Justiman Justiman komentáře u knih

Mediace Mediace Petr Bazger

Baví mě kriminální příběhy a nahlížení do duše deviantů, psychologický román Mediace mě formou i obsahem nadchl, četl se jedním dechem a sedl mi akorát po dočtení knihy S.Hubálka-Zpovědník vrahů. Obě knihy mi společně vytvořily nezapomenutepný literární zážitek a sondu do světa obětí a pachatelů. Josef Mareš v doslovu Zpovědníka vrahů zařazuje bez váhání knihu p.Hubálka do své přecpané knihovny, stejně tak i já si dělám s radostí místo pro obě knihy. Poklady se musí chránit, ať jím je lidský život nebo vzácná kniha, která o lidském životě nese svědectví. V případě p.Hubálka byl již jeho život naplněn, ale jeho literární poselství žije v plné síle díky knize dál. P.Bazgerovi přeji mnoho času i tvůrčích sil do dalších poselství z duše na papír, v mé knihovně vždy najdu dost místa pro jeho další díla. Děkuji pánové a skláním holt před vaší nelehkou prací.

Zpovědník vrahů Zpovědník vrahů Slavomil Hubálek

Skvěle psaná kniha s pohledem do duše vrahů a do srdce člověka. Ačkoli pracoval autor roky s kriminálníky, celý život si zachoval vysoký morální kredit. Kniha je zároveň zajímavou sondou do minulých dob i do srdcí lidí
Z pana Hubálka je cítit, že žil, myslel i činil v souladu se svojí duší a zanechal po sobě úžasnou literární zpověď. Po dočtení mě přepadl smutek, že autor již není mezi živými a příběhy nebudou pokračovat. Záhy se mi však dostal do ruky úplně nový román Mediace (od Petra Bazgera), který zafungoval jako „ranhojič“.
Josef Mareš v doslovu Zpovědníka vrahů zařazuje bez váhání knihu p.Hubálka do své přecpané knihovny, stejně tak si i já uchovám knihu p.Hubálka mezi skvosty a dělám s radostí místo i pro knihu p.Bazgera. Poklady se musí chránit, ať jím je lidský život nebo vzácná kniha, která o lidském životě nese svědectví dál, ikdyž již autoři žít nebudou. V případě p.Hubálka byl již jeho život naplněn, ale to literární poselství žije v plné síle v jeho knize. Petrovi přeji mnoho času i tvůrčích sil do dalších poselství z duše na papír, v mé knihovně vždy najdu dost místa i pro jeho díla. Děkuji pánové a skláním holt před vaší nelehkou prací.

Nebylové Nebylové Petr Bazger

Mám radost, že jsem se dočkal i dalšího díla Petra Bazgera, po dočtení mediace znělo mé přání: ještě :-). A to přání tak zní i dál pane Bazgere.... doufám, že už píšete.... :-)