němcové "Divotvorný meč" je prakticky neznámá.
Ad Weil - obávám se, že Bajajův výkon si sok přivlastní pouze ve filmové pohádce. V literární předloze Boženy Němcové se žádný sok nevyskytuje.

Zemí šelem Zemí šelem Jules Verne

Navzdory všeobecnému vkusu moje nejoblíbenější kniha od Verna. Zdála se mi o dost akčnější než jeho další romány a hlavně byla obohacena o zápletku s tajemnou šílenou ženou. Jinak ochránci přírody by asi zaplakali nad sportovním zabíjením tygrů a ochránci lidských práv nad zřejmým utlačováním Indů. Já osobně jsem fandila vůdci povstání Nanovi Sáhibovi (nebo jak se to skloňuje), ač to autor jistě nezamýšlel.

23.01.2013 4 z 5

Monty Python's Flying Circus – Nic než slova 1. Monty Python's Flying Circus – Nic než slova 1. Terry Jones

Ideální když se potřebujete spolehlivě pobavit a nechce se vám zapínat počítač nebo televizi. "Španělskou inkvizici bych tady nečekal!"

Zaslaná pošta Zaslaná pošta Terry Pratchett

Upřímně řečeno, Zeměplochu moc nemusím, ale tahle knížka mě dostala.

Hrdina Nik Hrdina Nik Eduard Štorch

Souhlas s jiri77 - taktéž moje nejoblíbenější kniha od Štorcha. Odehrává se v období Sámovy říše a rozhodně mě bavila víc než pravěcí Kopčemové.

23.01.2013 4 z 5